2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kendini güzel özel hissetmek için ☺️ düşünsene tüm savaş ve aylar süren bekleyiş sona ermiş savaş kazanmış bir savaşçı edası ile kucağında bebişin ve mis gibi lohusa kıyafeti içinde sen 😍 valla ben düşündükçe heyecan yapıyorummm 🙈
Ay canım öyle güzel anlattın ki şu an hayal ettim ne zaman doğacaklar ya ben buldum lohusa kıyafetim pijama takımı da alacağım

Benim ikiz eltim var kardeşler yani aynı şeyi onlar yapacaktı o sebeple cinsiyeti öğrenene kadar hamile olduğumu söylemedim hiç stres yaşamadım. İki oğlum var kıskanç insanlar duyunca inşallah kız olur dediklerinde kız zaten deyip keyifle aptal suratlarına baktım! Erkek olsun kız olsun asla takılmadım ben, eşim kız istiyordu sadece. Erkek olsaydı da keyifle hayır 3. Oğlum geliyor derdim keyifle. Allahım sağlık versin insanların ne dedikleri önemli değil umurumda da değil
Evet Bende de bir Elti öyle var iki oğlu var sanki istanbul.onun ya ben biliyorum ki ben daha şanslıyım �nşallah yarın hayırlısıyla cinsiyetimizi öğreneceğiz zaten çok kıskanç bir eltim var kaynanam ve kayınpederim beni sevdiği için biraz manalı bir insan Ben onları hiç takmıyorum artık hepiniz üstümdeki psikolojik şiddet gerçekten kaldırdınız hepinizi Cook seviyorum 💗💗💗can yoldaşlarım

yaa tabiki once sagliklari ama herkesinde bi hayali var sonucta o sekilde dusunmek ve arzu etmek gayet insani yoksa tabiki her anne bebeginin sagligini ister oncelikle ama buda bi gercek herkesin kurdugu hayalde var benim kizdi mesela yalan mi soyliyim ama oglusum geliyo onun cani sag olsunda benim hayalim olmus olmamis umrumda degil cunku en buyuk hayalim bebisim oldu cinsiyet hayalimde tutmayi versin
Tabii canım öncelikle sağlıkları önemli bu hepimizin tek dileği ve arzusu insanoğlu işte ikisini de tatmak istiyor nasibimizde ne varsa o olur anne rahmine düştü an zaten belli kız mı erkek mi Allah herkesin gönlündekini versin inşallah 🤲

Yok artık makyaj da kıskanılcak bişi değil ki mesela benim eşim sigara içer içmesini istemediğim için sigarasını pencereden asağı atmıştım o da benim makyaj süngerimi atmıştı geri getirtmiştim 🫢 neden atmıştı bilmiyorum ama kıskandığından mı gıcık olsun diye mi anlamamıştım.
Ondan daha güzelim ya beni kıskanıyor 🤣🤣 vallahi evde bir göz kalemi bile yok en son sinirlerin hepsini ben atım camdan yatak odamin caminin altinda çöp kovaları var aldım attım 🤣🤣

Yok artık makyaj da kıskanılcak bişi değil ki mesela benim eşim sigara içer içmesini istemediğim için sigarasını pencereden asağı atmıştım o da benim makyaj süngerimi atmıştı geri getirtmiştim 🫢 neden atmıştı bilmiyorum ama kıskandığından mı gıcık olsun diye mi anlamamıştım.
Yok ya benimki sigara da içmiyor zaten işte onu var ya ciğerini yakardım en nefret ettim koku

Ahahah aklıma şey geldi ikinci doğumum da emzirme hemşiresi gelmişti bana bakarak kız bu ne dedi bu hastanede diğer doğum yapan kadınlar saç baş dağınık senin maşallahın var demişti çünkü ben ikidebir makyaj tazeliyordum bakımlıydım o halimle 😅
Senin bu yorumunu görünce bende karar verdim çantama makyaj malzemesi koymaya. İlk doğumum çok ani ve zor bir süreçti resmen insanlıktan çıkmıştım kendimi aynada görünce anladım. Bu sefer yapıcam inşallah hem 1 hafta kalıcam hastanede hemde ziyarete gelenler beni kötü görmesin 😂😂

