2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Benim sat 17 kasım yumurtlama 29 kasım keseyi geçen hafta gördük yarın tekrar kontrolüm var Yumurtlamanız 7 Aralık geç değil mi O zaöan görünmemesi normal kaç günde bir adet oluyorsunuz
21. Ve 22. Gün övü testinde pozitif çıktı 23. Gün silindi o üç günü değerlendirdik sadece

Adetim normalde düzenliydi , 26-31 gün arası ama genelde 29.günde olurdu . 3 aydır deniyoruz ilk ay 31. Günde Regl oldum, ikinci ay 39. Günde hamilelik sonlandı ,geç yumurtladığımdan eminim. Geçen defa 16. Günde yumurtama olmuştu. sanırım bilmemek daha iyi , bu ay negatiften sonra Regl beklemeye başladım sıfır stresle, test yapmasam sıfır stres devam ederdim kimyasaldan sonra reglim şaştı diye , şimdi endişeyle bekliyorum..
Hangi ülkedesiniz acaba? Bu kadar sağlık durumu yani doktor kontrol sıkıntısı olan neresi var merak ettim? Türkiyeye göre baya sıkı bir prosedür izliyorlar heralde. O zaman biz baya şanslıyız.

Kızlar ilk trimesterde cinsel ilişki için doktorunuzla konuştunuz mu, düşük tehdidi olanlar dışında bir sakınca var mı bilgisi olan var mıdır merak ettim. 2 gün sonra kalp atışı için gideceğiz, dualarınızı bekliyorum. Hayırlı haberler alalım hepimiz inşallah 🙏🏻 Bulantım, kusmam çok olmasa da şu an 6+1’de inanılmaz bir yorgunluk ve uyku halim var, keşke çalışmasam da bütün gün evde yatabilsem diyorum. Ruhsal olarak da kaygılar, anksiyete arttı. Maalesef çevremde hamile olduğumu öğrendikten sonra resmen bana karşı tavırları değişen, hamile olduğum için kıskanan insanlar olduğunu farkettim. Bu insanlarla uğraşmak ayrı yoruyor hamilelik ayrı yoruyor. Karnım büyüyünce nasıl olacak düşünemiyorum bile

Hangi ülkedesiniz acaba? Bu kadar sağlık durumu yani doktor kontrol sıkıntısı olan neresi var merak ettim? Türkiyeye göre baya sıkı bir prosedür izliyorlar heralde. O zaman biz baya şanslıyız.
ülkeyi söylemeyeyim zaten 3-5 tane Türk varız :) Avrupa’da bir ülke bir de özele gidiyorum , sanırım doktorumla da ilgili olabilir , baya şanslısınız gerçekten de.

sağlıklı beslenmeye çalışan biriyim tek sorunum tatlıya çikolataya olan düşkünlüğümdü onu da bu benim kaşıntıdan sonra bıraktım, kaşıntı çok inatçı olduğu için eczacı candida mantarı olabilir demişti, çoğu doktor bunu anlamıyormuş yani bağırsak florası bozuluyor ve zaten içimizde olan bu mantar türü artıyor şekerli tatlı gıdalar da candidayı besliyor. aylardır tatlı hiçbir şey yemiyorum nerdeyse ama süt yoğurt ürünlerinden ve birçok gıdadan yine de korkar oldum ne tetikliyor anlayamıyorum gıda alerjisi testi yaptıracaktım o hafta hamile olduğumu öğrendim bir yandan bu kaşıntı bir yandan bebek beslenemeyecek korkusu. bunun dışında daha bulantı vs başlamadı, şaşırdım ne yapacağımı.
Candida illet bir şey benim de bir yandan alerjikti bütün sentetik iç camasirlarimi attım sadece pamuklu kullanıyorum asla organik pamuklu dışında ped kullanmadım günlük ped asla kullanmıyorum, çamaşırlarımı durunun sabun tozuyla yıkıyorum 60 derece uzun programda ve asla yumuşatıcı koymuyorum sonra da ütülüyorum. Bir kere geldi mi o kadar zor gidiyor ki. Tatlı inanılmaz tetikleyici aynı zamanda makarna vs de ben de çok çok çektim ve de dua ediyorum bir daha gelmez insallah bu süreçte 🙏🏻 nioli yağı da iyi gelmişti yazmıştım yukarıda da bir sorun bence bi doktor zararı yok demişti. Geçmiş olsun en kısa sürede geçer gider insallah.

