2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Tekrar idrar ve kültür testi mi vereceksiniz? Yani o hadi basit evet, bence de ara ara verebiliriz ama işte mesela bende şimdi bazı değerler yüksek çıktı yine bir şey yapmıyoruz bu akıntı o yüzden mi vajinal enfeksiyondan mı yoksa tamamen normal mi belli değil😄 herhalde kültür temiz oldukça idrar yolu enfeksiyonu, kaşıntı ve yoğun koku olmadıkça da vajinal enfeksiyon ihtimalini çok kurcalamıyor doktorlar belki de normal olan bu ama insan merak ediyor ve endişeleniyor bazen
Doktora sorarım yarın yani tekrar test vermem gerekiyor mu diye. Ben de gördükçe böyle endişe ediyorum. Aynen enfeksiyon mu normal mi onu bilemiyoruz işte 😆 İnşallah bir sorun olmadan ilerleriz

Kızlar birşey sormak istiyorum. Protestan fitil kullanıyorum tüp bebekle hamile kaldım 13+1 hamileyim. Progestanı koyarken vajina ağzım yumuşamış gibime geliyor. Çok rahat giriyor fitil. Fitil kullananlar sizdede böylemi. Biraz araştırdım rahim ağzı yetmezliği falan bayağı korkutucu şeyler okudum. Panikledim haliyle.
Hayırlı olsun. Çok normal, korkma. Geçen sene benim de tüp bebekle 20.haftaya kadar fitil kullandım. Bu gebeliğimde de kullanıyorum. Bir sorun oluşturmadı.

Akıntı meselesini tekrar gündeme getirmek gerekirse😅 herkesin şeffaf mı normali nasıl yani bu akıntının, gerçekten doktorların geneli neden çok üstüne düşmüyor acaba? Beyaz-sarı devam başından beri. İdrarda genelde enfeksiyon çıkıyor, kültürde en başta pozitif çıkmıştı son verdiğimde negatifti, normal tahlilde çıkanı da önemsemedi yine doktor ben sadece cranberry takviyesi kullanıyorum.. vajinal enfeksiyonun kelimesi bile geçmiyor hiç. Kaşıntı yok. Doktorumun üstüne gitmeli miyim😅
Akıntı sarı olduğunda bildiğim kadarıyla ve doktorumun da söylediği enfeksiyona işaret bunun yanında yanma sızlama olunca ise mantar ekleniyor. Beyaz akıntı tamamıyla normal ama

Kızlar birşey sormak istiyorum. Protestan fitil kullanıyorum tüp bebekle hamile kaldım 13+1 hamileyim. Progestanı koyarken vajina ağzım yumuşamış gibime geliyor. Çok rahat giriyor fitil. Fitil kullananlar sizdede böylemi. Biraz araştırdım rahim ağzı yetmezliği falan bayağı korkutucu şeyler okudum. Panikledim haliyle.
yoo benim hep oyleydi kuruluk sorunu yasamiyosan cok rahat gidiyo korkma

Arkadaşlar benim 2. Çocuğum bende kendimce bilgilerimi aktarmak isterim. Temmuz doğumlu kayserideydim ve eve çıktığımızda beri hep kısa kol zıbın giydirdim aşırı sıcaktı. Hastanede uzun kol takım giyindirmistim. Beşik olarak anne yani ahsap beşik tercih ettim çok rahat yataktan inmeden alıp emzirip koyabiliyordum. Çok memnun kaldım. Oğlum biraz deli yatiyordu Montessori yatak aldım odasında uyudu bir yasindan sonra. Bebek arabası da Elele babynin kabin tipi olanı. Ondan da çok memnunuz tek ekşisi sadece dışarı bakıyor yönü değişmiyor ama kabin tipleri hep öyle heralde. Oto koltuğunu da elele baby den aldım şuan 3.5 yaşında hala kullaniyoruz.

Göğüs yarasindan çok korkuyordum gümüş kapak aldım hiç yara acıma olmadı kime onerip aldirdiysam yarası olmadı. Pişik kremi olarak da bir sürü marka denemiştim en son incia dan devam ettim doğal yağ sürüyor hissi çok güzeldi. Şimdi de indirimden ıslak mendil ve pişik kremi aliyorum 😂 bebek görmeye kime gitsem incia dan alırım şiddetle tavsiye ederim kızlar bı fırsat verin bence

Göğüs yarasindan çok korkuyordum gümüş kapak aldım hiç yara acıma olmadı kime onerip aldirdiysam yarası olmadı. Pişik kremi olarak da bir sürü marka denemiştim en son incia dan devam ettim doğal yağ sürüyor hissi çok güzeldi. Şimdi de indirimden ıslak mendil ve pişik kremi aliyorum 😂 bebek görmeye kime gitsem incia dan alırım şiddetle tavsiye ederim kızlar bı fırsat verin bence
Neredeyse yeni doğan döneminden 1 yaşına kadar hiç ıslak mendil kullanmadım hep pamuk kullandım bebeğimde

Farkı farklı boyları var acaba en büyüğünü almak gerekli mi sizce?
Bu en buyugu olan 58*110 ic yatak ölçüsü. Park yatak ve anne yani olarak kullaniliyormus. Babymall siparişimi iptal edip chicconun kendi magazsindan aldim nexto to me yakindan aldigim renk cok koyuydu grisi daha hostu 🤗 bir de bebek arabasi bastonlar da cok agirdi ya ben bu model aldim chiccodan

Eklentiler

• IMG_4716.jpeg
    IMG_4716.jpeg
    167,1 KB · Görüntüleme: 93
Kızlar ya aksam
Yemeğine baharatlı acı bir şeyler yemiştim sonra cok midem bulandı yarım saat sonra hepsini çıkardım biraz bogazim da yandı sonra da en son lavaboya tükürürken kan geldi bogazimdan gibi geldi ama hiç böyle bir şey yaşayan var mı ? Okudum biraz tahriş olmuştur yazmış herkes de bi de bizim gruba sorayım dedim.

X