2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar ya selam, bir şeye cok moralim bozuldu siz de dikkat edin. Yılbaşı için yaş pasta almıştım aklıma takıldı aldığım yere sordum içinde çiğ yumurta kullanıyorlarmış 3 gündür yedim birer dilim valla cok moralim bozuldu ya. İnsallah bebeğe bir şey olmamistir. Valla yıkıldım gidip çıkarasım var hepsini.
Bence dert etmeyin yani daha önce kaç kere yaş pasta yediniz hasta olmadınız , şimdi bir kereyle bir şey olmaz . Ben önce negatif test gördükten sonra tatile gittim yapmayın denilen her şeyi yaptım , 3 kere buz üstünde düştüm ,gece 3’lere kadar -10 derecede trekking yaptım , saunaya girdim, aklınıza gelecek en garip şeyleri yedim( fermente edilmiş çiğ balık en masumu ) nurofen kullandım , 1 dilimlik pasta bir şey yapmaz , hadi 3 olsun 🙃🙃 o pastanın etkisi sizin endişenizden daha az zararlı :)

Kızlar mide bulantısına zofer isimli hap vok iyi geliyo. Yanma için de nexium diye hap. Çok rahat geciyo hamilelik . Bebeğe zararı da yok güvenli. Kullanabilirsiniz.
Bana bugün prillam yazdı doktor ama çok kötü olursan kullan dedi niye öyle dedi ki acaba kafama takıldı sık kullansam bi sakıncası mı olur ki, ben her gün alsam ve o mide bulantısını hiç hissetmesem istiyorum. Tosttan başka bişey yiyemez oldum

Evet benim çok şiddetli olduğu için verdi. Mide koruyucu pronat şurup. Doktorum kullanabilirsin sıkıntı olmaz dedi. Ama ne biliyim, başka kullanan var mı onların doktor görüşürü nedir merak ediyorum
Ben bugün doktora gittim mide ağrısını bile normal karşıladılar bilmiyorum dayanamıyorum dedim ama hiç ciddiye almadı psikolojik bile dedi ben ciddi anlamda kendimden geçtim yemek yiyemiyorum su içemiyorum sadece ekmek yiyorum beyaz ekmek yeme dedi yumurta yiyemiyor musun dedi hayır mide ağrımdan bir şey yiyemiyorum sanki her şey mideme takılıyor gibi hissediyorum ama doktor hiç ciddiye almadı cıkınca ağladım uzun süre. Bulantı içinde prillam vermişti gece içiyorum ama sonra onu kusuyorum . Kusmayı anlıyorum o hamilelik belirtisi ama mide ağrısı hamilelik belirtisi olamaz 😔😢

Enfeksiyonunuz yok deil mi. Enfeksiyon da kusma yapar. Yani birkac ay serum falan idare edebilirsnz benm o sekil ilerliyordu
Acile gittim serum bile takmadılar 12. Haftaya kadar çekceksin diyip gönderdiler kusma gecekeri oluyor sürekli olmuyor benim sıkıntım kusma değil mide ağrısı 😔

Benimde midem bulanıyor yanıyor sürekli boğazımda yanma hissediyorum hep sakız çiğniyorum kabızlık var en başından beri göğüsler çok şiş ya küçük karnım ağrıyor ya üç gündür ağrı var ya değişik bir ağrı Perşembe günü yada cuma günü doktora gidicem

Ben bugün doktora gittim mide ağrısını bile normal karşıladılar bilmiyorum dayanamıyorum dedim ama hiç ciddiye almadı psikolojik bile dedi ben ciddi anlamda kendimden geçtim yemek yiyemiyorum su içemiyorum sadece ekmek yiyorum beyaz ekmek yeme dedi yumurta yiyemiyor musun dedi hayır mide ağrımdan bir şey yiyemiyorum sanki her şey mideme takılıyor gibi hissediyorum ama doktor hiç ciddiye almadı cıkınca ağladım uzun süre. Bulantı içinde prillam vermişti gece içiyorum ama sonra onu kusuyorum . Kusmayı anlıyorum o hamilelik belirtisi ama mide ağrısı hamilelik belirtisi olamaz 😔😢
Anliyorm seni. Ben de doktorun yaninda aglamistm mide agrisindan. Umru olmamisti. Sanrm aliskinlar. Prilam vermsiti olmasa baska care yok cekeceksin dedi. Mal gibi kalfm ortada☺☺

Anliyorm seni. Ben de doktorun yaninda aglamistm mide agrisindan. Umru olmamisti. Sanrm aliskinlar. Prilam vermsiti olmasa baska care yok cekeceksin dedi. Mal gibi kalfm ortada☺☺
Ben de yanında ağlamaya başladım bi de ciddiye almıyorum sanma dedi 😔 dayanılmaz bi ağrım var öncesinde de oldugunu söyledim ama umrunda olmadı özel hastane oldugu için ilgileniyormul gibi yaptı 😔

