2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Artık bitti galiba deyip ped takmıyorum iki saat sonra lekelenme bakalım ne zaman bitecek
Öyle azaldığını düşündüğüm de günlük ped kullandım çoğaldıkça normal taktım bulunduğum yerde hava 40 dereceyi buluyor hala o yüzden kendimce bu şekilde bi yöntem geliştirmiştim yoksa pişik kremleri de fayda etmeyecekti bebeğe ortakçı olacaktım nerdeyse

Selam kızlar, bebeğim bugün 1 aylık oldu. Emzirme işini zar zor oturttuk ama hala acaba doydu mu? Doymadı kesin çekemiyor sütü bu çocuk, şırıngayla mı versem gibi buhranlar yaşamıyor değilim. Sabahları geceden dolan sütü içip doyuyor sakin ve mutlu ama akşama doğru azalıyor herhalde, çocuk devamlı memeye dönmek istiyor huysuz. Çareyi sağımda buldum, sağdığımı doymadıkça şırıngayla veriyorum. Emzirme işi eskiden pespembe anneyle bebeği birbirine bağlayan harika bir olay gibi gelirdi ama çok zormuş ya.
Bir de gündüz bebeğim uyanıkken nasıl oyalasam bilemiyorum. Sonuçta henüz bilinçli gülümseme, oyuncak tutma, ebeveyn tanıma gibi şeyler yok. Oradan oraya kucakta sallaya sallaya taşımak, müzik açmak, konuşmak gibi aktivitelerle vakit geçirmeye çalışıyorum ama aktivitesizlik beni öldürecek siz neler yapıyorsunuz bebeğinizi oyalamak için? Şöyle bi 3-4 aylık olsalar da ele avuca gelseler ya

Merhabalar, benim de bebeğim 20 günlük. Emzirme konusunda gerçekten ben de aynı şeyi hissediyorum. Cidden tuttu tutmadı, doydu doymadı derken emzirme işi hiç hayal ettiğim gibi olmadı benim de. Bir de şu aktivite konusu benim de çok kafamı karıştırıyor, sanki boş boş oturuyoruz gibi mi gelecek gün içinde ne yapacağız büyüyünce diyordum, siz sormuşsunuz. Ben de bir aylık, bir buçuk aylık olduğunda ne yapılmalı çok merak ediyorum

Bu konuda araştırdığıma göre bol bol göz teması, konuşma, şarkı söyleme, tummy time egzersizi, masaj yapmak, siyah beyaz kartlar göstermek önerilmiş. Ama hiçbiri öyle aman aman uzun vakit geçirtmiyor ya. Ellerimizi açıp oyun oynanacak iletişim kurulacak çağa çabuk gelmeleri için dua edeceğiz galiba gerçi tecrübeli arkadaşlarım da bugünlerini çok özlersin tadını çıkar büyüyünce şimdiki gibi koynunda durmayacak kaçacak diyorlar

Mesajı alıntılamadan yazmışım hala alışamadım şu sitenin kurallarına

Evet işte hepsiyle tüm gün geçmez gibi geliyor ama bakalım ben bu hallerini çok sevdim de ona yararlı olamıyormuşum gibi geliyor bazen Sağlıkla büyüsün inşallah hepsi Teşekkür ederim yazdıkların için

Her gün banyo, üstüne de keyfi iyiyse masaj, açık havada biraz yürüyüş, pilates topunda zıplama bi 45 dk daha ekler

Kızlar aranızda regl olan var mı acaba bugün 50 gün oldu doğum yapalı hafif lekelenmeler gelmeye başladı acaba regl mı olucam çok ta ağrım var çok şık emziremiyorum genelde mama kullanıyoruz acaba etkili bı ağrı kesici içsem bı zararı olur mu

Bestlak damla mi galaktago mu dokyor galaktogo yazdi bana ama burda bestlak kullananlar vardi etkili oluyo mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…