2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
bebise gidiyodur demirin suan vucudun saglam kan harciyo depon iyi ama bak anlik demirin dusmus sadece bebek gelisince iyice duzelir o kanaman varsa oda anlik dusuruyo dicektim kafan takilmasin masallahin var bi problem olsa doktorunda soylerdi
Hiç böyle düşünmemiştim, içim rahatladı biraz❤️

Herkese meraba 10+0 olduk şükür ama hala endiselerim bitmedi sık sık bebeğimi görmek istiyorum ama doktorlqr 3 haftaya atio zamani en başından beri hiç bulantım olmadı hafiften karnım çıktı göğüs hassasiyeti var benimle aynı haftada olanların belirteri karnı nasıl yazarmsnz Çok merak ediyorum
Benim 11+0 hatta bebek birazcık ilerde gidiyor 11+3 gibi kiloluda olduğum için sertlik bile yok :) Baya takıyordum da bebiş iyi olduğu sürece varsın geç göstersin kendini

Merhabalar ilk hamilegimde bende de kist vardi. Hatta 8cm'e ulasti. Ki artik tehlike sinirindaydim. 8cmden sonra kuculmezse ameliyat falan diyorlardi ama bebek buyudukce kayboldu gitti. Ozel bisey de yaptim hic. Sadece iliski ve yol yasağı vardi
Merhabalar 🥰 inşallah benimde aynı olur aşırı ağrı yapıyor maalesef beni yoranda o oluyor 😔 yol neden ki kistten kaynaklı mı doktorumj göremedim daha hiç bir sey bilmiyorum ilişki zaten gebelik öğrendiğimden beri olmadı korkuyorum bir sey olur diye de yolu bilmiyordum 😳

Aminnn hepimizinkini allah bağışlasın inşallah💖 bende de hiç kist falan olmamıştı bugune kadar yumurta gelişsin diye klomen vermişti doktor ama yarım doz kullandım sadece pişman bile oldum sonra dediğiniz gibi 3 yumurtam vardı gebelik oluşunca diğer ikisi kiste dönmüş.bende ağrılardan dolayı bebeğime bir şey olacak diye çok korktum ama hiçbirşey olmadı. O ağrılardan sonra sanki kanama olacak gibi geldi hep sürekli kontrol ederdim seni çok iyi anlıyorum. Kendiliğinden ağrılar geçiyor sonra inşallah kısa zamanda seninde kaybolur sen kendi doktoruna da görün parol iyi geliyor gebelikte bir zararı yok doktorum verdi bir kaç kez kullandım sonrada durdu ağrılar zaten
Evet ağrı o kadar şiddetli ki dediğiniz gibi sanki düşük yapıyorum sanıyorum sürekli bakıyorum kanamam var mı diye 😔 inşallah benimde sizinki gibi zamanla geçer kaybolur 🤲🏻 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ❤️

Canım benimde 11 hafta 8-10 arası yoğun belirtilerim oldu 12. haftaya doğru azalıyor gönlünü ferah tut. Bazı günler çok iyiyken bazı günler yemek adı bile duyunca tiksiniyor insan her gün aynı olmayabilir. Lütfen burada özellikle sorulmadığı sürece geçmiş düşüklerden bahsetmeyelim bence. Hepimiz bebek bekliyoruz kayıpları olanlar için Allah rahmet eğlesin. Şahsen ben geçenlerde yine birisinin yazdığı benzer şeyler yüzünden belirtilerim azaldı diye durduk yere ağladım bebeğime bişey mi oldu vs. gayet de sağlıklıymış oysaki. Herkesi anlıyorum ama gayet sağlıklı giden gebeliklerimizi böyle şeyler etkiliyor ve stres olup üzülüyoruz.
Kesinlikle katılıyorum size ben oğluma hamileyken ne kusma ne başka bir şey hiç bir belirtim yoktu karnım şişmese hamile miyim değil miyim anlamazdım maşallah 4100 gr tosuncuk dünyaya geldi yani bu belirti meselesi kişiden kişiye değişiyor bu hamileliğimde de çok az midem bulanmıştır inşallah hepimiz sağlıkla alacağız kucağımıza meleklerimizi 🙏🏼💐