Senin bu yorumunu görünce bende karar verdim çantama makyaj malzemesi koymaya. İlk doğumum çok ani ve zor bir süreçti resmen insanlıktan çıkmıştım kendimi aynada görünce anladım. Bu sefer yapıcam inşallah hem 1 hafta kalıcam hastanede hemde ziyarete gelenler beni kötü görmesin 😂😂
Aynen ya benim ilk doğumum da apar topardı ve riskliydi nasıl kontrole gittim doğum alındım anlamadım feleğim şaştı vallahi kendi tipime bakınca fotoğraf çekmekten utanıyordum insanlarin yüzüne bakmaktan yani öyle ruh gibiydim doğum voluğu izliyorum sezaryandan çıkıyor refakatcisi makyaj yapıyor narkozluyken öyle bir refakatçi bulmam lazım 🤣🤣

Aynen ya benim ilk doğumum da apar topardı ve riskliydi nasıl kontrole gittim doğum alındım anlamadım feleğim şaştı vallahi kendi tipime bakınca fotoğraf çekmekten utanıyordum insanlarin yüzüne bakmaktan yani öyle ruh gibiydim doğum voluğu izliyorum sezaryandan çıkıyor refakatcisi makyaj yapıyor narkozluyken öyle bir refakatçi bulmam lazım 🤣🤣
Maalesef refakatçim kocam olacak 😂

Ay canım öyle güzel anlattın ki şu an hayal ettim ne zaman doğacaklar ya ben buldum lohusa kıyafetim pijama takımı da alacağım
Yaaa çok sevindim iyi günler giymek nasip olsun inşallah 🙏❤️ her gün bebislerimize kavuşmak için biraz daha yaklaşıyoruz en sonunda muhteşem kavuşma yaşanacak inşallah 😍😍

Yanlış anlaşılmasın ben hep zaten kız çocuk annesi olmayı hayal etmişimdir artık her yerden erkek diye duyunca o fikre alıştırmıştım kendimi.. duyduğum da mutluluktan ağladım fakat dediğiniz gibi çevrede hala erkek çocuğu olması ayrıcalık gibi bahsediliyor hürremin repliği ile orda burda paylaşım yapanlar var hele de sinir oluyorum ikisi de evlat sonuçta. kız evlat daha hayırlı oluyor biz 4 kardeşiz 3 kızız .. erkek çocuğu toplumda yanlış büyütüldüğünden annem 4 kızım olsa daha iyi der . Şimdiden erkek bebeği olanlara sabır diliyorum inşallah çevre etkisi çok olmadan dilediği gibi büyütmek nasip olur.
Bence kız evlat daha hayırlı oluyor demek çok doğru değil. Bu hayırlı kelimesini genelde , kız çocukları anne babayı daha çok aradıkları ve yaşlılıkla bakım ve ilgi konusunda daha çok ilgilendikleri için söylüyoruz ancak bu karekterle ve yetiştirilme tarzıyla da ilgili olan bir şey . Benim eşimin 3 ablası var, bir tanesi bugüne kadar anne babasını doktora götürmemiştir , her gün arayan da , hastane işlerini halleden de eşim , bazen büyük abisi bazen de damat . Kendi aile yapımda kızlar daha çok ilgili alakalıyken, eşim , ailesinde 5 kıza bedel .
Evet anneler olarak elbette önce sağlıklı olsun bizim için en önemlisi o . Bu kısmı geçtikten sonra bence herkesin gönlünden geçen bir cinsiyet oluyor , bu da ayıp değil. Benim gönlümden erkek çocuğu geçiyordu . Bunun sebebi ise , çalışma hayatı , annelik , çamaşır , bulaşık , yemek vs vs derken , bin parçaya bölünmekten bir kadının hayatı çok çok zor . Erkekler daha yüzeysel oldukları için oğlum olsun istemiştim , cinsiyetimiz erkek çıktı . Kız olsaydı da elbette üzülmezdim .
Erkeğin yaramazlığıymış , kızın tatlılığıymış her şey gelir geçer . Kız annesi haberi alanlar için hayırlısı kız annesi olmak , erkek annesi haberi alanlar için hayırlısı erkek annesi olmakmış
Anneliğe dair en büyük hayalim ve temennim zaman çok acımasız geldik gidiyoruz ve bu kısa zamanda benim için önemli olan düzgün , dürüst çalışkan bir evlat yetiştirmek ki o da gelecek nesillere bunu öğretebilsin . Umarım becerebilirim, becerebiliriz

