2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar selam 10. haftama giriş yaptığımın günü tüm hamilelik belirtilerim bir anda pufff oldu.
Akşam bulantılarım çok oluyordu 16.00 dan sonra başlardı ama dün sabah bir uyandım ne halsizlik ne bulantı. Hiç hamile gibi değilim sanki birden hepsi uçtu gitti. Bunu yaşayan var mı? Dün kendimi dinledim bugün sabah yine aynı belirti falan yok. Bu arada belirtilerin kesilmeden hemen o gecesi karnıma bıçak saplanır gibi bi ağrı girdi ve 40 saniye falan sürdü yataktaydım bacağımı düz uzatamadım. Doktoruma yazdım haber bekliyorum ama sizlerin de başına geldi mi aniden belirti gitmesi merak ettim.

Merhabalar ilk hamilegimde bende de kist vardi. Hatta 8cm'e ulasti. Ki artik tehlike sinirindaydim. 8cmden sonra kuculmezse ameliyat falan diyorlardi ama bebek buyudukce kayboldu gitti. Ozel bisey de yaptim hic. Sadece iliski ve yol yasağı vardi
Bende tam olarak bilmiyorum doktoruma muane olamadım baska bir doktor dedi iki yumurtam vardı büyük ihtimalle biri büyüdü kist oldu çünkü hiç kistim yoktu aşılamayla oldu gebelik sanırım gonal f den yani hormonlardan kaynaklı oluştu 🤷🏼‍♀️

Allah sizden razı olsun inanın günlerdir kafamda bir sürü soruyla kendi kendimi yiyorum Allah tuttuğunu altın etsin ❤️
O kadar şiddetli bir ağrım var ki geceleri uykudan uyanıyorum devamlı gündüz ayrı kıvranıyorum regl ağrısı bunun yanında hiç benim için ter boşalıyor resmen midem bulanıyor çok zor birseymiş umarım sizinki gibi zamanla küçülür kaybolur ağrısından ziyade çok zor oldu gebelik zorlu süreçler yaşadım korkum bebeğe zarar vermesiydi gönlüm rahatladı 🥹 Allah yavrunuzu size bağışlasın sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ❤️🤲🏻
Merhaba Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤍🤲🏻
Benim sizlere bir sorum olacaktı ben yeni öğrendim gebe olduğumu yani daha 2 haftalık sanırım ama 43 mm kist gördüler çok fazla ağrım var sonradan kayboluyor mu doktorum 5. de gel dedi 😔 çok korkuyorum bir sorun ommasından bana yardımcı olabilirmisiniz nelere dikkat etmeliyim napmalıyım

Kızlar selam 10. haftama giriş yaptığımın günü tüm hamilelik belirtilerim bir anda pufff oldu.
Akşam bulantılarım çok oluyordu 16.00 dan sonra başlardı ama dün sabah bir uyandım ne halsizlik ne bulantı. Hiç hamile gibi değilim sanki birden hepsi uçtu gitti. Bunu yaşayan var mı? Dün kendimi dinledim bugün sabah yine aynı belirti falan yok. Bu arada belirtilerin kesilmeden hemen o gecesi karnıma bıçak saplanır gibi bi ağrı girdi ve 40 saniye falan sürdü yataktaydım bacağımı düz uzatamadım. Doktoruma yazdım haber bekliyorum ama sizlerin de başına geldi mi aniden belirti gitmesi merak ettim.
Korkutmak istemem ama önceki gebeliğimde bir anda belirtilerim kesilmişti kalbi durmuş dediler şüphelenmiştim bişey mi oldu acaba diye insanın içine doğuyor ama siz yine de evham yapmayın muayeneye gidersiniz olmazsa

Korkutmak istemem ama önceki gebeliğimde bir anda belirtilerim kesilmişti kalbi durmuş dediler şüphelenmiştim bişey mi oldu acaba diye insanın içine doğuyor ama siz yine de evham yapmayın muayeneye gidersiniz olmazsa
Allah korusun ama cidden içim bomboş oldu yani şimdiden kendimi kötü bir şeye hazırladım resmen.
Doktorum da geri dönmedi henüz.

Formda bir arkadaşım da bebeğinin kalbi durdu ama muayeneye giderken hala kusuyordu.

