2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Bizde var canım. İlk ölçümde 7 sonrakinde 8,9 çıktı değeri. Tüm kan tahlillerine detaylı bakıldı bir sorun görülmedi.. uzamış anne sütü sarılığı dedi doktor. Bir ay üç günlük bebeğim. Haftaya tekrar kontrol var ama bence devam ediyor. Derisine bastırınca ödem varmış gibi sarı renk görünüp kayboluyor. İyi besleniyor mu senin bebeğin? Ona da önem veriyorlar, biİmki gram aldığı için sorun etmedi doktor.
Her gün güneşlendiriyorum o bence iyi geliyor. Gün içinde baya uyuyor, acıktıkça uyanıyor emip geri uyuyor o da sıkıntı valla.
[/QUOTE iyi besleniyor sadece anne sütü veriyorum acaba ondan mı düşmüyor mama daha çabuk düşüyormuş. Pazartesi bizim de tüm tahliller yapılacak bakalım inşallah aksi bir durum çıkmaz

Herkese merhaba 1 aydır buralara uğrayamıyorum. Umarım herkes bebekleriyle birlikte sağlıklıdır ve mutludur. 6 gün yoğunbakım meme reddi geçmeyen sarılık hepsini biz de yaşadık. Memeye geri döndük 1 haftada ama. Önce biberonu bıraktım silikon uçla memeye alıştırdım sonra da silikon ucu bıraktık. Her emzirmeden önce çıplak meme denedik çok sinirlenince hemen ucu taktım. Bazen tuttu bazen hiç tutmadı bazrm 10 dk öyle emdi . Çok açsa asla tutmadı çıplak memeyi bu yğzfen aç olmadığını bildiğiö zamanaşrda çıplak meme alıştırması uaptım bol bol. Çok aç olduğunda da douduktan sonra çıplak memr teklif ettim. 1 hafta içinde normal emmeye bu şekilde döndük. Her bebek aynı değil evet ama kilo alımı çıplak memeye geçimce arttı silikon uçlamyeteri kadar süt alamıyormuş ki doktor da öyle söylemişti. Şimdi ise bazrn geceleri eşim süt versin siyorım çünkü doğduğundna beri beneğime tek başıma bakıyorım gece gündüz be artık bayılacak noktaya geliyorum. Kaşık biberonşa da 100 mlyr yakın süt vermek mümkün olmuyor bemim beneğime özellikle hiç sevmiyor emmek istiyor. Acaba haftada 1 -2 kez sadece geceleri biberon versem tekrar alışır mı? Mama- meme karışık giden arkadaşlar mamalarını ne ile veriyorlar ?

Herkese merhaba 1 aydır buralara uğrayamıyorum. Umarım herkes bebekleriyle birlikte sağlıklıdır ve mutludur. 6 gün yoğunbakım meme reddi geçmeyen sarılık hepsini biz de yaşadık. Memeye geri döndük 1 haftada ama. Önce biberonu bıraktım silikon uçla memeye alıştırdım sonra da silikon ucu bıraktık. Her emzirmeden önce çıplak meme denedik çok sinirlenince hemen ucu taktım. Bazen tuttu bazen hiç tutmadı bazrm 10 dk öyle emdi . Çok açsa asla tutmadı çıplak memeyi bu yğzfen aç olmadığını bildiğiö zamanaşrda çıplak meme alıştırması uaptım bol bol. Çok aç olduğunda da douduktan sonra çıplak memr teklif ettim. 1 hafta içinde normal emmeye bu şekilde döndük. Her bebek aynı değil evet ama kilo alımı çıplak memeye geçimce arttı silikon uçlamyeteri kadar süt alamıyormuş ki doktor da öyle söylemişti. Şimdi ise bazrn geceleri eşim süt versin siyorım çünkü doğduğundna beri beneğime tek başıma bakıyorım gece gündüz be artık bayılacak noktaya geliyorum. Kaşık biberonşa da 100 mlyr yakın süt vermek mümkün olmuyor bemim beneğime özellikle hiç sevmiyor emmek istiyor. Acaba haftada 1 -2 kez sadece geceleri biberon versem tekrar alışır mı? Mama- meme karışık giden arkadaşlar mamalarını ne ile veriyorlar ?
Emzirme danışmanı gece uykusu uzun olsun diye banyodan çıkınca emzirme sonrası avent natural response'la sağdığın sütü verebilirsin dedi. Haftada 1 2 seferden red yapmaz heralde

