2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba kızlar ben de 2 gün önce sezeryan doğum yaptım göğüs ucum belirgin olmadığı için silikon uç önerdiler hastanede öyle başlamış olduk. 3400 doğum yaptım çıkarken 3150 ölçüldü. Sütüm geliyor mu anlayamıyorum, dün 3 kakalı bir çişli bez değiştirdik ama memede aralıklarla ağlıyor sonrasında hem uykuya geçiyor ama başta aranmaya da devam ediyor sinyaller hep karışık ama öyle günde 3-4 çişli bez yok, doktor çıkarken cumaya kadar günde 6 kere şırıngayla mama verin cuma sabah bakalım dedi. Meme ucunu sıkarsam anca jel gibi bi damla geliyor pompa için ilk günler erken mi?

Eğer süt sağma makinesi temin edebilirseniz iyi olur başlarda emme güçleri çok olmadığı için zorlanabiliyorlar çekmekte sütü sağıp biberonla verebilirsiniz kaşık biberon yada aventin cam biberonu ile meme teddi yaşamazsınız hem de verdiğiniz miktarı bilirsiniz başlarda çok sütünüz gelmeyebilir endişelenmeyin emzirdikçe sağdıkça çoğalır mama ile destek verebilirsiniz

3615 doğdu 3350 ye kadar düştü şuan 4 kilo 14 günlük ben ilk 5 gün mama verdim sonra sütüm dolu dolu gelmeye başlayınca bıraktık doktor kilo alımını hep takip etti gerek yok verme demişti
Benimde 3890 doğdu 3650 düştü sonra 4120 olmuş doktor bi az dedi anlamadı bende e kere doğunca vermiştim mama doktor anlamak için 1 hafta takip etti 26 günlük suan 4360 olmuş bir haftada ama çok bana bağlandı memesiz durmuyor gündüz uykusunda hep arıyor herkes aç bu çocuk demesi sinirden öldürüyor beni

Ya çok fazla zor bir süreçten geçiyoruz cidden. Spor yapamadm bugün baya kötü durumdayım

Ya çok fazla zor bir süreçten geçiyoruz cidden. Spor yapamadm bugün baya kötü durumdayım
Canım banada annem video atmış. Tek ayağına terlik giy duz taban degilde biraz dolgu topuk olanlardan. Evde yürüyüş yap. Bende evde yürüyorum. Bizim çocukla yürüyüş yapmamiz ya kısa sürüyor ya hiç olmuyor. Terlik fikri sanki iyi gibi denemekten zarar gelmez.

Lansinohun makinesini kuzenimden almıştım ama en düşük ayarda bile çok acıttı meme uçlarım şimdiden çok hassaslaştı şırıngayla mama verirken parmağımızı damağa koyduğumuzda çok güçlü çekiyor aanki tam tersi göğsümden o kadae gelmediği için iki üç çekip kızıyor gibi acayip ağlıyor içim parçalanıyor meme emerken üstten şırıngayla mama tutmayı düşünüyoruz alışsın diye son çare

Gümüş kapak aslında çok fayda ediyor canım benim hiç yara hassaslaşma falan olmadı çok şükür bu arada çok iyi düşünmüşsün emerken süt damlatmak acayip işe yarıyor hem memeyi emer süt iner hem mama takviyesi alır sütün tam gelmesi biraz zaman alıyor malesef sabırlı olmak lazım kolaylıklar diliyorum arkadaşım

Hahahha klasik aç bu çocuk lafları
yalancı meme denesen gaz sancısı başladıkça memede durmak istiyorlar benim ki tutmadı ama sadece aventi denedim başka markaları da denemek lazım aslında tutsa biraz rahat edersin

Herkes sustu bebekleri doğusunda grupta aventi tutmadı benimde hurma bile sürdüm ucuna tatlı gelsin tutsun diye bibs aldım birde bakalım

Herkes sustu bebekleri doğusunda grupta aventi tutmadı benimde hurma bile sürdüm ucuna tatlı gelsin tutsun diye bibs aldım birde bakalım
Avent ne biberon ne yalancı meme tuttu. Wee baby hızlı akışkanı ama biberonu aldı. 2 gündür de yine Wee baby yuvarlak uçlu yalancı memesini tutuyor. Meme reddi yapmadı şimdilik.

Kızlar kilo alımı nasıl bebeklerinizde mama veriyormusunuz
İlk hafta sık verdim ama şimdi sadece geceleri veriyorum. 16 günlük. Kilo alıyor şükür.
40 haftalık olmuşsun zaten, en fazla 4 5 gün daha.. Allah kolaylık versin. Benim sezeryandı. Bitti gitti şükür. Darısı sana olsun.
Hayırlı olsun. Şükür kurtuldun. Hızla kilo alır büyür inşallah :)
Aç bu çocuk aç.. Emzir hadi.. Hepimizin en çok duyduğu cümle

Bana emzir de demiyorlar mama ver bu çocuğa diyorlar:)

Benim doğumum 39+5 te gerçekleşti. Bebek aşağı inmemişti. Doğum zamanında da iniyor. Sancıyla vs merak etmeyin. Egzersizlere devam edin. Çömelme, pilates topu, yürüyüş. Ananas, ahududu çayı hurma bende tükettim. Sabredin. Doğru zamanda gelecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…