2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kizlarrrr. 8+4 den .Merhabalar nasılsınız nasıl gidiyor. Benim ki bunalimlarla devam . Sürekli yatasim var. İştah sıfır. Arada bir ogurtu geliyo. Gene şükür midem bulanmiyo aman aman. Ve sürekli üşüyorum... Ahhh hemen geçer ve enerjim yerine gelir dua edin .

Kizlarrrr. 8+4 den .Merhabalar nasılsınız nasıl gidiyor. Benim ki bunalimlarla devam . Sürekli yatasim var. İştah sıfır. Arada bir ogurtu geliyo. Gene şükür midem bulanmiyo aman aman. Ve sürekli üşüyorum... Ahhh hemen geçer ve enerjim yerine gelir dua edin .
Bikaç saate 6+0 olucam, bikaç gündür bulantı değil de midemde bi tatsızlık vardı anlamlandıramıyordum bugün bulantıya döndü, normalde 2 buçuk litre su içerdim iki gündür 1 litre su içiyosam şükrediyorum su midemi bulandırıyo sanki, bugün domatese karşı bi tiksinti geldi bana görmek dahi istemiyorum 🤦🏻‍♀️ iştahsızlık olmaya başladı. Ve uyku hali, halsizlik ilk günden beri devam ediyor..

Bikaç saate 6+0 olucam, bikaç gündür bulantı değil de midemde bi tatsızlık vardı anlamlandıramıyordum bugün bulantıya döndü, normalde 2 buçuk litre su içerdim iki gündür 1 litre su içiyosam şükrediyorum su midemi bulandırıyo sanki, bugün domatese karşı bi tiksinti geldi bana görmek dahi istemiyorum 🤦🏻‍♀️ iştahsızlık olmaya başladı. Ve uyku hali, halsizlik ilk günden beri devam ediyor..
Benimle aynısınız bende 6+0 olacağım sat kaç sizin ?

Benim de et tavuk goresim yok. Baharatlı şeyleri filan. Kahvaltılık çok az yiyorum. Meyve yiyorum. Su içmeye çalışıyorum zorlasam da az yine de 🥴 bu sefer yanma oluyor idrarda . Offf ne etcez dur bakim

Her an uyuyorum herkes çok sıcak derken ben üstüme battaniye alıyorum 😂 bir de çok susuyorum. Gece bile kalkıp su içiyorum normal de böyle değilimdir. Uyku çok zorluyor ya hem çalışıyorum hem 4 yaşında bir oğlum var uyuyamamak çok kotuu

Kizlar meraba bn yeni üye oldum Allah nasip ederse 5+4 gebeliğim var 3 gün snra doktor randevum var ama çok sakin ilerliyorum ne mide bulantım nede ağrım v.s oluyo bu durum normal mi
O haftalarda benimde yoktu zaten genelde 6.haftadan sonra başlıyor o da herkeste olacak diye bir şey yok endişelenme😊 benim doktorum bebek oluşmaya başladıktan sonra bulantı başlar buda oluşumun müjdesidir ama herkeste olacak diye de bir şey yok demişti

5+5. Ten sesleniyorum bugün peceteye kahcverengi kan geldi,hani böyle adetin son günü olur ya öyle bişi,dun doktora gittiğimde kanama alanı yok aspirin içmeye devam demisti,anlamadim nerden geliyor bu kan ,var mi yaşayan,normali hiç kan gelmemesi mi

5+5. Ten sesleniyorum bugün peceteye kahcverengi kan geldi,hani böyle adetin son günü olur ya öyle bişi,dun doktora gittiğimde kanama alanı yok aspirin içmeye devam demisti,anlamadim nerden geliyor bu kan ,var mi yaşayan,normali hiç kan gelmemesi mi
2 gün benim de kahverengi geldi bu akşam kırmızıya döndü. Progestan iğne yaptırdım . Kanama alanından geliyor biliyorum. Senin kanama alanı yoksa eskiden kalan kan birikmiştir onu atıyordur vücut. Kanama olursa aspirin i bir kaç gün kesiyorlar sonra tekrar devam ettiriyorlar

