2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar iyi akşamlar. Uyuz kapmış olabilirim. Gebelikte uyuz tedavisi nasıl olur? Henüz bulaş olmadıysa da nasıl korunulur? Fikirleriniz varsa paylaşın lütfen. 🥲
bence burda gelicek cevaplarla hic bisey yapma kesinlikle doktorunla konus normal sartlarda bile mantar ilaclari agir ilaclar cunku hamilelikte onlarin hic birini yuksek ihtimal kullanamazsin gecmis olsuun 🙏

Kızlar 10+3 haftalık gebeyim karnımın sol tarafında göbek deligimin yanın da sol tarafta sertlik hissediyorum sizce neden

Kızlar ben ikili tarama testi yaptırdım ama bir arkadaşım direkt NİPT yaptırmış. Bu NİPT testinde 3. Ayında kromozomlara vs bakılıyormuş kesin sonuç veriyormuş ve ikili-üçlü testlere gerek kalmıyormuş. Arkadaşım 3. Ayında bu testle cinsiyeti de öğrenmiş böylece. Yaptıran vs var mı? İnternetten baktım daha kesin sonuç çıkıyor gibi. Doktora soracağım bir sonraki kontrole ben de.
Evet canım bende 11+2de yaptırdım nipt yaptırınca ikili üçlülere gerek kalmıyor. Cinsiyeti de bu şekilde öğrendik. 20 haftalarda detaylı ultrason yaptırıcaz sadece

Kizlar ben malum bobrekten dolayi tahlillerimi yeni yaptirabildim tsh 0.112 cikmis cok dusuk b12 de cok dusuk sizce risk nedir. Crp de 9 cikmis. Napmam lazm yarn da pazar

Kızlar iyi akşamlar. Uyuz kapmış olabilirim. Gebelikte uyuz tedavisi nasıl olur? Henüz bulaş olmadıysa da nasıl korunulur? Fikirleriniz varsa paylaşın lütfen. 🥲

Kükürt sabunu ve sirke ile duş almak maalesef kızımın kreş arkadaşında çıkmıştı 1 ay önce hemen sağlık ocağına gittim iki çocuğa uygun losyon verdiler önlem amaçlı benimde belki gebelik olabilir dediğim için vazelin ve bir başka losyon ile özel karışım yapıldı hamilelere uygun olandan sağlık ocağına yada acile giderseniz zaten hazirlatmaniz gereken losyonu size özel yaziyorlar. Ama biz çok şükür sorunsuz atlattık. Koruma amaclida dediğim gibi kükürt sabunu ve sirke

Kizlar ben malum bobrekten dolayi tahlillerimi yeni yaptirabildim tsh 0.112 cikmis cok dusuk b12 de cok dusuk sizce risk nedir. Crp de 9 cikmis. Napmam lazm yarn da pazar
kuzucuuum sonuclarinda anormal bisey yok korkma benim crp 9.1 ozaman grip asisi olmustum ondan oldu buyuk ihtimal doktorum uzerinde bile durmadi asiyi duyunca seninde yuksek ihtimal tasindan dolayi yada ufak bi kirginligin varsada cikar 10 a kadar normal diyolar tsh ta tiroid zaten gebelikte ilk zamanlar hep dusuk olur doktorum bana ilk zamanda tsh istemisti tup bebek oncesi tahlilde taa ozaman soyledi b12de ben suan baktirsam -lerde cikarim kesiiin bebisin beynini yaptik okadar olsun caniim jssjsjsj ama gebelikte b12 takviyesi yasak otizime neden olabiliyomus bende 5. 6. haftalar arasinda doktoruma allah askina bana b12 yazin yoksa ben kendimi unutucam dedimde oo daha dur daha dibe vurcan dogumdan sonra istedigin takviyeyi vercem ama smdi b12 olmaz dedi doktoruna sor bu tahlilleri bisey yok dicek icini ferah tut