Benim de akıntı kırmızımsı pembe leke şeklinde. Hala devam ediyor. Önce kahverengi gelmişti. Acil Dr u kanama alanı var demişti 4 gün fitil kullandım 1 iğne vuruldum bugün gittiğimde kanama alanı yok dedi. Alttan bakmak istedi. Baktırmadım. Kese tam yuvarlak olmuyor ki. İlk gebeliğimde resimler kuru fasulye gibi hafif dalgalıydı🍀 kafan rahatlasın diye ultrason makinesi iyi olan başka bi dr görebilir
Evet bende rahatlamak için başka bir doktora daha görüncem yarın. İnşallah normal çıkar yarın

Kızlar Epidural normal doğum hakkında ne düşünüyorsunuz ? Nasip olursa inşallah en istediğim doğum şekli henüz çok yaygın olmasada yapan varmı ?
Doğum çoğunlukla hesaplara uymuyor. Mesela benim doğumum gecenin bir yarısı başladı. Ve birkaç saat içinde doğurdum. Doğuma hazırlık eğitimi alsanız güzel olur. Doğum hakkında daha bilinçli olursunuz ve doğum sürecinde neler yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Epidural konusunda da ıkınma konusunda problemler yaşanabiliyor hissizlikten dolayı. Yani bebeğin çıkma süresi bir tık uzayabiliyor. Çok gerekmedikçe akışında ilerlemesi daha iyi tabii ama lazım olursa da tercih edebilirsiniz. Bazı doğumlar çok uzun sürebiliyor ve anneyi dinlendirmek için epidural iyi bir seçenek haline gelebiliyor.

Kızlar ya selam, bir şeye cok moralim bozuldu siz de dikkat edin. Yılbaşı için yaş pasta almıştım aklıma takıldı aldığım yere sordum içinde çiğ yumurta kullanıyorlarmış 3 gündür yedim birer dilim valla cok moralim bozuldu ya. İnsallah bebeğe bir şey olmamistir. Valla yıkıldım gidip çıkarasım var hepsini.
Çiğ değildir kremasına falan koyulup pişiriliyordur

Kızlar dün 6+4 de kontrolüm vardı Karından kalp atışını gördük henüz duyulmuyor Dr um duymak istersen vaginal bakalım dedi Gerek yok dedik Haftaya tekrar gideceğiz nasılsa Yaşım ileri olduğu için çok endişeliyim Perinatoloğa gidince soracağım fetal dna amniosentez konusunu Bir de aspirin yine ileri yaştan dolayı

Doktoruma soruyorum ileri yaş hastalarımız var mı diye 42-43 oluyor dedi 52 yaş hastaları tüp bebek denemiş olmamış Ben kızımı 45 de doğurdum zaten Sizlerin var mı bu yaşlarda sağlıklı doğuran tanıdıklarınız Bir de kızımın sezeryanından önce açık myom ameliyatı oldum Bu bebişle birlikte 4. kez ameliyat olacağım

😄 Yazmasalar daha mı güzel olur belki aşeren olur yapmaya mecali yoktur 🤣🤣

Aynıydı benim de. Hatırladığım kadarı ile yazayım. 9.haftaya kadar estrofem kullanmıştım. 5.aya kadar fitil. Ekoprin doğuma kadar, 10. Haftaya kadar sabah akşam göbekten iğne. Sonra iğne tek e düştü 13.haftada bitti. Tüp bebek Dr um ilaçları bırakma dediği haftaya kadar hepsini kullandım, devamında kendi dr um azaltarak bıraktırdı
Yani 13 haftalık olana kadar ilaçların dozunu tüp bebek doktorun ayarladı ve o zmana kadar hala seninle iletişimdeydiler doğru mu anladım canım

Günaydın hanımlar. Hamileliğin ilk haftalarında uykusuzluk çeken var mı aranızda? Ben 6 haftalık hamileyim kaç gündür uykusuzluk çekiyorum 😔
Günaydın, ben de en fazla 5-5.5 saat uyuduktan sonra uyanıyorum . Dün gece normalden erken yattım uyuyup dinleneyim diye sabah 6’da uyandım yine :/

Yani 13 haftalık olana kadar ilaçların dozunu tüp bebek doktorun ayarladı ve o zmana kadar hala seninle iletişimdeydiler doğru mu anladım canım
10 haftaya kadar ben tüp bebek Dr umla iletişimdeydim.
Benim kendi Dr um 6. Haftadan sonra takip etti. İki Dr la beraber hareket ettim.
Tüp bebek Dr umun dediklerini kendi Dr uma anlattım. Onunla uyumlu gitti

10.haftadan sonra kendi dr um ilaçları azalttı.

10 haftaya kadar ben tüp bebek Dr umla iletişimdeydim.
Benim kendi Dr um 6. Haftadan sonra takip etti. İki Dr la beraber hareket ettim.
Tüp bebek Dr umun dediklerini kendi Dr uma anlattım. Onunla uyumlu gitti

10.haftadan sonra kendi dr um ilaçları azalttı.
Anladım canım aydınlattığın için çok teşekkürler

X