2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
sağlıklı beslenmeye çalışan biriyim tek sorunum tatlıya çikolataya olan düşkünlüğümdü onu da bu benim kaşıntıdan sonra bıraktım, kaşıntı çok inatçı olduğu için eczacı candida mantarı olabilir demişti, çoğu doktor bunu anlamıyormuş yani bağırsak florası bozuluyor ve zaten içimizde olan bu mantar türü artıyor şekerli tatlı gıdalar da candidayı besliyor. aylardır tatlı hiçbir şey yemiyorum nerdeyse ama süt yoğurt ürünlerinden ve birçok gıdadan yine de korkar oldum ne tetikliyor anlayamıyorum gıda alerjisi testi yaptıracaktım o hafta hamile olduğumu öğrendim bir yandan bu kaşıntı bir yandan bebek beslenemeyecek korkusu. bunun dışında daha bulantı vs başlamadı, şaşırdım ne yapacağımı.

Adetim normalde düzenliydi , 26-31 gün arası ama genelde 29.günde olurdu . 3 aydır deniyoruz ilk ay 31. Günde Regl oldum, ikinci ay 39. Günde hamilelik sonlandı ,geç yumurtladığımdan eminim. Geçen defa 16. Günde yumurtama olmuştu. sanırım bilmemek daha iyi , bu ay negatiften sonra Regl beklemeye başladım sıfır stresle, test yapmasam sıfır stres devam ederdim kimyasaldan sonra reglim şaştı diye , şimdi endişeyle bekliyorum..

Benm de daha bulantm baslamadi sadece hafif yanmalar oluyor. Tatliya duskunum su aralar engel olamiyorm bebek zaten birkac ay depolardan beslenir. Ama sekere cok dikkat etmek lazm 8. Haftadan sonra kendime gunlk sinirlar koyacam tamamen engel olamazsam da. Bir de haftanin 3-4 gunu disarda yiyorz yemegi onu kismam lazm. Yani doktorun bir sey demesine gerek yok aslnda biliyorz napmamiz gerektigini. Ama alerjik durumlar skntili keske ogrenseydin neye alerjin oldugunu

Öncelikle sadece %100 pamuklu anane iç çamaşırları kullanmaya başlayın , sonra günlük pedi bırakın, sonra vajinayı sabunla yıkamayın ve sirkeli suyla ya da az çay ağacı yağı damlatılmış suyla yıkayıp iyice kuruladığınıza emin olun . Geçmiş olsun

Merhabaa ben de şuan Diyarbakırdayım gebeliğin sonlarına doğru da burda olcam yüksek ihtimalle. Siz hangi hastane-doktora gidiyorsunuz?

Valla dayanilacak gibi değil ben başladım günde bir kere uyguluyorum geçecek gibi durmuyor

Ilk haftalarda prilam iyi geliyordu zorfen de kullandm ama bana prilam yaramisti aksamlari iki tane aliyordm ama benm agir reflum oldugu icin ilerleyn donemler ilac care etmedi.
Aynı durumdayım ilaç içtikten sonra da kusuyorum acilde de bir sey yapmıyorlar çok ağır geçiriyorum

Merhabaa ben de şuan Diyarbakırdayım gebeliğin sonlarına doğru da burda olcam yüksek ihtimalle. Siz hangi hastane-doktora gidiyorsunuz?
Simdilik dunya parkta berrin balsak a gidiyorm. Yeni hastane oldugu icin hem uygun hem doktor iyi. Ama saglkli ilerlerse ugur degerden devam edecm. Onun sezargeni iyi

Aynı durumdayım ilaç içtikten sonra da kusuyorum acilde de bir sey yapmıyorlar çok ağır geçiriyorum
Enfeksiyonunuz yok deil mi. Enfeksiyon da kusma yapar. Yani birkac ay serum falan idare edebilirsnz benm o sekil ilerliyordu

reflü için hamilelere ilç veriyorlar mıı
Evet benim çok şiddetli olduğu için verdi. Mide koruyucu pronat şurup. Doktorum kullanabilirsin sıkıntı olmaz dedi. Ama ne biliyim, başka kullanan var mı onların doktor görüşürü nedir merak ediyorum

Kizlar aranızda mide ağrısı, yanma gibi sikayetlerden dolayı mide koruyucu kullananlar var mı? Yada önceki gebeliginde kullanmış olan?

Evet benim çok şiddetli olduğu için verdi. Mide koruyucu pronat şurup. Doktorum kullanabilirsin sıkıntı olmaz dedi. Ama ne biliyim, başka kullanan var mı onların doktor görüşürü nedir merak ediyorum
Benm doktorum vermiyordu sadece kusma icin prilam cok zorlanirsam zofen vermisti. Olmazsa da yapacak bisi yok cekeksn ya da serum istersen takalm diodu ☺ diger gebeligimde. Bakalm bunda ne zman baalayacam seruma

Benm doktorum vermiyordu sadece kusma icin prilam cok zorlanirsam zofen vermisti. Olmazsa da yapacak bisi yok cekeksn ya da serum istersen takalm diodu ☺ diger gebeligimde. Bakalm bunda ne zman baalayacam seruma
Farklı görüşler var. Ama ben çok kötüyüm. Mide ağrısı beni mahvediyor. Kullanıyorum mecburen inşallah bebeğime kötü etkisi olmaz. Doktora her gittiğimde ısrarla soruyorum. Sen iyi olmazsan bebeginde iyi olmaz, kullan diyor amaa insan endiseleniyor

Kızlar akıntım sarımtırak geliyor enfeksiyon mu vardır sizce?

Benim sat 17 kasım yumurtlama 29 kasım keseyi geçen hafta gördük yarın tekrar kontrolüm var Yumurtlamanız 7 Aralık geç değil mi O zaöan görünmemesi normal kaç günde bir adet oluyorsunuz

Gaviscom kullanmak ne demek bağımlısı olup kafaya dikiyordum o derece Ama şu an reflü için erken değil mi ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…