Mesela İlk doğumum acil sezeryan olmuştu zaten hastaneye de giderken bakım vs göstermemiştim kendime. İki gün boyunca o halimle kendimi aşırı kötü hissederdim. İkinci doğum planlı olduğu için herseyim hazırdı. Makyaj malzemelerim hep hastane odamdaki banyoda hazırdı şansıma odam da ayrıydı normal de iki kişi kalınıyor ama eşim bana tek oda ayarladı sonra. Çok mutlu olmuştum. İki gün de olsa kızlar odada başka biri çekilmiyor ya çok konuşuyorlar gürültü oluyo.

Mesela İlk doğumum acil sezeryan olmuştu zaten hastaneye de giderken bakım vs göstermemiştim kendime. İki gün boyunca o halimle kendimi aşırı kötü hissederdim. İkinci doğum planlı olduğu için herseyim hazırdı. Makyaj malzemelerim hep hastane odamdaki banyoda hazırdı şansıma odam da ayrıydı normal de iki kişi kalınıyor ama eşim bana tek oda ayarladı sonra. Çok mutlu olmuştum. İki gün de olsa kızlar odada başka biri çekilmiyor ya çok konuşuyorlar gürültü oluyo.
Hele biri vardı ailesi cümbür cemaat gelmişti. Allahtan eşim odamı ayarladı da vallahi hiç çekilmiyor öyle şeyler ya. İnşallah bu sefer de odamı ayarlancak ben asla gürültüye gelemiyorum.

İyi akşamlar kızlar 15+1 haftamdayım bugün ilk kez kahverengi akıntım oldu birde baş ağrısı var başka bir rahatsızlığım yok. Neden böyle oldu anlamadım doktora yazdım Progestan kullan dedi yarın kontrole gideceğim umarım bir sıkıntı yoktur. Bu haftalarda kahverengi lekelenmesi olan oldu mu hiç?

İnşallah ben tek olurum odada ya ama devlet tıka basa vallahi.dolu oluyor benimde bu sefer planlı ama ben erken hazırlık yapicam altı aylıkken yapicam risk grubundayim ben

İyi akşamlar kızlar 15+1 haftamdayım bugün ilk kez kahverengi akıntım oldu birde baş ağrısı var başka bir rahatsızlığım yok. Neden böyle oldu anlamadım doktora yazdım Progestan kullan dedi yarın kontrole gideceğim umarım bir sıkıntı yoktur. Bu haftalarda kahverengi lekelenmesi olan oldu mu hiç?
Ben 12 haftalık oldum durdu doktor bana 12 olana kadar olur demişti pıhtı kırmızi olmadığı sürece korkma demişti ama.tebiri elde bırakma ben bu söylediklerine rağmen iki doktora daha gözüktum

Kızlar sanki benim bebek karnimda yok ya korkuyorum.onceden pıt pıt bir şey atardı derdim var bir şey yok ama iki gün sanki hamile değilim ya hep yazicaktim kaynama rahatsız onunla ilgilendim.hep
Bizim bebiş çok uyku seviyor kiş uykusuna yattı iki gün galiba 🤣

Kızlar bunu aldım yataştan bugün yorumları vs çok iyiydi 🥰

Eklentiler

• IMG_6378.png
    IMG_6378.png
    694,2 KB · Görüntüleme: 51
X