2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Benim de doktorum 24.haftaya kadar tüm sakatatlar yasak dedi.Ben korkuma doğuma kadar yiyemem.
Kızımda çok çilek yeme leke olur dediler çok yemedim ama bacağında çilek lekesi ile doğdu yesem belki olmıcaktı🤣

Sakatatlar önerilmiyor. Benim canım da ciğer istiyor ama yemiyorum 🤣 cocukta doğum lekesi olur korkusundan yemiyorum
Canım ciğer yediğin için değil ciğer tutmayın ellemeyin derler elleyip bi yerine ellersen leke olurmuş ablamda var annem doğrarken bi yere dokunmuş 😂 ama ydmek yasak değil çok yemek yasak çünkü ciğer A vitamini içeriyor ve çok fazla A vitamini gebelikte iyi değil diye biliyorum ben. Ciğer çok arada canınız çekerse tüketebilirsiniz yinede doktorunuza da sorun. Ben böyle biliyorum ve 3 gebeliğimdede az da olsa çok canım çekince yedim.

Canım ciğer yediğin için değil ciğer tutmayın ellemeyin derler elleyip bi yerine ellersen leke olurmuş ablamda var annem doğrarken bi yere dokunmuş 😂 ama ydmek yasak değil çok yemek yasak çünkü ciğer A vitamini içeriyor ve çok fazla A vitamini gebelikte iyi değil diye biliyorum ben. Ciğer çok arada canınız çekerse tüketebilirsiniz yinede doktorunuza da sorun. Ben böyle biliyorum ve 3 gebeliğimdede az da olsa çok canım çekince yedim.
Bi arkadaşımın annesi merak edip dokunup elini dirsek arkasına sürmüş. Olmuş. Gerçekten alakası var mı acaba diye yine merak etmiş 2. Cocukta dokunup bacağına sürmüş. Onda da var 😄😄 ben böyle şeylerin tesadüf olduğunu düşünüyorum yine de denemiyorum 😄 saç kestirmek de saçma ama ona da cesaret edemiyorum. Her ikisi için de ya olursa diye korkuyorum sanırım😄

Bi arkadaşımın annesi merak edip dokunup elini dirsek arkasına sürmüş. Olmuş. Gerçekten alakası var mı acaba diye yine merak etmiş 2. Cocukta dokunup bacağına sürmüş. Onda da var 😄😄 ben böyle şeylerin tesadüf olduğunu düşünüyorum yine de denemiyorum 😄 saç kestirmek de saçma ama ona da cesaret edemiyorum. Her ikisi için de ya olursa diye korkuyorum sanırım😄
Bende saç kestirmiyorum bende korkarım hemde ciğere çiğ dokunmam 😂 eskiler denemiş vardır bi bildikleri 😂

Eki Görüntüle 3385621
Ben 2023 Ağustos annelerine baktım merak edip böyle yazmışlar . İki çocuğum nisanda doğmuştu yemi doğan yeleği bile bulamayıp kendim örgü öğrenip örmüştüm papyonlu :-) Galiba ben müslin kumaş uzun kol alırım ilkin Adıyaman sıcak yer
Aynen canım delikli olsun hava alsın isilik olmaması için ama uzun kollu olsun bebekler çabuk üşüyor ilk aylar bende uzun alıcam kısa hiç düşünmüyorum.

ayh malesef yasak acik ara yasak sakatat cunku uzuldugum seylerden biri malesef ozledigim seyler suan sakatat ilerleyen aylarda kesin cin ve japon mutfagida dahil olur 😢
Benim doktorum iyi pişmesi ve bildiğin yer olursa kokoreç bile yiyebilirsin demişti ben hiç sevmem orası ayrı.

