2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Nasil anladiniz inek sutu alerjisini

Nasil anladiniz inek sutu alerjisini
Daha tam teşhis almadık. 2 hafta sonra alerji bölümüne randevumuz var ama. Çocuk doktorumuz inek sütü diyeti yapmamı söyledi çünkü bebeğimin kakası yeşil sümüksü ve içinde küçük nokta yada çizgi şeklinde kan damlaları görüyordum bende doktora götürdüm 3 haftadır inek sütü dahil olan hic bir ürünü yemeği tatlıyı hiç birseyi yememeye çalışıyorum. Ve yemediğim günden itibaren bebeğimin kakasında kan görmedim.

B
Önceden bol gelen giysilerim bile olmuyor hamileyken giydiklerim de hep elbiseydi ve hiçbiri emzirmeye uygun değil inanın eşofmanla geziyorum eskileri gördükçe sinirim bozuluyor
Bende bi siyah tayt tsort bi kac elbise giyiyorum hep ayni seyler :) 7 kilo fazlam var kiyafetlerim olmuyo

Ay ben de öyle diyordum ama sonra iyi gelmesi için böyle kilo versem de bol olarak giyebileceğim üstler aldım ama alt şeylet alamıyorum
sanırım bende öyle yapcam artık
Benimki biberonada alismis olamaz bibeton vermedim sadece kaşik bibrron kullandim,gün gectikce anladim ki gsz sancisi çekince yapio,gaz sancisi yoksa emiyor ama benim gaz sancisi yogun gibi o yuzden inek sutu alerjisinden şuphelendim
o saatlerde sütüm az geliyor sanırım ondan diye düşünmeye başladım. gece güzel doluyor sabaha kadar içiyor doyuyor. öğlen emmeye çalışıyor doymuyor mama veriyorum bir kaç kez sonra akşama kadar dolmuş oluyor emziriyorum akşam 8den sonra yine yetmiyor meme emip bırakıp ağlamalara başlıyor tekrar mama bazen susuyor bazen devam ediyor gaz sancısı herhalde diyorum Allah hepimize kolaylık versin. iki çocukla evin içinde fırıldak gibi geziyorum kahvaltıyi ayaküstü yapıyorum. okullar açıldı bizim geçen hafta rahattım bir nebze. hafta sonu olunca yine oturamadim

Kızlar aranızda meme reddi yaşayan var mı? Sütüm yetmediği için mama vermek durumundayım. Bu yüzden meme reddi başladı çok üzülüyorum.
Meme reddi mi gaz sancısımı acaba? Hiç mi almıyor memeyi? Bende bi ara korktum ara ara almıyor akşamına bi bakıyorum baya emiyor. Gaz sancısı olduğu için memeyi istemiyor bazen ben öyle anladım bendeki durumu.

Biz mustela pişik kremi kullanıyoruz her alt değiştirmeden sonra. Ve hergün banyo yaptırıyoruz hiç pişik olmadı

Biz baştan beri biberon kullanıyoruz. Nuk marka almıştım ama fazla akışkanlı meme reddi olmasın diye geç oldu ama şansımı denicem Philips avent +1 aylık cam bineronun dan alıcam. Bebek çekince geliyormuş süt.

sanırım çoğumuzda kalmış 10 kilo aşağı yukarı. 6 aya kadar gider inşallah bu halimi sevmedim. yürürken bile ağır hissediyorum kendimi, uzun süre yürümek istemiyorum hamlamisim
Bende 64.7 idim doğumda. Şimdi 58.2 58.7 arası gidip geliyor. 53 düm hamile kalmadan önce. Biraz çıkıp yürüyüş yapabilsek biraz daha gider bakalım

O his 32 ye gelince azalıyor 36 da herşeyi tam oluşunca iyice bitiyor insanız herşey insan için kötüyü bende çok düşündüm eşimle harap olduk ağladık durduk .. ama geçti hepsi hiçbirşey olmaz Allah’ın izniyle dua et bol bol

Bende 64.7 idim doğumda. Şimdi 58.2 58.7 arası gidip geliyor. 53 düm hamile kalmadan önce. Biraz çıkıp yürüyüş yapabilsek biraz daha gider bakalım
ödem de oluyor aslında ameliyat sonrası inşallah hepsi ödemedir diye umuyorum hergün iki bardak adaçayı içicem bir vakit bulsam

Avent +0 olan 2 numara başlık var bende de. Geçen ben yokken kayınvalidem vermeye çalışmış biberonu almamış sonra hafif uykuluyken vermiş öyle doyurmuş karnını. Emziği de uykuluyken bazen alıyor çoğu zamma almıyor alsa da kısa alıyor eşim verince daha uzun alıyor ne hikmetse

Emzik bizimkide almıyor almayınca zorlamıyorum bende meme reddinden çok korkuyorum. Biberon konusunda hata yaptık bide emzik ver Eşinde uzun almasıda ilginç olmuş

Kızlar doğum sonrası kanamanız ne kadar sürdü benim bugün 38.gün hala lekelenme şeklinde devam ediyor
48 günlük olduk 40. Gün spiral taktırdım inan daha 2 gündür lekelenmiyorum sanırım biraz spiral etkiledi benim kanamamı ped değiştirmekten bebek gibi pişik oldum resmen şükür bitti diyorum artık umarım daha da olmam

Artık bitti galiba deyip ped takmıyorum iki saat sonra lekelenme bakalım ne zaman bitecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…