2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Öncelikle merhaba canım, kan sulandırıcım günde bir kez Progestan fitil bir kez decavit sidefer magnorm endol sadece ağrım olduğunda 32 haftadan önce ara ara kullandım. Benim bebeğim şıan 27 günlük 37+2 de Allah’a şükürler olsun sağlıklı bir bebişim oldu. Ben 24 den 37 ye kadar full yattım sadece tuvalete duşa yemeğe kalktım. Süreç kötü görünse de geçiyor merak etme bol bol dinlen boşuna kendini üzme çok ağlamıştım ama geçiyor inan

Çok şükür sizin ve bebeğiniz adına çok sevindim. Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Peki sizin rahim ağzınızda kısalma var mıydı? Benim 3 günde bile 2 mm kısalmış bu vakte kadar da o kadar hareketliydim ki gezmediğim yer kalmamıştı doktorum kısaldığını fark etti dinlen dedi yatarken daha da kısaldı şaşkınım. O kadar ayakta kaldığımda koruyan rabbim inşallah şimdi de korur

ben de baktım evet şekerli süt gibi biberona aynı tepkiyi vermiyor içiyor 90ml hatırlıyorum bazen bitiriyor bazen 50 ml kalıyor geriye. çoğu zaman çıkarıyor geri bir miktar ağızdan. dr kontrolümüz vardı bugün hastanede. o kivranmalara bu aylarda normal dedi. 3-4 ay sonra da meme tutmak istemeyecek öyle bir krizi olacak dedi

Ben de bunu düşünüyorum 68 le hamile ksldım 85 ke doğyma gittim 77-78 arasında kaldı 38 günlüğüz. Emzirmek hanş çok kaloriyi yakıyordu ya öyle tatlı matlı da yemiyorum
sanırım çoğumuzda kalmış 10 kilo aşağı yukarı. 6 aya kadar gider inşallah bu halimi sevmedim. yürürken bile ağır hissediyorum kendimi, uzun süre yürümek istemiyorum hamlamisim

Sorun olmamasına sevindim. Genelde 4 aylıkken meme reddi oluyor. 2 3 gün direnip biberonla vermezsen memeyi mecbur tutuyor. Aç kalıyor vereyim diye yenik düşersen alılması zor oluyor ya da bırakıyorlar. Etrafımda böyle aştılar. Benim ilk bebeğim biberon, yalancı meme almadı hep diliydi itti. O yüzden meme reddi yaşamadım. Bu defa gün içinde 1 defa da olsa biberon kullanıyorum. Ben evde olmadığımda veriyorlar. Ya da sütümün az olduğunu düşündüğümde önceden çektiğim sütü biberonla veriyorum. Büyük rahatlıkmış

sanırım çoğumuzda kalmış 10 kilo aşağı yukarı. 6 aya kadar gider inşallah bu halimi sevmedim. yürürken bile ağır hissediyorum kendimi, uzun süre yürümek istemiyorum hamlamisim
Önceden bol gelen giysilerim bile olmuyor hamileyken giydiklerim de hep elbiseydi ve hiçbiri emzirmeye uygun değil inanın eşofmanla geziyorum eskileri gördükçe sinirim bozuluyor

Önceden bol gelen giysilerim bile olmuyor hamileyken giydiklerim de hep elbiseydi ve hiçbiri emzirmeye uygun değil inanın eşofmanla geziyorum eskileri gördükçe sinirim bozuluyor
eski kıyafetlere ben de giremiyorum iki üç hamilelik şeyleri var onları kullanıyorum yıkaya yıkaya. yeni de almak istemiyorum bu kiloda kalmayı kabullenemiyorum çünkü illaki vercem diye bekliyorum

Selam kızlar biz bugün tam 40 günlük olduk kızçemle ama malesef ki tayine geldik geldigimiz yerde enfeksiyon yine bırakmadı yakamızı yine bebek servisinde yatiyoruz 25 çıktı kanda enfeksiyon değeri bebeğimin hastanede kalıyoruz. Evimi bile yerlestiremedim daha ya içime dert oldu. Hazır hastanede kalıyorken fırsattan istifade bugün gidip spiralimi de taktırdım 10 senelik düşünen arkadaşlara öneririm valla sinek ısırığı kadar bile yanmadı canım. Bu saatten sonra bir bebek daha yüreğim kaldırmaz diye kendimi garantiye aldım bu arada kilo meselesi çok konuşulmuş bende dahil olayım konuya hemen dedim napcaz bu kilolari daha dogrusu göbekleri ya. 57 ile hamile kaldım 69la dogurdum 60.5-61 gidip geliyorum sinirlerim zıplayıı bian önce eski formuma dönmek istiyorum