Kızlar ben yarın cinsiyet öğrenmeye gidicem 13 haftalık olduk 12+4 Ken gittim demedi bu hafta cumaya kadar gel dedi bende yarın sabah gidicem kızlar dayanamiyorum artık alışveriş yapmak istiyorum artık buda bizim 12 haftalık fotoğraf sizce nedir ya catlicam meraktan doktor sabah gel dedi bilgisayar için öğlen sıkıntı yaşıyorlar benim bir kızım var.bunuda kız hissediyorum 😍
Dikkatımi çekti yanlış anlamayın ama niye cinsiyete bu kadar taktınız. Her seferinde bir kızım var buda erkek olsun isterim deyip sonunda da kız hissediyorum ama sizce diye soruyorsunuz. Sağlıkla, eli ayağı düzgün olsun öğreneceğiz hepimiz sakin olun 🌸

Arkadaşlar merhabalar regl günleri mi atıyorum 26. Gün bugün bende pembe bir kanama geldi peçeteye sildikçe regl ağrısı oldu ama saat 5 gibi geldi … suan saat gece 12 27. Güne giriş yapmış oluyorum ama regl ağrılarım bitti genelde regl öncesi kahve kan gelir ve aşırı bir ağrıyla regl olurum 2 saat içinde ama 6 saattir ağrım yok baş dönmem var hatta o damla kan gelmeden aşırı bir baş dönmesiyle düşüyordum gebelik testim yok 1.5 senedir uğraşıyorum artık ağlıyorum olmayacak sanırım bir problemmimde yok kimyasal geçirdim birde ağustosta düşüğüm oldu bu yerleşme kanaması olabilir mi ? Böyle bir şey yaşayan var mı reglime 4 5 gün var ?

Canım nete kalsa hiçbir şey yemicez, iyice piştikten sonra bişe olmaz bence ye gitsin ☺ transferden sonra turp tere yenmez falan diye yazılmış nette ben nasıl yedim nasıl her öğünde tere yedim bişe olmadı çok şükür
Gerçekten öyle yedim valla bende 🤭

Arkadaşlar merhabalar regl günleri mi atıyorum 26. Gün bugün bende pembe bir kanama geldi peçeteye sildikçe regl ağrısı oldu ama saat 5 gibi geldi … suan saat gece 12 27. Güne giriş yapmış oluyorum ama regl ağrılarım bitti genelde regl öncesi kahve kan gelir ve aşırı bir ağrıyla regl olurum 2 saat içinde ama 6 saattir ağrım yok baş dönmem var hatta o damla kan gelmeden aşırı bir baş dönmesiyle düşüyordum gebelik testim yok 1.5 senedir uğraşıyorum artık ağlıyorum olmayacak sanırım bir problemmimde yok kimyasal geçirdim birde ağustosta düşüğüm oldu bu yerleşme kanaması olabilir mi ? Böyle bir şey yaşayan var mı reglime 4 5 gün var ?
Merhaba canım bende çatlatma iğnesiyle yumurtam çatladı hamilelik oldu regiliye 5 gün varken lekelenme yaşadım 1 kez devamı gelmedi
Evet yerleşme kanaması olabilir erken gebelik testin varsa yapsana

Ciğer yiyince doğum lekesi oluyor diyorlardı. İlk gebelikte yemedim leke de olmadı çok şükür. Ama yiyenlerde oldu. Ablamın, görümcemin, arkadaşımın.. O yüzden yiyemiyorum.
Ya ben aksine canının çektiği şeyi az da olsa yemezsen olur diye duydum yanlış mı, hatta internette ciğer önerilmiyor ama doktoruma sordum az yiyebilirsin dedi yedim 😂

Deneyimli anneler ya da büyük alışverişe başlayan hanımlar, elele bebek ürünlerini kullanan oldu mu? Bana hem uygun fiyatlı hem kaliteli geldi gördüğüm kadarıyla. Oto koltuk, bebek arabası ve Park yatak için tercih etmeyi planlıyorum. Kullanan ya da satın alan varsa bizi aydınlatsın.
Ben tüm ürünleri Elele baby dan aldım canım, arkadaşlarımdan kullananlar da var ve memnunlar. Ürünleri kaliteli ve müşteri memnuniyeti çok iyi, herhangi bir durumda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

kızlaaar korbel ebebekte asiri iyi fiyat almayi dusunen alsin hemen
Kizlar butce varsa Korbel cidden koku yaymiyor (yayiyor diyenler poseti dogru takmiyor olabilir) ben 2 sene kullandim ardindan arkadasima verdim o 2 sene kullandi su an baska bir arkadasimda 1 senedir doguma kadar getir geri dedim :)) tas gibi bir sey olmuyor, nasipse 4 cocuk buyutmus olacak ben buyutunce yine baska bir arkadasa veririm varsa cevrenizden de alabilirsiniz

X