Kızlar selam bir suredir anksiyetem yoktu geri gelince yazayım sizle dertleşeyim dedim, ben tüp bebekle hamile kaldım daha önce yaşadığım normal gebeliklerimin biri trizomi diğeri de kap durması sebebiyle sona ermişti sonra çok beklememek için yaşımdan dolayı tüp bebek yaptırdık işte çok şükür 4. Denemede tuttu. Suan 8+3 teyiz çok şükür kalbini de duyduk ama ben çok çok korkuyorum bir şey olacak diye ödüm kopuyor. Bunları dile getirmeye bile korkuyorum yani bazen bunun önüne geçebiliyorum bazense asla geçemiyorum korkular üstüme üstüme cullaniyor. Her tuvalete gidişimde acaba bir şey görecek miyim korkusu her uykuya dalıp dua ederken acaba ilerisi güzel gelecek mi düşünceleri kaygıları. Yoruldum sizlerden de böyle ne bileyim destek almak istedim. Biliyorum düşününce elime bir şey geçmiyor bebis de strese giriyordur ama korkuyorum işte. Dua etmekten ve beklemekten başka yapacak bir şeyim yok. 12. Haftada doktorum detaylı baktıktan sonra nifty test ya da cvs isterim dedi işte zaman nasıl geçecek ben bilmiyorum. 2 haftada bir gidiyoruz ya kontrole o zaman bile geçmek bilmiyor. 2024 insallah güzellikleriyle gelir evlatlarımız da sağlıkla doğarlar 🙏🏻 artık şu korkularımdan kurtulmak istiyorum gerçekten çok yoruldum.

Kızlar selam bir suredir anksiyetem yoktu geri gelince yazayım sizle dertleşeyim dedim, ben tüp bebekle hamile kaldım daha önce yaşadığım normal gebeliklerimin biri trizomi diğeri de kap durması sebebiyle sona ermişti sonra çok beklememek için yaşımdan dolayı tüp bebek yaptırdık işte çok şükür 4. Denemede tuttu. Suan 8+3 teyiz çok şükür kalbini de duyduk ama ben çok çok korkuyorum bir şey olacak diye ödüm kopuyor. Bunları dile getirmeye bile korkuyorum yani bazen bunun önüne geçebiliyorum bazense asla geçemiyorum korkular üstüme üstüme cullaniyor. Her tuvalete gidişimde acaba bir şey görecek miyim korkusu her uykuya dalıp dua ederken acaba ilerisi güzel gelecek mi düşünceleri kaygıları. Yoruldum sizlerden de böyle ne bileyim destek almak istedim. Biliyorum düşününce elime bir şey geçmiyor bebis de strese giriyordur ama korkuyorum işte. Dua etmekten ve beklemekten başka yapacak bir şeyim yok. 12. Haftada doktorum detaylı baktıktan sonra nifty test ya da cvs isterim dedi işte zaman nasıl geçecek ben bilmiyorum. 2 haftada bir gidiyoruz ya kontrole o zaman bile geçmek bilmiyor. 2024 insallah güzellikleriyle gelir evlatlarımız da sağlıkla doğarlar 🙏🏻 artık şu korkularımdan kurtulmak istiyorum gerçekten çok yoruldum.
Alın benden de o kadar evhamlı oldum iyice çok duyuyorum farkında olmadan kalp durması vs Allahım bebeklerimizi korusun Aminn

Kizlar tum gun adet olacak gibi agrm oldu biliyorm normal dieceksnz ama yani sanki rahmimden asagi kan var da cikmaya hazrlaniyor. Doluluk hissediyorm . Boyle hissediyor musnz yoksa kanamam mi olacak. Cok endiseleniyorm. Kasiklarm dolu dolu

