2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
2. Sayfadaki testleri sağlık ocağı yapmıyormuş canım . İlk sayfadakilerde de idrar ve d vitamini bakmıyormuş buradaki aile hekimi . Bende ilk sayfadaki testleri daha uygun olsun diye özel laboratuvarda yaptırdım , doktorum farklı laboratuvarda yaptırmama çok bozuldu. Tahlil sonuçlarını whatsptan iletiyim dedim , farklı laboratuvarda yaptırdıysan gel dedi , tekrar hastaneye gitmek zorunda kaldım . Hastaneye gidince ne biçim raporlama hiç anlaşılmıyor vs diye birsürü laf söyledi . Eksik olmuş dedi bir sayfa verildi bana dedim , mümkün değil size 2 sayfa vermişlerdir diyor sekreter 1 sayfa verdi yani eminim. Surat ve öfke yaptı bana şaştım kaldım 😔 özelde doktorlar herhalde tahlillerden pay alıyorlar başka bişey gelmedi aklıma
anladım canım bence doktorunu değiştirmelisin yaklaşımı hiç hoş değil e nabıza düşüyor onlarda görebiliyor sistemden de bakabilir

Kızlar 3 4 gündür aralıklı devam eden sol kasık agrim bugün daha yukarı çıkınca acile gittim böbrekten şüphelenip 5gun önce verdiğim testlerde enfeksiyon varmış ondan dedi acil doktoru . Monurol ve parol yazdı . Aranızda kullanan varmı doktoruma yazdım daha dönüş yapmadı
Ben kullanmıştım. Monurol. Suya atıp içiyorsun 3 4 saat tuvalete gitmemelisin.ben o yüzden içip uyumuştum.
Merhaba keseyi ne zaman gördünüz bı de hiç beta HCG vermiş miydiniz?
Ben 4+4 de keseyi gördüm de ne zaman kalp atışı duyabilirim en erken
Beta 4+2 de verdim beta 617 çıkmıştı. Kalp atışını 6. Haftalarda dr görebilir. Fakat 7 8 haftalıkken dinlemeyi tercih edebilir. Ben dinlemek için 7 haftalık olmayı bekliyorum
Bebeğiniz kaç aylık? Bende sağlık ocağında çalışıyorum burda da emzirebilirsin diyor ebeler
Bebeğim 1 yaşına girecek bu hafta. Sağlık ocağındaki hemşire bana da emzir bişe olmaz demişti. Senin bebeğin kaç aylık?

Önce idrar tahlilinde mi çıktı sizin ne gibi bir şikayetiniz vardı valla benim kaşık ağrım var çok bir de sarı akıntı oldu bir iki gündür ben de korktum aile hekimine geldim şimdi. Ama idrar kültürü yapılmıyor sanırım aile hekimliklerinde.
Yok yapiliyor idrar kültürü once idrar testi verdim onda enfeksiyon degerim normalden yüksek çıktığı için saglik ocagindaki aile hekimim yönlendirdi yarin gel idrar kültürü ver dedi bugun gittim idrar kültürü verdim sonucu 3-4 gün icinde çıkarmış

Yok yapiliyor idrar kültürü once idrar testi verdim onda enfeksiyon degerim normalden yüksek çıktığı için saglik ocagindaki aile hekimim yönlendirdi yarin gel idrar kültürü ver dedi bugun gittim idrar kültürü verdim sonucu 3-4 gün icinde çıkarmış
Ben de bugün sabah verdim idrar tahlili sordum ama bizim aile hekimliğinde kültür yapılmıyormuş neyse bir sonuç çıksın bakalım. Çok geçmiş olsun tekrardan 🙏🏻

Ben kullanmıştım. Monurol. Suya atıp içiyorsun 3 4 saat tuvalete gitmemelisin.ben o yüzden içip uyumuştum.

Beta 4+2 de verdim beta 617 çıkmıştı. Kalp atışını 6. Haftalarda dr görebilir. Fakat 7 8 haftalıkken dinlemeyi tercih edebilir. Ben dinlemek için 7 haftalık olmayı bekliyorum

Bebeğim 1 yaşına girecek bu hafta. Sağlık ocağındaki hemşire bana da emzir bişe olmaz demişti. Senin bebeğin kaç aylık?
4+3 de 1800 du o zaman bende görebilirim kalp atışını. Dinlemesem de olur. 4 yaşına yaklaşıyor oğlum.

Yaa gerçekten mi valla dün o kadar ağrım oldu ki bir kac dakikalığına çok korktum. Bugün de aynı tarafta hafifçe var anlamadım ben bu işi ya neden oluyor ki bu ağrılar. Rahim büyümesinden diyorlar umarim öyledir.
Canım bende aynıyım gebelik başından beri kramplarım oluyor Dr uma defalarca sordum kanama olmadığı sürece korkma ve muz ye dedi muz krampları azaltıyormuş ilerleyen aylarda devam ederse magnezyum başlarız dedi. Seni anlıyorum insan ister istemez tedirgin oluyor 🥹

4+3 de 1800 du o zaman bende görebilirim kalp atışını. Dinlemesem de olur. 4 yaşına yaklaşıyor oğlum.
Benim tahminime göre beta 31.000 lerdeydi son betama göre hesaplayınca. O zaman kalp atışını duyabildik. Kese için de 2000den sonra görülüyor sanırım

Dönüş yapmasını bekliyorum canım . Ama korkuyorum da günlerdir hamilelikten sandığım ağrı enfeksiyondanmis . Bişey olmaz dimi korkuyorum 😞
İlaç kullandırmıştı benim drum önceki gebeliğimde enfeksiyon olmuştu. Enfeksiyon çok ilerlerse düşüğe sebep olabiliyor diye antibiyotik kullanmıştım sakınca görmedi diğer türlü daha tehlikeli

X