2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar bişey sormak istiyorum bugün doktoruma gittim 6+4 deyim kese var bebek daha yok normal mi acaba korkmalı mıyım

Kızlar bişey sormak istiyorum bugün doktoruma gittim 6+4 deyim kese var bebek daha yok normal mi acaba korkmalı mıyım
Doktorun ne dedi canım?
Bazen geç döllenme olabiliyor bi arkadaşımın kendi hesapladığından 1 hafta geride çıktı gebeliği belki senin de öyledir. Ultrasona göre mi 6+4?

Herkese merhaba, öncelikle herkese iyi bir hamilelik diliyorum. Ben geçen ay kimyasal gebelik geçirdim , bu ay da yine gecikince 32. Günde idrar testi yaptım önce negatif çıktı sonra hala gelmeyince 40. Günde yaptım pozitif çıktı . Kan vermedim çünkü geçen kimyasalda gittiğimde beta baktırmak istemiştim 1 kere baktı doktorum başka da test istemeden bekle 7. Hafta gel dedi .. bu defa 7. Haftaya kadar sabredip öyle gideyim dedim ama endişeliyim . Geç döllenmede 32. Günde negatif test olabilir mi ?

Son düzenleme:
Doktorun ne dedi canım?
Bazen geç döllenme olabiliyor bi arkadaşımın kendi hesapladığından 1 hafta geride çıktı gebeliği belki senin de öyledir. Ultrasona göre mi 6+4?
Doktorum sadece son adetimi sordu kanamamın olup olmadığını sordu yok dedim kesen oluşmuş bir hafta daha bekleyelim öyle gel bakalım dedi son adet tarihim 16 kasım yumurtlama 7 aralıkta oldu acaba geç döllenme mi

Ilk haftalarda prilam iyi geliyordu zorfen de kullandm ama bana prilam yaramisti aksamlari iki tane aliyordm ama benm agir reflum oldugu icin ilerleyn donemler ilac care etmedi.
Bende de kronik reflu ve gastrit var. Mide koruyucu kullanıyorum. Siz mide koruyucu kullandınız mı?

Bence geç döllenmedir. 5+4 falan olabilirsin.
Haftaya bir daha git kalp atışını da duyarsın inşallah

Gebeliklerimde mide yanması yaşadım demişsiniz. İlaç kullandınız mı. Bende aynı sorunları yaşıyorum
Mide yanmasına karbonat çok iyi geliyor 1 su bardağına 1 çay kasigi karbonat karıştırın için

Bende de kabızlık vardı, son iki üç gündür günde 2 kuru incir 2 ceviz yemeye başladım inanılmaz rahatlattı . Yiyebilen deneyebilir bence.

Gittnz mi doktor muayenesine
Hayır gitmedim , burada işleyiş daha farklı sanırım , geçen ay gittiğimde daha çok erken 7. Haftada gel demişti doktorum , şimdi de 7. Haftayı bekliyorum ama çok can sıkıcı bir durum. Ben de kese var mı baktırmak isterdim.. geçen sefer kan testi bile yapmamıştı ben istediğimi söyledim eh yapalım diye yaptırdı ..

Him kotuymus. Biz elimzde olsa her gun gidecez bir hafta cok zor gecio. Yani merak ediyor insan. Bir de sknti varsa onceden bilip bosuna umitlenmek istemiyor.

kızlar 8 ocakta kalp atışları için gideceğim doktor ayrıntılı beslenme takvimi verir mi test falan yapar mı? vitamin eksikliğim demir eksikliğim var mı bilmiyorum. bugün 1 çay kaşığı çam kozalağı pekmezi yedim ama internette araştırdım hamileler tüketmemeli ya da doktora sormalı yazıyordu gereksiz şeker yüklemesi oluyormuş, zaten karbonhidrat almamaya çalışıyorum tatlı hiçbir şey yemiyorum, alerjik bir bünyem var şaşırdım ne yiyeceğimi. kan yapması için ne yiyebilirim başka?

Him kotuymus. Biz elimzde olsa her gun gidecez bir hafta cok zor gecio. Yani merak ediyor insan. Bir de sknti varsa onceden bilip bosuna umitlenmek istemiyor.
Evet ben de endişeyle bekliyorum evde , bir sorun varsa bilmek isterim, şimdi iki arada bir derede kaldım, sevinsem sevinemiyorum , hamile miyim ondan bile emin olamıyorum, 40 ve 41. Günde iki test yaptım ikisi de basbayağı pozitifti.. keşke tr’de olsam her gün giderdim sanırım bir de doktorumu da değiştireceğim sanırım.

Adet duzeniniz nasil. Yani ustunden gecmis bayagi bir sknti oldugunu sanmiyorm olsa belirti verirdi. Ben ilk gebeligimde cok az gidiyordm ama bu son yillarda o kadr cok dusuk var ki endiseleniyorm yoksa 6-7 yil oncesi bilmedgm zamanlar daha gzueldi her sey☺☺

Beslenme icin sadece saglkli beslen disardan yememeye calis yumurta sut yogurt tuketmeye calis demisti benm doktorm onceki gebelikte. Ayrintili beslenme vermiyorlar bence. Tahlil isteyecek degerlerine bakmak icin. Vitamin demir falan . Takviye yazar 12. Haftadan sonra kullanman icin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…