Arkadaşlar benim de sütüm çok tazyikli geliyormuş. Cocuk daha ağzını degdirdiginde akmaya başlıyor. Bazen de fışkırıyor cocugun yüzüne. Üstümüz batıyor ikimizin de. Zor yetişiyor sanki sutun akışına. Arada memeyi bırakıp nefes alıyor. Sonra devam etmeye çalışıyor. Baya yoruluyor.
Duşa girdiğimde de hemen akmaya başlıyor süt. Hatta bir kaç kez duşta da süt fışkırdı. Goguslerim çok acıyor süt dolduğunda. Hemen taş gibi oluyor. Nasıl azaltabilirim ki bu sütü.
Emzirme sonrası çekip buzluğa atabilirsin. Benim de tazyikliydi ilk bebeğimde. Bebeğe gaz yapıyordu. Şimdi de tazyikli ama bazen önden sağıyorum. Arkadaki yağlı sütü de içiriyorum.

Kızlar selam 26+4 teyim erken doğum riskim var rahimde hunileşme varmış doğuma kadar yatacağım . Ama bazen bebek rahmimin tepesinde tekmeleme yapıyor çok acıtıyor aşağıda gibi sizdeyse benzer şeyler varmı sizin bebeğiniz nerede duruyor
Merhabalar nasılsınız umarım iyisinizdir. Bende bugun tam 26+ 4 teyim. Rahim ağzımda kısalma olmuş. 22mm ye düşmüş ve rahimde hunileşme olmuş. Acaba siz kaçıncı haftaya kadar geldiniz bu süreçte ne yaptınız veya hangi ilaçları kullandınız. Moralim çok bozuk olumlu bişeyler duymaya ihtiyacım var. Doktorum bana yanlızca endol fitil verdi progesteron falan vermedi neden bilmiyorum. Bu şekilde birşey de başıma gelen varsa bilgi edinmeyi çok isterim 🙏

kizlar 20 gunluguz bazen memede kivraniyor 3 dk emiyo birakiyo agliyo ,sonra tekrar memeyi tituyo tekrar birakiyo agliyo bunu her gun yâsiyoruz ,boyle bisey yasayan var mi ,gaz sancisi bu kadar olur mu artik inek sütü alerjisi mi diyorum bazen

kizlar 20 gunluguz bazen memede kivraniyor 3 dk emiyo birakiyo agliyo ,sonra tekrar memeyi tituyo tekrar birakiyo agliyo bunu her gun yâsiyoruz ,boyle bisey yasayan var mi ,gaz sancisi bu kadar olur mu artik inek sütü alerjisi mi diyorum bazen
Bi çok kişinin aynı durumda, alerji belirtisi değil. Kakada kan mukus renk değişimi, vücudunda kızarıklık vs gibi şeyler yoksa alerji değil normaldir :)

biz de yaşıyoruz dünden beri. gaz sancısı uykusuzluk vs diye düşünmüştüm. mama versem yine yapar mı diye bakayım dedim bugün. iki fırt memeden alıp bırakıp ağlıyordu ama sutum de geliyordu doluydu anlamadım, mama vermeyi deneyince sustu. biberona mı alışmış oluyor bu durumda acaba

kızlar doğum kilom gitmiyor ya 63te takılı kaldim. 55tim 69la girdim doğuma 1 ay geçti 63. sizlerde durum nasıl çok merak ediyorum. bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu sanki. tüp bebek diye hormonlar mı kilo yaptı acaba bana

biz de yaşıyoruz dünden beri. gaz sancısı uykusuzluk vs diye düşünmüştüm. mama versem yine yapar mı diye bakayım dedim bugün. iki fırt memeden alıp bırakıp ağlıyordu ama sutum de geliyordu doluydu anlamadım, mama vermeyi deneyince sustu. biberona mı alışmış oluyor bu durumda acaba
Mama aldığında uykuya daha rahat dalıyor ve uzun uyuyor. Geceleri versem olur mu diye sordum Dr a. Çok uykusuz kaldığında, uyumak istediğinde ver birşey olmaz dedi. Mama anne sütü gibi değil sonuçta kimyasal, bebekte ağırlık oluyor uykuyu getiriyor normal dedi.

