2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
İyi geceler hanımlar. Bu akşam Malesef birden kanama oldum aşırı derecede geldi doktor kese yerinde görünüyor ama sabaha kadar bekleyeceğiz yapacak bişey yok dedi 😔 benim gibi olup süreci atlatan var mı? Düşük yapmaktan çok korkuyorum 😔😔
İnşallah dusmemistir benimde gecmeyen bi akıntı var ara ara pembe sizde oluyormuydu öncesinde

O kromozom anomalisi ne oluyor acaba ? Şuan sağlığında bir sorun varmi cok özür dilerim Tamamen bilmediğimden soruyorum.
Mesela down sendromu da bir kromozom anomalisi. 20bin kadar kromozom anomalisi ama sadece 800 tanesinin ismi var. Çünkü bu 800 tanesi sıklıkla karşılaşılmış. Benim oğlumun ki nadir Türkiye de yok dünyada var mı bilmiyoruz. Hepimizin 23 çift kromozomu var. Oğlumun yanlış hatırlamıyorsam 4. Kromozomundan 3 10. Kromozomundan 1 tane var. Tam tersi de olabilir emin değilim. Kromozom kayması olmuş. Tabi bu durumdan kaynaklı özel bir çocuk. Çift kromozom etkilendiği için anne babadan geçebileceğini söylediler bizede genetik tahlil yapıldı ama ikimizdende geçmemiş. Yani Allah’ın verdiği bir durum. Maalesef hiç farkedilmedi. Sadece ben bebekteki geriliği anladım eşim gelemediği için o baksın diye video çekiyordum ordan anladım. Doktor doğru ölçüm yapmıyordu dışından ölçüyordu. Ben dıştan ölçtügünü farkettim videolarda. Başka doktorlara gittik 3 haftaya yakın gerilik olduğunu öğrendik. Kan akışı yoktu bebeğime. Hareketlerini neredeyse hiç hissetmiyordum. Doktorun yanlış kararıyla erteledik doğumu. Şükğr doğum sancısıyla geldi bebeğim yoksa karnımda ölebilirdi. Kan akışı yok strese girmiş afedersiniz kakasını yapmış ve yemiş 17 gün yoğun bakımda kaldı. 4 aydan sonra farklılık olduğunu öğrendik. Kaç doktor gezdik sayısını bilmiyorum. En son genetiğe gönderdiler hastalığını öğrendik 6-7 aylıktan beridir fizik tedavi tarzı bir sürü eğitim aldı. 3 yaşına girecek henüz yürümüyor ama yinede iyi durumda buna da şükür. Tabi genel olarak yaşıtlarına göre baya bi geride

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta kontrole gittiğimde kendi doktorum kese görmüştü ve erken döllenme olduğunu söylemişti normalde Regl tarihine göre 4 haftada olması gerekirken 5 hafta olduğunu söylemişti beta da 1 hafta ileri olarak yükseklikte çıkmıştı hatta. Bugün kendi doktorumda randevu bulamadım yakınımda bir doktora kontrole gittim Regl tarihine göre sadece 3 gün ileride olduğunu 5+6 olduğunu söyledi kalp atışı da duyduk 0.31 cm bebeği de gördük. Kafam çok karıştı ben kaç haftalık hamileyim 😂 kendi doktoruma cumartesi günü gideceğim

Kızlar bende beta hcg 11 iken öğrendim 2 gün sonra 39 oldu 2 gün sonra yptırsıpımdaysa 190 olmuş sanki 4 katı artmış gibi bu iyi bişeymi kötü bir şey mi anlamadım tecrübeli olan varmı
Meraba kizlar bn şimdi üye oldum mesaj nereye yazilio bulamadım 5+4 gebeliğim var nasipse bta HCG 4830 Çarşamba doktor ranredum var ama mide bulantım v.s olmuo bu normal mi sizce

Kızlar ya 1 ay 1 haftalık hamileyim çok gaz problemim var kasıklarıma kadar vuruyor aralıklı aralıklı normal mi bu

Herkese merhaba, sağlıkla bebeklerimize kavuşalım inşallah. Benim ilk hamileliğim ve tüp bebek. Şu an 6+2 yim ve dünden beri regl gibi karnım ve belim ağrıyor 2 3 dk sürüyor ve geçiyor. Bu gün içerisinde 2 3 defa oluyor üst üste değil ama. Bunlar rahim büyüdüğü için mi oluyor nedendir bilenler yazabilir mi? Doktora gidemiyorum yurtdışındayım en erken salı günü kendi doktoruma gidebilirim.. sakin kalmaya çalışıyorum ama korkuyorum...😪😪

Kizlar meraba bn yeni üye oldum Allah nasip ederse 5+4 gebeliğim var 3 gün snra doktor randevum var ama çok sakin ilerliyorum ne mide bulantım nede ağrım v.s oluyo bu durum normal mi

Herkese merhaba, sağlıkla bebeklerimize kavuşalım inşallah. Benim ilk hamileliğim ve tüp bebek. Şu an 6+2 yim ve dünden beri regl gibi karnım ve belim ağrıyor 2 3 dk sürüyor ve geçiyor. Bu gün içerisinde 2 3 defa oluyor üst üste değil ama. Bunlar rahim büyüdüğü için mi oluyor nedendir bilenler yazabilir mi? Doktora gidemiyorum yurtdışındayım en erken salı günü kendi doktoruma gidebilirim.. sakin kalmaya çalışıyorum ama korkuyorum...😪😪
Kanama yada lekelenme olmadığı sürece korkmayın evet normal 🌸

Kizlar meraba bn yeni üye oldum Allah nasip ederse 5+4 gebeliğim var 3 gün snra doktor randevum var ama çok sakin ilerliyorum ne mide bulantım nede ağrım v.s oluyo bu durum normal mi
Hoşgeldiniz çok normal 6. Hafta başladı benim bulantı o zaman kadar hiç belirtisi yoktu gayet doğal İlerliyorsunuz korkmayın

Ara ara san
Hoşgeldiniz çok normal 6. Hafta başladı benim bulantı o zaman kadar hiç belirtisi yoktu gayet doğal İlerliyorsunuz korkmayın
Azda olsa içim rahatladı çok sağolun

İyi geceler hanımlar. Bu akşam Malesef birden kanama oldum aşırı derecede geldi doktor kese yerinde görünüyor ama sabaha kadar bekleyeceğiz yapacak bişey yok dedi 😔 benim gibi olup süreci atlatan var mı? Düşük yapmaktan çok korkuyorum 😔😔
Durumunuz nedir acaba merak ettim. Benim de iki gün önce kanama oldu sonra bir gün boyunca kahverengi leke geldi hemen gittim iğne yaptılar. Ben de sizin gibi korkuyorum . Benimki 4+4 haftalık oluyor yerleşme kanaması olabilir mi bu zamanlarda ?

X