Rahim ağzı kısalmıştı evet ama 32 den sonra hatta 33 den sonra açılmam bile vardı 4 4 hafta o şekilde ağrılarla yattım ama serkraj dalan herhangi birşey yapılmadı hangi şehirdesin

Spiral ücretlimi nerde taktirdiniz? Devlet hastanesi mi özelde mi? Bende dusunuyorum birde kol alti implanti var onuda duydum ama hangisi sağlıklı

Rahim ağzı kısalmıştı evet ama 32 den sonra hatta 33 den sonra açılmam bile vardı 4 4 hafta o şekilde ağrılarla yattım ama serkraj dalan herhangi birşey yapılmadı hangi şehirdesin
Ben antalyada yaşıyorum benim de serklaj yok. Yani etken haftalarda fark edilse serklaj olabilirdi belki ama bi anda oldu 3 gün önce falan develtte doktor rahim ağzı normal demişti özelde doktorum alttan ölçtü bu şekilde olmuş. Ya pozitif olmal istiyorum ama kafama çok takıyorum 32. Gaftaları bi görsem

geçmiş olsun ben de faranjit oldum bebeğe geçmesi an meselesi. ayrı odaya almıyorlar di mi bebeği? yanında kalıyorsa sıkıntı yok. eski kilona çok yakalamışsın bence sen iyi vermişsin

geçmiş olsun ben de faranjit oldum bebeğe geçmesi an meselesi. ayrı odaya almıyorlar di mi bebeği? yanında kalıyorsa sıkıntı yok. eski kilona çok yakalamışsın bence sen iyi vermişsin
Evet evet aynı odada kalıyoruz. Kilodan değil sıkılaşamamaktan muzdaribim ben daha çok ya ama son kilolar kalınca onlar zor veriliyor bide bebegimde inek sütü alerjiai çıktı mecburi diyet yapıyorum sütle ilgili olan hiç biseyi yiyip icememekten mecburiyetten verdim birazda en son 1 hafta önce tartılmıştım şuan neyim Kaç kiloyum hiç bilemiyorum

Ah canımm inan seni çok anlıyorum. Bende de bir haftada ortaya çıktı işyerinde nasıl olsa iyiyim diye çok merdiven inip çıkmıştım. Bir anda eve kapanmak yatmak dinlenmek çok zor geliyor başta ama bebeğini kucağına aldığında hepsi geçiyor çektiğin acılar ağladığın geceler hepsi. Sen stres olma ki bebeğin de olmasın . İşitmesi gelişiyor şuan yakında seni tam duyar onunla konuş mesela stresini azalt ki gelmesin . Çok karnını da okşama oda kasılma yapıyor demişti doktorum. Ben neler neler taktım ev üstüme üstüme geldi ama geçti hayatta herşey geçiyor buna inan.. sezeryan oldum baya ağır geçti 134 kg girdim çıktığımda hüngür hüngür 6. Saatte ağlıyordum. Ama geçti hatırladığım acının esamesi bile yok. Hayat çok güzel anne olmak ta öyle canım inşallah günler su gibi akar yavruna baktığında şükrettiğin günler tez gelir

Ne güzel yazmış anlatmışssın. Bebeğin Gelmeyeceğine içim rahat olsa 5 ay daha da yatarım hiç sorun değil bebek iyi olsun yeter. Az daha dayanır umarım. Belirsizlik yoruyor insanı. Bazen diyorum bak vaktinde olacak bazen de bi sıkıntı geliyor kötü düşüncelere kapılıyorum. Şimdi sağlıkla vaktinde geleceği günü hayal ederek beklemekten başka çare yok

eski kıyafetlere ben de giremiyorum iki üç hamilelik şeyleri var onları kullanıyorum yıkaya yıkaya. yeni de almak istemiyorum bu kiloda kalmayı kabullenemiyorum çünkü illaki vercem diye bekliyorum
Ay ben de öyle diyordum ama sonra iyi gelmesi için böyle kilo versem de bol olarak giyebileceğim üstler aldım ama alt şeylet alamıyorum

Benimki biberonada alismis olamaz bibeton vermedim sadece kaşik bibrron kullandim,gün gectikce anladim ki gsz sancisi çekince yapio,gaz sancisi yoksa emiyor ama benim gaz sancisi yogun gibi o yuzden inek sutu alerjisinden şuphelendim

Hayda 3_4 ay sonra o krizimi yasicaz bide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…