kızlar doğum kilom gitmiyor ya 63te takılı kaldim. 55tim 69la girdim doğuma 1 ay geçti 63. sizlerde durum nasıl çok merak ediyorum. bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu sanki. tüp bebek diye hormonlar mı kilo yaptı acaba bana
İlk benim de tüp bebekti. Emzirdikçe gitmişti 5 6 aylık olduğunda eski kiloya dönmüştüm. Bu defa 64 le hamile kaldım. Doğuma 80 le gittim 72 de kaldım. İnşallah bir kaç aya gidecek 😅

Bizde aynı şeyi yaşıyoruz ve ilk günler dışında hiç biberon vermedim yani alışmayla alakalı olduğunu düşünmüyorum bence gaz ile alakalı bizim akşam saatlerinde o şekilde oluyor emzirme sürecimiz

Mama aldığında uykuya daha rahat dalıyor ve uzun uyuyor. Geceleri versem olur mu diye sordum Dr a. Çok uykusuz kaldığında, uyumak istediğinde ver birşey olmaz dedi. Mama anne sütü gibi değil sonuçta kimyasal, bebekte ağırlık oluyor uykuyu getiriyor normal dedi.
doğru daha uzun uyuyor ama merak ettiğim biberona alıştığı için mi memeden iki firt alıp ağlamaya başlıyor? süt yok diye ağlıyor desem değil kontrol ediyorum süt oluyor ve göğüsüm dolu hissediyorum. gazdan diyordum yine de merak edip mama verdim sustu yani meme reddi mi yaptı anlamadım. sizde oluyor mu bu kriz durumu

İlk benim de tüp bebekti. Emzirdikçe gitmişti 5 6 aylık olduğunda eski kiloya dönmüştüm. Bu defa 64 le hamile kaldım. Doğuma 80 le gittim 72 de kaldım. İnşallah bir kaç aya gidecek 😅
hemen hemen aynı oranda gitmiş ikimizin de. bekleyelim bakalım ama ben yememe pek dikkat etmiyorum

Ben de bunu düşünüyorum 68 le hamile ksldım 85 ke doğyma gittim 77-78 arasında kaldı 38 günlüğüz. Emzirmek hanş çok kaloriyi yakıyordu ya öyle tatlı matlı da yemiyorum

Bizimde her emzirmede bi meme kavgamız var bazen göğsüm çok dolu olunca ucunu istediği gibi kavrayıp çekemiyor bu yüzden çok sinirleniyor tutuyo ucunu ama tuttuğu gibi bırakıp ağlayıp bağırıyo sonra mememe saldırıyo filan tutturana kadar bazen 40 dk geçtiği oluyor, bizimki gaz sancısı değil yani ama aynı şeyi yaşıyoruz

doğru daha uzun uyuyor ama merak ettiğim biberona alıştığı için mi memeden iki firt alıp ağlamaya başlıyor? süt yok diye ağlıyor desem değil kontrol ediyorum süt oluyor ve göğüsüm dolu hissediyorum. gazdan diyordum yine de merak edip mama verdim sustu yani meme reddi mi yaptı anlamadım. sizde oluyor mu bu kriz durumu
Memedeyken ağlamıyor. Gazı olduğunda emerken alttan daha rahat çıkarıyor. Yediğin bir şey süte geçmiş olabilir mi, acı ekşi. Sütün tadına baktın mı 😄 ben baktım şekerli süt gibi. Mama yerine sütü çekip biberonla verdiğinde aynı tepkiyi veriyor mu?

X