Evet ağrı o kadar şiddetli ki dediğiniz gibi sanki düşük yapıyorum sanıyorum sürekli bakıyorum kanamam var mı diye 😔 inşallah benimde sizinki gibi zamanla geçer kaybolur 🤲🏻 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ❤️
Tekrardan geçmiş olsun inşallah sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize🤲💖

Demiriniz falan nasıl? Bana sanki doktorum kansızlık/demir eksikliği de kramp yapabilir gibi bi şey demişti ama yanlış anlamış olabilirim 😁

Kizlarr merhaba nasılsınız kimlerin cinsiyet belli oldu gerçi erken ama 12 . Haftada söylüyor diye duydum bebişin hareketlerini hisseden varmı
Teyzeleri ablaları benim bebişi ne hissediyorsunuz

Eklentiler

• IMG_20240123_144301.jpg
    IMG_20240123_144301.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 105
Merhabalar 🥰 inşallah benimde aynı olur aşırı ağrı yapıyor maalesef beni yoranda o oluyor 😔 yol neden ki kistten kaynaklı mı doktorumj göremedim daha hiç bir sey bilmiyorum ilişki zaten gebelik öğrendiğimden beri olmadı korkuyorum bir sey olur diye de yolu bilmiyordum 😳
Bilmiyorum araba salliyor falan ya ondan heralde diye düşündüm. Uzun yol tabi. Bundan 9 sene oncesinden bahsediyorum. Cok da sorgulamamisim o zaman. Nedenki diye sormadim açıkçası 😄

Demiriniz falan nasıl? Bana sanki doktorum kansızlık/demir eksikliği de kramp yapabilir gibi bi şey demişti ama yanlış anlamış olabilirim 😁
Daha hiç bir şeye bakılmadı maalesef bilmiyorum eksikliğim yoktu tedavi öncesinde ama suan nasıl bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ bı kan tahlili yapıp baktırmam lazım bakalım

Kızlar iyi akşamlar. Uyuz kapmış olabilirim. Gebelikte uyuz tedavisi nasıl olur? Henüz bulaş olmadıysa da nasıl korunulur? Fikirleriniz varsa paylaşın lütfen. 🥲

Kızlar ben ikili tarama testi yaptırdım ama bir arkadaşım direkt NİPT yaptırmış. Bu NİPT testinde 3. Ayında kromozomlara vs bakılıyormuş kesin sonuç veriyormuş ve ikili-üçlü testlere gerek kalmıyormuş. Arkadaşım 3. Ayında bu testle cinsiyeti de öğrenmiş böylece. Yaptıran vs var mı? İnternetten baktım daha kesin sonuç çıkıyor gibi. Doktora soracağım bir sonraki kontrole ben de.

Kızlar 11 hafta olduk ama doktor boyuna göre 11+4 dedi hangisini baz almalıyım adet tarihine göre de 11 haftalık çıkıyor tam 😂

Kızlar ben ikili tarama testi yaptırdım ama bir arkadaşım direkt NİPT yaptırmış. Bu NİPT testinde 3. Ayında kromozomlara vs bakılıyormuş kesin sonuç veriyormuş ve ikili-üçlü testlere gerek kalmıyormuş. Arkadaşım 3. Ayında bu testle cinsiyeti de öğrenmiş böylece. Yaptıran vs var mı? İnternetten baktım daha kesin sonuç çıkıyor gibi. Doktora soracağım bir sonraki kontrole ben de.
evet dogru 10. haftadan sonra bakilabiliyo hic bi doktor 2 3 4 lu testlerin sonucunu tek basina yeterli gormezken nipt sonuclarinda 2. bi netlemek icin teste gerek kalmiyo sonuc dogrudur diyolar doktoruna danisirsan onericektir zaten diye dusunuyorum

X