2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Dönüş yapmasını bekliyorum canım . Ama korkuyorum da günlerdir hamilelikten sandığım ağrı enfeksiyondanmis . Bişey olmaz dimi korkuyorum

Eksik bilgilerim var. Yaşım 33, Şehir Gaziantep , dr 5+6 kalp atışı görüyorum ama 1 hafta sonra dinleyelim dedi.
Merhaba keseyi ne zaman gördünüz bı de hiç beta HCG vermiş miydiniz?
Ben 4+4 de keseyi gördüm de ne zaman kalp atışı duyabilirim en erken

Bebeğiniz kaç aylık? Bende sağlık ocağında çalışıyorum burda da emzirebilirsin diyor ebeler

Dönüş yapmasını bekliyorum canım . Ama korkuyorum da günlerdir hamilelikten sandığım ağrı enfeksiyondanmis . Bişey olmaz dimi korkuyorum
Günaydın, bir şey olmaz insallah gönlünüzü ferah tutun doktorunuz eminim önlemini alacaktır. Benim de bir kaç gündür kaşık ağrım var hafif akıntıyla birlikte şimdi mesajınızı okuyunca ben de dr a gitmeye karar verdim en azından bir idrar tahlili yaptırayım.

Benim 3. Gebeliğim canim bende ilk kez ilk 3 ay içinde antibiyotik kullanımı yapacağım eğer idrar Kültürümde de enfeksiyon çıkarsa bugun kültür verdim sonuç bekliyorum. Rabbim hepimizin meleklerini korusun. Benim enfeksiyonum daha sinsi ne ağrı ne yanma hic bir belirti bile vermedi bende bebek için endişelendim o yüzden bi an once kültür sonucum çıksın direk doktoruma gidip görüşeceğim hem bebeği gormek hemde durumum hakkında görüşmek ıstiyorum eger antibiyotik kullanmam gerekirse kullanirim. Çünkü idrar enfeksiyonlari en cok bebege gecen enfeksiyonlarmış. Bebege geçmesindense doktorumun önerdiği ilaci kullanıp kötü durumun önlemini alırım daha iyi.

Amin inşallah . Ağrıyı çekmeye razıyım bişey olmasın ona tam yarın kalp atışı duyacağım diye heyecan yaparken şimdi bu çıktı içimi yine korku sardı . İnşallah hayirli haberler verir duyarız birbirimizden. Acil deki doktor bol su iç dedi . Şikayeti olmayan kızlar siz her ihtimale karşı bol bol için suyu hiç olmasın

Ya inanin evde benden çok su icen birini goremezsiniz normal bi insanin icmesi gereken su miktari 2.5 litreyse ben icerim 4 litre hergün balık gibi rahat bence sadece su etken olamaz baska bir sebebi daha olmali yani en azından benim için su sebep değil çok şaşırdım

Canım gece düşük yaptım ben.. aşırı kanama ve ağrı ile geldi.. Çarşamba içerde parça kalmış mı bakacak dr
Ah canım geçmiş olsun evet düşükte çok ağrı oluyormuş inşallah parça kalmamıştır. rabbim kalbimizi ferahlatsın arkadaşım çok üzgünüm...

Önce idrar tahlilinde mi çıktı sizin ne gibi bir şikayetiniz vardı valla benim kaşık ağrım var çok bir de sarı akıntı oldu bir iki gündür ben de korktum aile hekimine geldim şimdi. Ama idrar kültürü yapılmıyor sanırım aile hekimliklerinde.

Benim idrar kültürümde de bakteri çıktı ama doktor antibiyotik vermedi bol su iç dedi ve cranberry takviyesi verdi. Bakterinin koloni sayısı önemliymiş sanırım 100.000nin altında olduğu için bu şekilde yaptı..

Parol güvenli ama monurol hakkında bilgim yok. Mutlaka doktorunuza danışın.

benim de idrar yolumda enfeksiyon çıktı monurol kullandım doktoruma danışarak bir sıkıntı olmadı şükür

aile hekimine yaptırabilirsin sağlık ocağından ücretsiz
2. Sayfadaki testleri sağlık ocağı yapmıyormuş canım . İlk sayfadakilerde de idrar ve d vitamini bakmıyormuş buradaki aile hekimi . Bende ilk sayfadaki testleri daha uygun olsun diye özel laboratuvarda yaptırdım , doktorum farklı laboratuvarda yaptırmama çok bozuldu. Tahlil sonuçlarını whatsptan iletiyim dedim , farklı laboratuvarda yaptırdıysan gel dedi , tekrar hastaneye gitmek zorunda kaldım . Hastaneye gidince ne biçim raporlama hiç anlaşılmıyor vs diye birsürü laf söyledi . Eksik olmuş dedi bir sayfa verildi bana dedim , mümkün değil size 2 sayfa vermişlerdir diyor sekreter 1 sayfa verdi yani eminim. Surat ve öfke yaptı bana şaştım kaldım özelde doktorlar herhalde tahlillerden pay alıyorlar başka bişey gelmedi aklıma

Beni etiketleyip bilgileri eksiksiz yazarsanız ben dolduruyorum :)
Tamam söyleyim hemen
İlk çocuk
Sat: 22.11.2023
Tahmini: 4+6 haftalık
Tahmini doğum: 28.08.2024
Kalp atışı veya kese için daha gitmedim
Hissettiğim cinsiyet henüz yok

Canım birebir aynısı bende oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…