Yada bir çok kişi belirtim yok diye gitmiş hiç bir şey olmamış aniden belirtileri gidip bir şey olmayan da çok.
Sanırım doktora gitmeye korkuyorum şu anda :)

Çok şükür ki yok hiç olmadı ama değer böyle olunca kafam karıştı
bebise gidiyodur demirin suan vucudun saglam kan harciyo depon iyi ama bak anlik demirin dusmus sadece bebek gelisince iyice duzelir o kanaman varsa oda anlik dusuruyo dicektim kafan takilmasin masallahin var bi problem olsa doktorunda soylerdi

Ben de 9+5 im. Uc gundr belirtm sifirlandi. Dun gittm bebek iyi. Ama gelir belirtiler bir es verdi heralde iki lokma yiyim die😀

Bazen belirtiler yavaş yavaş değil birden yok oluyor. Normal bir durumdur büyük ihtimalle. İçiniz rahat etmezse bir muayeneye gidin. Benim de 12. Haftada belirtiler azalacağı yerde 2 gündür çok arttı. Kahvaltımı içimde tutmak için savaş veriyorum.

Ben de 9+5 im. Uc gundr belirtm sifirlandi. Dun gittm bebek iyi. Ama gelir belirtiler bir es verdi heralde iki lokma yiyim die😀
Ay çok şükür maşallahhhh. Umarım benim de öyledir kendimi korkutmak istemiyorum ya bir şey olmuşsa yüzleşmeye de hazır değilim. Pazartesiye kadar kendime izin verdim. Pazartesi sabahtan doktoruma gideyim diyorum. Daha muayane günü ne 10 gün var

Allah korusun ama cidden içim bomboş oldu yani şimdiden kendimi kötü bir şeye hazırladım resmen.

Formda bir arkadaşım da bebeğinin kalbi durdu ama muayeneye giderken hala kusuyordu.

Yada bir çok kişi belirtim yok diye gitmiş hiç bir şey olmamış aniden belirtileri gidip bir şey olmayan da çok.
Bazen belirtiler gidiyor benim de bazı günler hiç belirtim olmuyor 10.haftaya gelmişsiniz zaten belirtiler azalma göstermesi çok normal. İçinizi ferah tutun muayene olun kötü bir durum olacağını sanmıyorum 🌸

Bazen belirtiler gidiyor benim de bazı günler hiç belirtim olmuyor 10.haftaya gelmişsiniz zaten belirtiler azalma göstermesi çok normal. İçinizi ferah tutun muayene olun kötü bir durum olacağını sanmıyorum 🌸
Çok teşekkür ederim içimi rahatlatan mesajınız için doğru diyorsunuz hemen kötüyü çekmemek lazım

Ay çok şükür maşallahhhh. Umarım benim de öyledir kendimi korkutmak istemiyorum ya bir şey olmuşsa yüzleşmeye de hazır değilim. Pazartesiye kadar kendime izin verdim. Pazartesi sabahtan doktoruma gideyim diyorum. Daha muayane günü ne 10 gün var
Ben kadin dogum acile gittim.yalandan Dedm kanamam var. Ultrasyondan bakti bebek iyi. Sonra ciktm geldm eve. Doktoruma gitmek istemedim. Cok sk gidiyorz. Senin dr bir sey yoktur insallhm ben uzun zaman sonra iki uc gundr kahvalti yapabiliyorm. Bakalm ne zamn geri geleck bulantilar

ben mide bulantısı kusma öğürme hiç yaşamadım ben de mi anormallik var diyorum bazen.
9. haftadan sonra çıkar mı bu belirtiler yoksa böyle devam mı ederim acaba?
Ben de öyle diyordum 10. Haftadan sonra başladı. Sabahları su bile içemiyordum şimdi biraz azaldı çok şükür

Kötüye yorma canım ben 12. Haftanın içindeyim aniden belirtilerim kayboluyordu 2-3 gün hiç bişey hissetmiyordum ama çok şükür o haftalarda bi sıkıntı olmadı belirtiler sürekli olacak değil kendini ve bebeğini sıkıntıya sokma çok tedirginsen bi acile git görün

Bende tam olarak bilmiyorum doktoruma muane olamadım baska bir doktor dedi iki yumurtam vardı büyük ihtimalle biri büyüdü kist oldu çünkü hiç kistim yoktu aşılamayla oldu gebelik sanırım gonal f den yani hormonlardan kaynaklı oluştu 🤷🏼‍♀️