Valla umarım ülkemizde her meslek için söylüyorum herkes hak ettiğini alır, maalesef her yerde insanların tahammül gücü kalmamış durumda. Hastaneye gidiyorsun öyle bankaya gidiyorsun öyle işte market mağaza hiç fark etmiyor herkes mutsuz bu da maalesef şuanki ülke koşullarından dolayı. Umarım hepimiz hak ettiğimiz refah ve gelişmişlik seviyesine ulaşırız da hiç böyle sorunlarımız kalmaz. Sadece gelir gelir seviyesi de yetmiyor bunun için eğitim ve gelişmişlik seviyesi çok önemli suan herkes mutsuz. Bunların hepsinin düzelmesini diliyorum. Daha mutlu, anlayışlı olmak bizim de hakkımız karşılıklı güler yüz bizim de hakkımız ya neyse konu derinlere iniyor umarım en kısa zamanda o refah ve gelişmişlik seviyesine ulaşırız :)
Bunu okuyunca içim ısındı resmen 😍 Size tamamen katılıyorum ve kocaman sarılıyorum

Allah korusun ama cidden içim bomboş oldu yani şimdiden kendimi kötü bir şeye hazırladım resmen.
Doktorum da geri dönmedi henüz.

Formda bir arkadaşım da bebeğinin kalbi durdu ama muayeneye giderken hala kusuyordu.

Yada bir çok kişi belirtim yok diye gitmiş hiç bir şey olmamış aniden belirtileri gidip bir şey olmayan da çok.
Sanırım doktora gitmeye korkuyorum şu anda :)
Ben de 10+2 deyim 3 haftadır dr a gitmedim Belirtiler bazen hiç olmuyor çok enerjik oluyorum hoop sonra yine bulantı halsizik ağrı başlıyor İçinizi ferah tutun Allah korusun ters birşey olsa da belirtileri yapan hormonlar Ve hepsinin yatılanms ömrü var öyle birden sıfırlanıp belirtiler geçmez

kuzucuuum sonuclarinda anormal bisey yok korkma benim crp 9.1 ozaman grip asisi olmustum ondan oldu buyuk ihtimal doktorum uzerinde bile durmadi asiyi duyunca seninde yuksek ihtimal tasindan dolayi yada ufak bi kirginligin varsada cikar 10 a kadar normal diyolar tsh ta tiroid zaten gebelikte ilk zamanlar hep dusuk olur doktorum bana ilk zamanda tsh istemisti tup bebek oncesi tahlilde taa ozaman soyledi b12de ben suan baktirsam -lerde cikarim kesiiin bebisin beynini yaptik okadar olsun caniim jssjsjsj ama gebelikte b12 takviyesi yasak otizime neden olabiliyomus bende 5. 6. haftalar arasinda doktoruma allah askina bana b12 yazin yoksa ben kendimi unutucam dedimde oo daha dur daha dibe vurcan dogumdan sonra istedigin takviyeyi vercem ama smdi b12 olmaz dedi doktoruna sor bu tahlilleri bisey yok dicek icini ferah tut
Canım sanırım doktorunun görüşü bu yönde ancak hamilelikte b12 yasak diye bir şey yok , herşeyin fazlası ve eksiği zarar .
Evet bu konuda bir çalışma var , b12 si 600 üstü kadınlarda otizm riski arttığına dair , aynı şey folik asit için de geçerli . Ancak bunlar yüksek seviyeler için geçerli . Yerlerde olan herhangi bir değer için muhakkak takviye alınması gerekir , hele ki b12 bebek gelişimi için çok önemli 🩵

Bana doktorum b12 takviyesi verdi.Hatta önceki hamileligimde değer çok düşük olduğu için ilaç yerine direk b12 iğnesi kullandirmisti.Açıkcası çok da bilgim yok ama çok düşük olması da iyi değildir heralde diye düşünüyorum.

