2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bu arada beslenmeniz nasıl? Maydonoz yememeniz gerekiyor. Hatta kereviz de zararlıymış. Ben avakado, yumurta, sebze ağırlıklı besleniyorum brokoli bazen soğan salatası. Dün akşam da balık yaptık. Arada ceviz yiyorum. Tatlı şeyler yemiyorum.

Doktora gebeliğimi öğrendiğm anda sordum, bir süredir olduğunu söyledim hatta sistemde bir ay önce aynı hastaneye geldiğim başka bir doktorun yazdığı fitil, hap ve krem görünüyor. Travazol daha önce kullandığım için farklı bir krem yazmıştı diğer doktor. Ama geçmiyor anlık rahatlatıyor. Bu doktor da fitil hap ilaç yok dedi krem kullanabilirsin dedi korktuğum için krem bile süremiyorum ama bazen dayanamıyorum. Böyle giderse kreme başlıcam galiba.
Hamilelikte olmadı ama daha önce yaşadığımda soğuk yoğurt sürmek ve sirkeli su iyi geliyordu

Bende baya azaldı mide bulantısı ya 8+4 olduk, artık yemekten bi yarım saat sonra falan hafiften bulanıyor bi de sigara vs gibi ağır kokularda bulanıyor ama hic kısmadım çok yoğun öğürtu oldu ama ben zaten çıkarabilen biri değilim pek ondan belki de kusmadim. Yalnız kasik ağrısı devam ya ondan korkuyorum işte, geçmişti yoktu 2 gündür dün aksam bir şeye üzüldüm o zaman bir başladı şimdi devam ediyor hala sağ kasikta bıçak saplaniyor gibi kramp tarzında valla insallah o da geçer korkuyorum gerçekten. Hamilelik tam bir bilinmezlik ve stres oldu benim için ya :KK43: insallah keyfini çıkaracağımız günler yakındır.

Benim de bulantı hiç yok 5+4. Ama kabızlık var maalesef. Ve vajinal kaşıntı var son 1 aydır. Sirkeli su ile yıkıyorum fitil kullanamıyorum bazen dayanılacak gibi değil. Bu durumda olan var mı?
Valla arkadaşım suan yok ama ben de çok çektim gebelikte daha zor ilaç kullanamadığımız için ama sen yine de doktoruna danış tabi sirkeli suya devam bol bol ev yoğurdu kefir tüket karbonhidrat ve şekeri olabildiğince azalt çünkü mantarı besliyor bir de doktoruna sorabilirsin nioli yağı damlatabilirsin iç camasirina. Bir de ben iç camasirlarimi hep ayrı ve sabun tozuyla yüksek derecede yıkıyorum sonra ütülüyorum. Ve her gün 2 kez falan değişiyorum. Her tuvalet sonrası da mutlaka ılık bazen sirkeli bazen normal suyla yıka. Sirke de sürekli pH dengesini bozar.

Kızlarrr merhaba izindeydik bayadır bakamadım buralara herkes iyidir inşallah ♥️
Ben şimdiden 4 kilo falan aldım :KK43: sigarayı bırakmamın da etkisi var buna tabi. Öğünlerde tam buğday ekmek yemeyi düşünüyorum sorun olmaz dimi?

Kızlarrr merhaba izindeydik bayadır bakamadım buralara herkes iyidir inşallah ♥️
Ben şimdiden 4 kilo falan aldım :KK43: sigarayı bırakmamın da etkisi var buna tabi. Öğünlerde tam buğday ekmek yemeyi düşünüyorum sorun olmaz dimi?
Sindirmesi daha zor olduğu için kabızlık yapabilir. Kuru kayısı, yoğurt gibi şeyler de tüketirsen çok etkilemeyebilir.

Kızlar selam aranızda kan uyuşmazlığı olan var mı kanamanız olduğunda hemen direkt coombs testi yaptırıyor musunuz

6+0 dan merhaba bu sabah kustum,ilk hamileliğimde 8.haftada filan çok artmıştı,3 hafta sadece yattığımı bilirim,serum yedigim günler olurdu,ins o derece olmam bu sefer,calisiyorumda

6+0 dan merhaba bu sabah kustum,ilk hamileliğimde 8.haftada filan çok artmıştı,3 hafta sadece yattığımı bilirim,serum yedigim günler olurdu,ins o derece olmam bu sefer,calisiyorumda
Benm gebelklerm cok agir gecer. Ilk aylarda 8-9 kilo veririm. Bence hepsi ayni gecer benm iki gebeligimde oyleydi malesef. Bugn ilk defa mide yanmalarim basladi zaten 6. Haftalarda baslar benm doguma kadr surer. Bu da kismet. Gelinimiz masallh cok rahat gecirmisti.

Benm gebelklerm cok agir gecer. Ilk aylarda 8-9 kilo veririm. Bence hepsi ayni gecer benm iki gebeligimde oyleydi malesef. Bugn ilk defa mide yanmalarim basladi zaten 6. Haftalarda baslar benm doguma kadr surer. Bu da kismet. Gelinimiz masallh cok rahat

Benm gebelklerm cok agir gecer. Ilk aylarda 8-9 kilo veririm. Bence hepsi ayni gecer benm iki gebeligimde oyleydi malesef. Bugn ilk defa mide yanmalarim basladi zaten 6. Haftalarda baslar benm doguma kadr surer. Bu da kismet. Gelinimiz masallh cok rahat gecirmisti.
Gebeliklerimde mide yanması yaşadım demişsiniz. İlaç kullandınız mı. Bende aynı sorunları yaşıyorum 😞

Kızlar 8. Haftadan bildiriyorum. Vallahi bulantılarım beni mahvetti. İlaç kullandığım için pek kusma olmuyor ama sürekli bulantı ve iştahsızlık var. Onun dışında kasık ağrılarım oluyor. Bir de halsizlik var ki sormayın. Akşam 9 oldu mu pilim bitiyor.

Gebeliklerimde mide yanması yaşadım demişsiniz. İlaç kullandınız mı. Bende aynı sorunları yaşıyorum 😞
Ilk haftalarda prilam iyi geliyordu zorfen de kullandm ama bana prilam yaramisti aksamlari iki tane aliyordm ama benm agir reflum oldugu icin ilerleyn donemler ilac care etmedi.

X