2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
H
22 kasım son regl tarihim bugun 11 gün gecikmeyle kan vermeye gittim betam :10906 cıktı bakalım henuz ultrasyon ve kalp atımı ıcın erken oldugunuz düşünüyorum 5+5 gıbı gözüküyo

Meraba kizlar bn şimdi üye oldum mesaj nereye yazilio bulamadım 5+4 gebeliğim var nasipse bta HCG 4830 Çarşamba doktor ranredum var ama mide bulantım v.s olmuo bu normal mi sizce
Normal bence ben 5+6 yım şu an, üzgün ve stresli anlar dışında bende de bulantı yok, annem de böyleymiş

Mesela down sendromu da bir kromozom anomalisi. 20bin kadar kromozom anomalisi ama sadece 800 tanesinin ismi var. Çünkü bu 800 tanesi sıklıkla karşılaşılmış. Benim oğlumun ki nadir Türkiye de yok dünyada var mı bilmiyoruz. Hepimizin 23 çift kromozomu var. Oğlumun yanlış hatırlamıyorsam 4. Kromozomundan 3 10. Kromozomundan 1 tane var. Tam tersi de olabilir emin değilim. Kromozom kayması olmuş. Tabi bu durumdan kaynaklı özel bir çocuk. Çift kromozom etkilendiği için anne babadan geçebileceğini söylediler bizede genetik tahlil yapıldı ama ikimizdende geçmemiş. Yani Allah’ın verdiği bir durum. Maalesef hiç farkedilmedi. Sadece ben bebekteki geriliği anladım eşim gelemediği için o baksın diye video çekiyordum ordan anladım. Doktor doğru ölçüm yapmıyordu dışından ölçüyordu. Ben dıştan ölçtügünü farkettim videolarda. Başka doktorlara gittik 3 haftaya yakın gerilik olduğunu öğrendik. Kan akışı yoktu bebeğime. Hareketlerini neredeyse hiç hissetmiyordum. Doktorun yanlış kararıyla erteledik doğumu. Şükğr doğum sancısıyla geldi bebeğim yoksa karnımda ölebilirdi. Kan akışı yok strese girmiş afedersiniz kakasını yapmış ve yemiş 17 gün yoğun bakımda kaldı. 4 aydan sonra farklılık olduğunu öğrendik. Kaç doktor gezdik sayısını bilmiyorum. En son genetiğe gönderdiler hastalığını öğrendik 6-7 aylıktan beridir fizik tedavi tarzı bir sürü eğitim aldı. 3 yaşına girecek henüz yürümüyor ama yinede iyi durumda buna da şükür. Tabi genel olarak yaşıtlarına göre baya bi geride
Çok geçmiş olsun kardeşleri ve sizlerle mutlu huzurlu bir hayatı olsun

2 gündür kahverengi akıntı geliyor. Merak edip acil e gittim. Kanama alanı var dedi. 5 gün önce gittiğimde yoktu. Sıkıntı yok, progestan fitil kullan dedi. Progestan fitil başladım. Hayırlısı

Kızlar selam tüp bebek ile hamile kaldım son adet tarihime göre bugün 6+5 olmam gerekiyor ilaçlarımı yazdırmak için tüp bebek doktorum haricinde başka bir doktora gittik kese 19.6 mm içinde yolk sac göründü fakat embriyoyu çok göremedik doktorda çok güven vermedi açıkçası karından ultrasonla baktık şuan bebeğin görünmemesi normal mi sizce birde keseye göre 5+6 görünüyormuş

Kizlar meraba bn yeni üye oldum Allah nasip ederse 5+4 gebeliğim var 3 gün snra doktor randevum var ama çok sakin ilerliyorum ne mide bulantım nede ağrım v.s oluyo bu durum normal mi
Bende o süreye kadar rahatım ne olduysa altı haftalık ta başladı merak etme normal 6/7 hafta ol bu seferde kızlar midem çok kötü yazicaksin 🤣🤣

Bende o süreye kadar rahatım ne olduysa altı haftalık ta başladı merak etme normal 6/7 hafta ol bu seferde kızlar midem çok kötü yazicaksin 🤣🤣
İnşallah tek olsunda midemden şikayetçi olayım 🥰kafamda fazla kurup düşünüyorum sürekli araştırma yapıyorum fazla takıntı yaptım neden bilmiyorum

Kızlar benim devamlı şeffaf akıntım var ama arada sarımsı ufak akıntılar oluyor. Doktoruma sordum resim at bakalım dedi ama denk gelmedi gönderemedim henüz. Sizde var mı böyle bir durum, enfeksiyon mu var diye şüphe ettim ama başka belirtim de yok

Kızlar herkese merhaba ben bugün doktora gittim 6+0 günlük adet tarihime göre doktor kesemi ölçtü 7+4 çıktı pazartesi gitmiştim 6+2 çıkmıştı dört günde o kadar olmaz yani 6+6 olur yani en fazla sordum kese önemli değil dedi bebek kaç haftalık unutun sormayı kafam karıştı ya kalp atışını vajinal duydum
Canım haftasına göre ileride demek ki kötü bişi değil ki. ☺️ Boşu boşuna canını sıkma ne güzel Bebiş çabuk büyüyor iri yapılı olabilir ileride

Kızlar benim devamlı şeffaf akıntım var ama arada sarımsı ufak akıntılar oluyor. Doktoruma sordum resim at bakalım dedi ama denk gelmedi gönderemedim henüz. Sizde var mı böyle bir durum, enfeksiyon mu var diye şüphe ettim ama başka belirtim de yok
Benim de öyle hatta aslında rengi beyaza yakın ama çamaşırda sarıya dönüyor ben öyle farkettim. İnternette böyle olabileceği yazıyordu

Benim de öyle hatta aslında rengi beyaza yakın ama çamaşırda sarıya dönüyor ben öyle farkettim. İnternette böyle olabileceği yazıyordu
Benim sürekli yok, şeffaf akıntı var regl zamanında olurdu ve devam ediyor. Arada sarı akıntı geliyor, hormonlardan sanırım

Bir de bende başta kaşıntı da vardı sirkeli su kullanmaya başladım ama peçeteyle uyguluyordum tahriş oldu biraz sağolsun o zaman buradan biri öyle yapma direkt uygula demişti öyle fark ettim gibi oldu sonrasında elimle yıkadım şimdi kaşıntı yok gibi bir şey akıntı da az geliyor. Afedersiniz önceden kendim içine iyice baktığımda orada görüyordum şimdi çamaşıra bulaşıyor biraz sadece

Benim de bu hamileliğim farklı ne bulantım ne yorgunluğum var Kendimi enerjik hissediyorum Sadece çok çabuk sinirleniyorum sanki hep premens gibiyim Ultrasonda yollk sac ve bebeği görmediğimiz için içim daha rahat değil
Evet aynen benimde öyle inşallah görürüz keseyi yolk saçı o zaman içimiz rahat eder

Kizlar meraba bn yeni üye oldum Allah nasip ederse 5+4 gebeliğim var 3 gün snra doktor randevum var ama çok sakin ilerliyorum ne mide bulantım nede ağrım v.s oluyo bu durum normal mi
normal canım merak etme ben ilk gebeliğimdede hiçbir belirti yaşamadım bundada yaşamıyorum arada hafif kasık ve bel ağrısı oluyor geçiyor

X