2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
ayh iyi be valla benim gozum korkmus galiba ben cok daha ucuk rakamlar diye dusunmustum
Ben Tekirdağ da yaptırdım 2800 . Edirne den aynı fiyatı aldım. İstanbul ‘ da Aytül Çorbacıoğlu iyiymiş nakitte 2500 dedi . Uçuk fiyatlar isteyenler de var araştırmak gerek canım

kizlar doktorunuzun yonle dirdigi perinatologlarda detayli icin verilen fiyatlar neler
İkili taramayı diyorsanız ben de Esenyurt'ta Esencan'dan 2500 aldım fiyat olarak. Ama 18-23 arası yapılan ayrıntılı ultrason içinse bunun fiyatı bir tık daha fazla oluyor genelde henüz fiyat almadım haftasonu ikili yaptırmaya gideceğim o zaman sorarım :)

12. Haftada nasıl yapıyorlar canım? Ense burun ona bakılıyor onu mu diyorsunuz?
Yok canım , benim ikili test riskli çıkmıştı. Fetal dna yaptırdım ama yine de detaylı ultrasonsa yaptırdım . Ense ölçümü , boyu , kalp kapakçıkları , mide cepleri bunlara bakıyorlar . Bazı doktorlar 11-13. Haftalarda rutin olarak istiyor. Benim doktorum istemedi ben kendim tercih ettim . Yarım saat ultrasonla perinatolog bakıyor

progestan fitili bi sonraki gorusune kadar max vermistir sonra onuda kesicektir cunku artik hafif hafif plesanta progesteron uretmeye basladi o tamamliycak bi noktadan sonra haplar gereksiz kalcak genoksu bi ara konus fiyat olarak istersen
Aradım Genoks u 9 bin dedi ikisinden birinde yaptıracağım . Aynen plesanta oluşmuş ama birden kesince ani kanamalar olabiliyor diye doktorum 16 ya kadar kullanalım dedi. Sizin de sonucunuza çok sevindim gözünüzaydın 🤍

Selam kızlar 14haftalık olduk doktorumuz hala cinsiyet belli değil diyor tahminciler varsa baksın bi 🤭😅 sinir oldum az kafam dağılsın 😀 doktorumuz sağolsun kesincidir daima,tahminlerle iş yapmaz.
Sağlıklı olması tek temennimiz ama merak da ediyoruz ne yalan söyleyeyim ikiz kızlarımın kardeşi ne olacak bilelim artık 🤭🙈
bence buda kız cnm sonuc cıkınca yazarsan sevınırım

Yok canım , benim ikili test riskli çıkmıştı. Fetal dna yaptırdım ama yine de detaylı ultrasonsa yaptırdım . Ense ölçümü , boyu , kalp kapakçıkları , mide cepleri bunlara bakıyorlar . Bazı doktorlar 11-13. Haftalarda rutin olarak istiyor. Benim doktorum istemedi ben kendim tercih ettim . Yarım saat ultrasonla perinatolog bakıyor
Hımm anladım ben bilmiyordum bunu, iyi yapmışsın o zaman. Benim doktorum da 14. Haftada vajinal muayene yapıcam rahim kısalığı var mı erken doğum riski var mı diye bakıcam dedi. Ben de ona endişeliyim biraz, çoğu kişiye yapılmamış vajinal muayene

ayh kendimi tutamadim ya ben yemin ederim uzerimden tonlarca yuk kalkti arabaya biner binmez uyumusum cok zormus gercekten elin bogrunde beklemek bugunde bebisi ben ultrasonda netledim sjsjsj 2 gundur ya kizsa nipt yanlissa diyodumda sjsjsjs
Aynı durumdayım senin sonucun çıkana kadar düşünmemeyi başardım hızlı geçti zaman. Şimdi çok yavaş geçiyor 😅 benim ne zaman çıkacak diye. En geç yarın çıkar heralde ama sabredemiyorum rüyalarıma giriyor 😂

tahliller icin gittim gitmisken baktilar ya kanama alanimda kucucuk kalmis o cok rahatlatti beni 💃💃💃
Yaa daha da mı azalmış çok sevindim canım baya azaldı artık, biter gider aklından çıkar kanama alanını artık küçülmeye başladı mı tamamen bitiyor Allah’ın izniyle

Hımm anladım ben bilmiyordum bunu, iyi yapmışsın o zaman. Benim doktorum da 14. Haftada vajinal muayene yapıcam rahim kısalığı var mı erken doğum riski var mı diye bakıcam dedi. Ben de ona endişeliyim biraz, çoğu kişiye yapılmamış vajinal muayene
Bana da vajinal baktı bu hafta çünkü daha önce erken doğum yaptım riskin var dedi
Gerekirse dikiş atılır dedi

Benim doktorum vajinal muayene çok tercih etmiyor.Daha önce erken doğum öyküm olduğu için bu hafta tedbir amaçlı dikiş atıldı 13.haftamda yani.Dikisten sonra doktorum iyi ki atmışız biraz açıklık varmış dedi.Yani vajinal muayene de gerekli bence

Benim doktorum vajinal muayene çok tercih etmiyor.Daha önce erken doğum öyküm olduğu için bu hafta tedbir amaçlı dikiş atıldı 13.haftamda yani.Dikisten sonra doktorum iyi ki atmışız biraz açıklık varmış dedi.Yani vajinal muayene de gerekli bence
İyi ya sevindim o zaman iyi bişe bu geçmiş olsun canım sana da

X