Gaviscon zaten doguma kadr elim ayagim suym ekmegimdi ama sanki erken
Dediğim gibi... gebelikten önce ve yıllardır mide sorunlarıyla uğraşıyorum. Gebelik olunca daha da kötüleşiyor. Daha erken derken. Kişiden kişiye değişir. Herkesde aynı olamaz. Sizde hafif yada hiç olmayabilir ama bende çok ağır seyrediyor.

Dediğim gibi... gebelikten önce ve yıllardır mide sorunlarıyla uğraşıyorum. Gebelik olunca daha da kötüleşiyor. Daha erken derken. Kişiden kişiye değişir. Herkesde aynı olamaz. Sizde hafif yada hiç olmayabilir ama bende çok ağır seyrediyor.
Erken derken agir reflu hastasiyim ben. Bebek buyudukce mideye baski oldukca yanmalar dayanilmaz hal alir. O zamn gavisconu kafaya dikerdim tee doguma kadar. Ilk aylar daha cok bulanti ve kusma daha sonra yanma basliyor genelde o anlamda erken dedim. Bu aylarda prilam veriliyor genellikle. Ya da serum yoluyla veriliyor mide ilaclari

Adet tarihine göre 6+3 ultrasona göre 5+5 te gördüm beta da 35 bindi. Doktor yeni oluşuyor dedi çok küçük 1 2 saniye kalp sesini açtı kapattı hemen
Yaa ne guzel. Karindan gordnz dimi. Darisi bize olsn. Ilk duyunca ki heyecan. Cok sukur bebegim benimleymis hissi tarif edilemez☺☺

Ya benim 30 gün ile 33 arası değişiyo pcos görünüyo ultrasonda
İyi akşamlar benim de pcos sebebiyle adet döndüm 30 33 gün arası son adet tarihim 16 Kasım dün 6+3 ken bakıldı ve bebeği gördük ilk kez. Ultrasona göre 5+5 çıktı yumurtlama da 2 ya da 3 Aralıktı. Daha önce adet tarihime göre 5+5 te gittiğimde sadece minik bir kese görmüştük ve boştu.Insallah güzel haberler alırsınız

Yaa ne guzel. Karindan gordnz dimi. Darisi bize olsn. Ilk duyunca ki heyecan. Cok sukur bebegim benimleymis hissi tarif edilemez☺☺
Evet ben çok duygulandım ve ağladım biraz hatta🙈 çünkü çok korkuyordum önceki gibi boş gebelik olursa diye. Halaa içimde korku var o hep olacak galiba. Yine de bugünüme bin şükür. Insallah siz de güzel haberler alırsınız.Simdi her şey daha anlamlı oldu 😊

Evet ben çok duygulandım ve ağladım biraz hatta🙈 çünkü çok korkuyordum önceki gibi boş gebelik olursa diye. Halaa içimde korku var o hep olacak galiba. Yine de bugünüme bin şükür. Insallah siz de güzel haberler alırsınız.Simdi her şey daha anlamlı oldu 😊
Daha bisi olmaz allahn izniyle dinlen ve keyfibi cikar hamileligin🙏

Evet ben de endişeyle bekliyorum evde , bir sorun varsa bilmek isterim, şimdi iki arada bir derede kaldım, sevinsem sevinemiyorum , hamile miyim ondan bile emin olamıyorum, 40 ve 41. Günde iki test yaptım ikisi de basbayağı pozitifti.. keşke tr’de olsam her gün giderdim sanırım 😂 bir de doktorumu da değiştireceğim sanırım.

Kızlar ilk trimesterde cinsel ilişki için doktorunuzla konuştunuz mu, düşük tehdidi olanlar dışında bir sakınca var mı bilgisi olan var mıdır merak ettim. 2 gün sonra kalp atışı için gideceğiz, dualarınızı bekliyorum. Hayırlı haberler alalım hepimiz inşallah 🙏🏻 Bulantım, kusmam çok olmasa da şu an 6+1’de inanılmaz bir yorgunluk ve uyku halim var, keşke çalışmasam da bütün gün evde yatabilsem diyorum. Ruhsal olarak da kaygılar, anksiyete arttı. Maalesef çevremde hamile olduğumu öğrendikten sonra resmen bana karşı tavırları değişen, hamile olduğum için kıskanan insanlar olduğunu farkettim. Bu insanlarla uğraşmak ayrı yoruyor hamilelik ayrı yoruyor. Karnım büyüyünce nasıl olacak düşünemiyorum bile
Sat nedir acaba sizin

X