Allah sizden razı olsun inanın günlerdir kafamda bir sürü soruyla kendi kendimi yiyorum Allah tuttuğunu altın etsin ❤️
O kadar şiddetli bir ağrım var ki geceleri uykudan uyanıyorum devamlı gündüz ayrı kıvranıyorum regl ağrısı bunun yanında hiç benim için ter boşalıyor resmen midem bulanıyor çok zor birseymiş umarım sizinki gibi zamanla küçülür kaybolur ağrısından ziyade çok zor oldu gebelik zorlu süreçler yaşadım korkum bebeğe zarar vermesiydi gönlüm rahatladı 🥹 Allah yavrunuzu size bağışlasın sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ❤️🤲🏻
Aminnn hepimizinkini allah bağışlasın inşallah💖 bende de hiç kist falan olmamıştı bugune kadar yumurta gelişsin diye klomen vermişti doktor ama yarım doz kullandım sadece pişman bile oldum sonra dediğiniz gibi 3 yumurtam vardı gebelik oluşunca diğer ikisi kiste dönmüş.bende ağrılardan dolayı bebeğime bir şey olacak diye çok korktum ama hiçbirşey olmadı. O ağrılardan sonra sanki kanama olacak gibi geldi hep sürekli kontrol ederdim seni çok iyi anlıyorum. Kendiliğinden ağrılar geçiyor sonra inşallah kısa zamanda seninde kaybolur sen kendi doktoruna da görün parol iyi geliyor gebelikte bir zararı yok doktorum verdi bir kaç kez kullandım sonrada durdu ağrılar zaten

Merhaba Korkmanıza gerek yok bence benimde kaç kere bianda kesilip 2-3 gün sonra hatta 1 hafta sonra bile tekrar başladığını biliyorum. Üstelik belirtim kesilmesine rağmen o dönem bebeği görmüştüm. Arada olabiliyor yani kendinizi çok dinlemeyin.

ben mide bulantısı kusma öğürme hiç yaşamadım ben de mi anormallik var diyorum bazen.
9. haftadan sonra çıkar mı bu belirtiler yoksa böyle devam mı ederim acaba?

Ben oğlumda ve kızımda toplasan 1 kere bulantı yaşadım. Ama bu sefer ki bıcır beni benden alıyor 🤭

Canım benimde 11 hafta 8-10 arası yoğun belirtilerim oldu 12. haftaya doğru azalıyor gönlünü ferah tut. Bazı günler çok iyiyken bazı günler yemek adı bile duyunca tiksiniyor insan her gün aynı olmayabilir. Lütfen burada özellikle sorulmadığı sürece geçmiş düşüklerden bahsetmeyelim bence. Hepimiz bebek bekliyoruz kayıpları olanlar için Allah rahmet eğlesin. Şahsen ben geçenlerde yine birisinin yazdığı benzer şeyler yüzünden belirtilerim azaldı diye durduk yere ağladım bebeğime bişey mi oldu vs. gayet de sağlıklıymış oysaki. Herkesi anlıyorum ama gayet sağlıklı giden gebeliklerimizi böyle şeyler etkiliyor ve stres olup üzülüyoruz.

Günaydın hanımlar dün şehir dışındaydım iş gereği hiç bakamadım. Bugün 9+5 olduk dün gece ilk defa istifra ettim, en son lisede falandır herhalde yıllardır hiç istifra etmemiştim :)
Bnde 9+5😂
Ben dün gittim.canim.kontrol.icin 9+4 tük çok rahat görünüyordu hareketleri
Meraba bizde 10 +0 olduk şükür ama hala pinpiriklerim geçmedi karnınız sistimi biraz benim hiç mide bulantım olmuo ve bu durumda dahada stres yapiorum

Bencede korkmayın bende 8 haftalıkken sürekli belirtilerim kaybolup geri geliyordu ve 2 gün üstüste doktora gittim kalp atışı dinlemek için sonra kendime söz verdim kötü şeyler düşünmeyeceğim bebeğimi Allah a emanet ediyorum diye sizde öyle yapın iyi düşünün bebeğiniz sizinledir inşallah merak etmeyin 🤲🏻

Herkese meraba 10+0 olduk şükür ama hala endiselerim bitmedi sık sık bebeğimi görmek istiyorum ama doktorlqr 3 haftaya atio zamani en başından beri hiç bulantım olmadı hafiften karnım çıktı göğüs hassasiyeti var benimle aynı haftada olanların belirteri karnı nasıl yazarmsnz Çok merak ediyorum

X