Herkese meraba 10+0 olduk şükür ama hala endiselerim bitmedi sık sık bebeğimi görmek istiyorum ama doktorlqr 3 haftaya atio zamani en başından beri hiç bulantım olmadı hafiften karnım çıktı göğüs hassasiyeti var benimle aynı haftada olanların belirteri karnı nasıl yazarmsnz Çok merak ediyorum
merhaba bende 9+6 ,belirtiler bazen cok yogunlasiyor, mesela gecen haftasonu çok kustum, 8+6 filandi bu hafta sonu o halimden eser yok,kusunca ne zaman bitcek diyoruz,kusmayincada neden bugun kusmadim diyoruz :) ins hepimiz icin hersey yolunda gider

bence burda gelicek cevaplarla hic bisey yapma kesinlikle doktorunla konus normal sartlarda bile mantar ilaclari agir ilaclar cunku hamilelikte onlarin hic birini yuksek ihtimal kullanamazsin gecmis olsuun 🙏
Mutlaka doktoruma da danışacağım. Bulaş olup olmadığından henüz emin değilim. Buradan sadece yaşayıp atlatan varsa içimi rahatlatmak istiyorum. 😢

Canım sanırım doktorunun görüşü bu yönde ancak hamilelikte b12 yasak diye bir şey yok , herşeyin fazlası ve eksiği zarar .
Evet bu konuda bir çalışma var , b12 si 600 üstü kadınlarda otizm riski arttığına dair , aynı şey folik asit için de geçerli . Ancak bunlar yüksek seviyeler için geçerli . Yerlerde olan herhangi bir değer için muhakkak takviye alınması gerekir , hele ki b12 bebek gelişimi için çok önemli 🩵
soyle ignesi hapi falan vermiyo ayri olarak sadece b12yi yukselttirmiyo ama multi vit veriyolar ya gebelik vit elenatal 2 verdi mesela bende onda b12 var dedim o az miktarda dedi direk b12ni yukseltmene yonelik veremem otizime yol acabiliyo dedi dogum yap sonrasinda vericem dedi mutlaka bi bildigi vardir diyip unutkanliklar ara ara devam ama ilk zamanlara gore bayaaa azaldi

Mutlaka doktoruma da danışacağım. Bulaş olup olmadığından henüz emin değilim. Buradan sadece yaşayıp atlatan varsa içimi rahatlatmak istiyorum. 😢
kesin atlatirsin icin rahat olsun bide hemen fark ettiysen ne ala ama ben yillarca egzamayla ugrastim onun bile ilaclari agirdi o yuzden dedim insallah bulasmamistir 🙏

Beni rahatlattin cnm tesekkur ederm. Bebegiki kaybettigimde ilk crp 6.5 tu sonra yukselmeyi engelleyememistik o yuzden tedirgin oluyorm

Çılgınlar gibi tatlı yiyorum. Önce ev yapımı olsun diye kendim yapıyordum. Şimdi paketli gıdaya da dayanamıyorum. 3 gündür böyleyim. Kilo almadım şükür. Tekrar sınır koyacağım mecburen. Ama nasıl açık iştahım anlatamam.. İlk gebelikte ekşi ne varsa yedim. Ekşi eriği i bile tuzlardım, kızım oldu 😅 10 gün sonra kontrolüm var. Cinsiyeti de söylerim demişti. Teori tutacak mı merakla bekliyorum. Önceliğimiz hayırlı sağlıklı plması 🍀

Beni rahatlattin cnm tesekkur ederm. Bebegiki kaybettigimde ilk crp 6.5 tu sonra yukselmeyi engelleyememistik o yuzden tedirgin oluyorm
bence icin rahat olsun ya yeteri kadar stresin var bide bunu dusunme bak bende benim degerimi atiyim sana b12 degerim transferimden 3 hafta oncem onda bile yuksek degil aslinda suan kesin yerlerde durunuyorum 😂 tshta ayni zamanda bakilmisti hamilelikte dahada duser ilk aylarda rutin tahlillerini yaptirdiginda gorupte korkma demistiki bildigim kadariyla onun yuksekligi daha sikinti crpde yeni bakildi grip asisi olmustum ya 1 ya 2 gun sonra kan vermistim grip asisindandir demisti hic uzerine dusmedi belki kanamam bile yukseltiyodur

Eklentiler

• Screenshot_20240128_120538_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240128_120538_e-Nabz.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20240128_120447_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240128_120447_e-Nabz.jpg
    16,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_20240128_120343_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240128_120343_e-Nabz.jpg
    27,7 KB · Görüntüleme: 54
X