2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ekim annelerinden gelip daha önce yazmıştım size. Benim bebeğimde geriden geliyor bir hafta. Doğurmuşsunuz inşallah sağ salim alırsınız kucağınıza bebeğinizi

Kızlar tam 2 hafta oldu sezeryan olalı. 7.gün baş ve boyun ağrım geçti, 10. günden sonra yavaş yavaş dik yürüyebilmeye başladım. Bugün daha iyiyim, sadece içten içe bir sızlama var dikiş yerinde. Bende süreç bu şekilde ilerledi ama 10. güne kadar günde maksimum 4 tane olmak şartıyla parol kullandım, doktorum ağrın olsa da olmasa da alabilirsin dedi. Bir de kahve ve tatlı tükettim bu arada, biraz rahatlattı beni.

Ekim annelerinden gelip daha önce yazmıştım size. Benim bebeğimde geriden geliyor bir hafta. Doğurmuşsunuz inşallah sağ salim alırsınız kucağınıza bebeğinizi
evet evet konuşmuştuk amiinn bir hafta gerilik önemli değil, bebeğin anne karnında strese girip girmediği, kan akımları vs takip ediliyordur mutlaka. bizde kan akımı bozulduğu için erken almak istedi doktor. inşallah siz vakitlice, sağlıkla doğurursunuz

ya bu yazdığınızı görünce rahatladım. neden derseniz annem 3 kere sezaryen geçiren biri ve bana 2. gün ben rahat rahat hareket edebiliyordum diyor sürekli. benim de bugün 2. günüm ve neden bu kadar acı çekiyorum bende mi sorun var diye tedirgin oluyordum oturmak sıkıntı oluyor muydu bu arada? yatınca bacaklarım uyuştuğu için uzanarak oturuyorum ama dikişlerimi zorluyor muyum emin olamadım

Benimde damarlarda biraz darlık var. Son hafta gittiğimde iyi kan akımı dedi. Bakalım her hafta gidiyorum temkinliyim. Hayırlısı olsun inşallah zamanında doğurmak nasip olur

4-5 gün oturarak uyudum desem yalan olmaz Ağladığımı biliyorum acıdan, 10 gün dik yürüyemedim. 5. gün tuvalet ihtiyacı normale dönmeye başladı, o zaman ufaktan rahatlama geldi, önemli olan gaz sancısının geçmesi ve vücudun normale dönmesi. Sonrası kolay geçiyor ama o süreç acı verici oldu. Otururken korse kullandım ben, biraz rahatlatıyor, deneyebilirsiniz. Onun dışında ağrı kesici ve kahve kullandım. Ayaklarımı sıcak tutmaya çalıştım mümkün mertebe. Ama her ne kadar herkesin vücut yapısı farklı olsa da bu bir süreç olduğu için zamana ihtiyaç var

ya bazen acıdan ağlamak bile lüks yemin ederim annem aşırı güçlü görünmeye çalışan bir kadın ve en ufak bir ah dememde bile "ağrını çok dile getirirsen daha çok ağrır, sabret" falan gibi telkinlerde bulunuyor sürekli. 2 gündür çıt çıkarmadan yürümeye çalışıyorum. bugün eşim de sen baya iyisin ya çok hızlı toparladın falan deyince tutamadım kendimi aslında çok acı çekiyorum, ağrılarım var diye ağladım. ağrı kesici de içtim az önce. dünya varmış ya. boynumu oynatamıyordum ağrıdan. inşallah benim de 5-10 gün sonra hepsi hafifler de bebeğimi toparlanmış şekilde evimize getiririm önerebileceğiniz bir korse var mı acaba? link falan varsa alayım ben de

İnsanın yüzüne pat pat söylüyor birde canım eşime hepsini de söyleyemedim adam üzülmesin diye inşallah sağlıklı sıhhatli doğum yaparım kiloyuda geçtim artık genetik te olabiliyor kilo boy kafa aynen bundan önceki çocuklarım da kilolu değildi dedim doktora da benden 4 kilo hiç çıkmadı çıkmaz diyede 3 günde bir kontrol bakalım

Aynen canım ya birde hastaneye giderken çok bişey de yemiyorum ondan da olabilir diyorum ama eve gelince iki üç saat maşallahı vardı hiç durmadı eşim bile bakınca karnımı görüp maşallahı var bizim oğlanın dedi

İnternetten çelik korse almıştım ama o biraz acıttı dikişleri, sonra medikalden bunun aynısını aldım çok rahat ettim. Linkine bakarsın canım
Doğum sonrası abdominal korse diye geçiyor ismi.

Ağrı kesici almaktan çekinme, o süreçte parol iyi geliyor. Boyun ağrısı içinde bana 7 gün sürer dediler gerçekten tam 7. gün bitti. Baş boyun ağrım oldukça sıcak su torbası koydum ben, bazen başıma buz torbalarından koydum. O süreci hafifletecek ne varsa yapmaya çalıştım, papatya çayı sakinleştirip iyi geldi, kahve aynı şekilde. Çabucak ayağa kalkarsın inşallah Biraz sabır biraz ufak dokunuşlarla geçiyor hepsi

çookkk teşekkür ederim canım bu korseyi alayım ben öyleyse. ağrı kesici bir tane de olsa alıcam ya rahatlatıyor hiç olmazsa. ağrı çekerken süt de sağmak zorlaşıyor. benim ağrılarım bir şekilde geçer zaten de bebeğim sağlıkla evine gelsin inşallah

Canım telaş yapma. Benim 29. Haftada başladı suyum azalmaya kaçak vardı sızıyordu. Zorunda kalmadıkça ayağa kalkma ve çok ama çok bol su iç

Canım telaş yapma. Benim 29. Haftada başladı suyum azalmaya kaçak vardı sızıyordu. Zorunda kalmadıkça ayağa kalkma ve çok ama çok bol su iç
Kizimdada olmuştu ya 28 haftada düzelmezse sezaryen yaparız demişti çok şükür içe içe düzelmişti benim de bir kere sızma oldu ama emin değiliz ayaktayım sürekli ya ablam eve tadilata soktu beş çocukla eşiyle bende ya oturma şansım yok su içe içe kusacam artık

Bebişinle hemen kavuşun inşallah bende 34+4de doğurmuştum Canım ilk hafta 4 saatte 1 parol kullanabilirsin bana doktorum ağrın olmasa da kullan demişti, günde 10 dakika yürümeye çalış ama şimdi iyice dinlen herkes sonradan acısı çıkıyor diyor bolca yat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…