Kizlar tum gun adet olacak gibi agrm oldu biliyorm normal dieceksnz ama yani sanki rahmimden asagi kan var da cikmaya hazrlaniyor. Doluluk hissediyorm . Boyle hissediyor musnz yoksa kanamam mi olacak. Cok endiseleniyorm. Kasiklarm dolu dolu
Herhangi bir leke falan gördün mü benim aradı oluyordu hatta lavaboya gidiyordum sürekli ama birsey gormezdim bir tek idrar geldiğinde doluluk hissi çok oluyor onun dışında sanci arada gelip gider korkma rahat ol

Mesela down sendromu da bir kromozom anomalisi. 20bin kadar kromozom anomalisi ama sadece 800 tanesinin ismi var. Çünkü bu 800 tanesi sıklıkla karşılaşılmış. Benim oğlumun ki nadir Türkiye de yok dünyada var mı bilmiyoruz. Hepimizin 23 çift kromozomu var. Oğlumun yanlış hatırlamıyorsam 4. Kromozomundan 3 10. Kromozomundan 1 tane var. Tam tersi de olabilir emin değilim. Kromozom kayması olmuş. Tabi bu durumdan kaynaklı özel bir çocuk. Çift kromozom etkilendiği için anne babadan geçebileceğini söylediler bizede genetik tahlil yapıldı ama ikimizdende geçmemiş. Yani Allah’ın verdiği bir durum. Maalesef hiç farkedilmedi. Sadece ben bebekteki geriliği anladım eşim gelemediği için o baksın diye video çekiyordum ordan anladım. Doktor doğru ölçüm yapmıyordu dışından ölçüyordu. Ben dıştan ölçtügünü farkettim videolarda. Başka doktorlara gittik 3 haftaya yakın gerilik olduğunu öğrendik. Kan akışı yoktu bebeğime. Hareketlerini neredeyse hiç hissetmiyordum. Doktorun yanlış kararıyla erteledik doğumu. Şükğr doğum sancısıyla geldi bebeğim yoksa karnımda ölebilirdi. Kan akışı yok strese girmiş afedersiniz kakasını yapmış ve yemiş 17 gün yoğun bakımda kaldı. 4 aydan sonra farklılık olduğunu öğrendik. Kaç doktor gezdik sayısını bilmiyorum. En son genetiğe gönderdiler hastalığını öğrendik 6-7 aylıktan beridir fizik tedavi tarzı bir sürü eğitim aldı. 3 yaşına girecek henüz yürümüyor ama yinede iyi durumda buna da şükür. Tabi genel olarak yaşıtlarına göre baya bi geride
Allah size güç kuvvet versin

Herhangi bir leke falan gördün mü benim aradı oluyordu hatta lavaboya gidiyordum sürekli ama birsey gormezdim bir tek idrar geldiğinde doluluk hissi çok oluyor onun dışında sanci arada gelip gider korkma rahat ol
Leke yok. Ama sanki her an geleck gibi . Dolu dolu hissediyorm. Gun boyu boyleydi ara ara deil. Simdiye kadr herhangi bir agrim sizim olmadi. Belirtim de olmaz zaten 6. Haftaya kadr ama yani kanama olacak gibi

Leke yok. Ama sanki her an geleck gibi . Dolu dolu hissediyorm. Gun boyu boyleydi ara ara deil. Simdiye kadr herhangi bir agrim sizim olmadi. Belirtim de olmaz zaten 6. Haftaya kadr ama yani kanama olacak gibi
Canım hemen kötüyü çağırma ben hamile olmadan önce 3 gün 2 gün petle dolaştım biliyor musun her an kanama olacağım diye ama olmadı öldürmeyen Allah öldürmez leke yok zaten sakin ol her an gelecek hissi bizde de oluyor kese büyüdükçe bebek büyüdükçe yerleştikçe sancı veriyor zaten biz altıya girdik ve hala aynı durumdayız o yüzden rahat ol leke kanama yoksa rahat ol zaten inan en ufak sancılı lavaboya koşuyoruz

X