2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ya bu konuda da aynıyız bende limon yiyorum ve çikolata hiç istemiyor canim önüme gelse söyle bakmıyorum hiç mi istemez canı insanın

Biz de bugün 14+4 olduk, nipt testi temiz geldi, cinsiyet de kızmış
Ayy ne guzel cok sevindm. Bazen alsam mi diyorm sonra turuyorm kendimi. Su an mesela kalbi atiyor mu die dusunuyorm. Hep bir evham dusuo ya
Fetal doppler almayı ben de düşündüm ama zaten çok kaygılıyım sesi duyamam falan iyice kaygılanırım diye almadım. Bazı şeyleri de normal akışına bırakmak gerekiyor diye düşünüyorum.
Kızlar merhaba hangi çatlak kremini kullanıyorsunuz ? Ayrıca Adanada yaşayan var mı bir iki şey soracağım
Sabah lierac akşam biooil şeklinde aklıma geldikçe kullanmaya çalışıyorum.
kızlar selam. 16+3 olduk iki gündür sağ ve sol kasıkta ağrı oluyor. Anlamadım neden olur? var mı yaşayan?
Benim de son bir haftadır ağrılarımda artış oldu, muayenede her şeyin yolunda olduğu bu haftalarda normal olduğu söylendi. Ancak tabiki ağrılar şiddetliyse kontrole gitmekte fayda var.

Kendi doktorlarınız yapmıyor mu canım, ben bütün kadın doğumcular yapıyordur diye düşünmüştüm. Ben doğum paketi aldım içinde var detaylı ultrason, yani kendi doktorum yapacak
belki pakette vardir ama baska bi doktora yonlendiriyo olabilir genelde doktorlar riske girmek istemiyo ya perinatologa yada radyolaga ama genelde perinatolaga yonlendiriyolar daha saglikli oluyo sende bi sor istersen kim bakcak detayliya diye gerci genelde ozel hastanelerde biraz nadir baska doktora yonlendirme yapan doktor oluyo

16+3 üm bugün randevum vardı 18. Haftada bana gel sonra detaylı için 20 22. Hafta arası yönlendireceğim dedi
benimkide aynii seyi dedi 18 de mutlaka seni ben gorucem dedi omdan 2 hafta sinrada seni guvendigim 2 doktor var onlara yonlendiricem hangisini secmek istersen dedi

Kaldimi mide bulantisi filan,halsizlik ? Bende yarin 13+0 olucam inş
ben yarın 15+0 olucam inşallah ama hala arada bulantı oluyor.
sizin haftalarda daha çoktu, heralde tüm gebelik boyunca sürecek bu diye umudu kesmiştim güzel günlerden:)
geçiyor ama merak etmeyin çok çok azaldı benim bulantım.
halsizlik duruyor ama:)

Paketi alırken özellikle sormuştum her şeyi doktorum yapacak dimi diye evet demişlerdi ama bilemiyorum tabi

Benim de bi gözüm korkmadı değil
ama bana dedi cok coook erken diye nipt yaptiricaktim ya ona guvendi o zaten cikicak net diye ama pipi gorduyse artik bitmistir biz baktigimizda gercekten bacak arasi bos duruyodu bende fark etmedim ki asiri arastirarak gittim okadarda cinsiyet icin bakmadi bide ben cemcim kiz dedi diye degilde kendimde hiiic oglus dusunmuyodum hep bi kiz hayalim vardi hic erkek hayal edemedim bi kanamam ilk oldugu gun bu bebek erkek diye dusundum bi his geldi ve o gun oglum nolur dayan diye aglarken buldum kendimi demek ozaman hissetmisim

doktor yorum yapmasaydi hiç cinsiyet aklımda yoktu kanama filan yaşayınca sadece sağlık gündemimiz şimdi öyle Bi heveslendim bende Insallah sağlıklı olur
sanada oglus geliyo seninkide savasiyo cok sukur dayanıkli bebislerimiiiz gerci ne olursa olsun bebeginde risk kalkti lafı pahabicilemez oluyo

Paketi alırken özellikle sormuştum her şeyi doktorum yapacak dimi diye evet demişlerdi ama bilemiyorum tabi
ozaman seninki kendi bakiyo benim gorumcemede kendi doktoru bakmisti amaaan bakamiyo olsa doktor olmazdi diye dusunuyorum bi noktadada yani duzgun ultrason okumasi yapsin yeter problem cikmasin hersey yolunda desin bitti gitti cok sukur

ozaman seninki kendi bakiyo benim gorumcemede kendi doktoru bakmisti amaaan bakamiyo olsa doktor olmazdi diye dusunuyorum bi noktadada yani duzgun ultrason okumasi yapsin yeter problem cikmasin hersey yolunda desin bitti gitti cok sukur
Doktorum tüp bebek doktorum da aynı zamanda yapabiliyordur diye düşünüyorum ☺ ama dediğin gibi sorun çıkmasın da kim yapıyor önemli değil

Kızlar detaylı ultrason yaptıran var mı? 15. Haftadayım Dr um perinatologdan randevu almamı söyledi bi kaç hoca önerdi hepsinin özel muayenehanesi var. Pazartesi randevu alacağım başka yaptıran var mı ?
Ben 12.haftada yaptırdım ilk detaylımı. Bir de 20de yaptıracakmışım. Kendi doktorum değil yönlendirdiği perinatolog yaptı. Bütün parmakları sayıldı, bütün iç organları tarandı, mesanesi tam boşalıyo mu diye bile kontrol edildi normal muayeneye göre baya uzun sürüyor ama çok keyifli sağlıklı olduğunu görmek herşeye bedel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…