2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar merhaba doğum yapalı 6 gün oldu Sezeryan doğum yaptım 2 gün sonra tamamen sütüm normal olarak geldi Bebek emerken yutkunduğunu duyuyorum elimle sıktığımda sütüm mü görüyorum sütümün yetip yetmediğini nasıl anlarım bazen emdikten sonra uyumuyor kucak temasını istiyor acaba doğum yapan anneler Sizler nasıl ilerlediniz memede uyumayı sevmeye mi başladı anlamadım Bugün de eşimin anneannesi süt yetmiyor galiba dedi biraz kafama takıldı Aslında sıkınca foşur foşur geliyor içerik mi yetersiz anlamadım

Kızlar malum doğum yaptım grubu fazla takip edemiyorum boş kaldıkça okumaya çalışıyorum. Tecrübelilerden bazı konularda yardıma ihtiyacım var. Bebekleri kaçar dakika kaç saatte bir emzirmemiz gerekir günlerdir helak olduk ne bebek uyuduğunu anlıyor ne ben uyuduğumu zaten kendi kendine ağlayıp uyanmıyor zorla uyandırıyorum iki saatte bir alarm kuruyorum ama altına bakması değiştirmesi uyandırması derken bir sürü vakit öyle geçiyor. Diğer sorum erkek bebek annelerine her alt değiştirmede ortalık çiş gölüne dönüyor çığlık çığlığa bir alt değiştirme yaşıyoruz varsa alt değiştirmenin püf noktası tavsiyelerinizi istiyorum. Bir de her alt değiştirmede pişik kremi sürmeli miyiz yine sürekli ağlayıp altını değiştirirken tekrar çiş yaptığı için doğru düzgün pişik kremi de süremiyorum youtubedan videolar izliyorum aşırı vicdan yapıyorum sadece çiş yaptığında bazen altını bile silmeden bezini değiştirip kapattığım oluyor çok üzülüyorum.

Canım bize doktor hemen başlayın dedi kreme, silmeden kapatmamaya çalış pişik yapar o çiş bizde de zor alt açmaları ama ben uyandırınca uykuluyken alıyorum hemen bi de benim bebişim kız erkek bebek farklıdır belki

Kızlar 1 numara bebek bezini kaç adet aldınız ben 3 ay önceden almıştım 120 adet 2 numarayi da aldim ama sanki 1 numara az mı olmuş. İlk bebeğimde 1 numarayi 240 lı almıştım artmıştı ama 120 de azmı sanki

Hangi kremi kullaniyorsunuz bebeğin poposu için

çişinden anlarsın en iyi. ne kadar sıklıkta yapıyor ve rengi koyu mu açık mı? aç kalınca yetmeyince süt tam kanlı gibi de değil de koyu turuncu lekeler oluyordu bezinde bu şekilde işer. benim öyle olmuştu ilk günler oğlumda. dr mama desteği başlamıştı görünce

örnek resim de buldum

Eklentiler

• IMG_8583.jpeg
    106,6 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_8582.jpeg
    72,7 KB · Görüntüleme: 50
Aaa bu müthiş bir bilgi canım ya sağol

Bu havada grip olmayı başaran ben
Merhaba canım, bu gruptan değilim ama doğum anlarını okuyup kendimi hazırlıyorum. Benim yolum daha uzun bende hamileyim ve grip oldum malum hap kullanamıyoruz. Şuan çok iyiyim sana küçük bir tarif vereyim yarım saatte rahatlıyorsun. Ilık suya limon bal toz tarçın sirke göz kararı ekle karıştır iç çok çok iyi geliyor bogaz ağrım burun akıntım uçtu gitti. Günde 2 kere içtim ben. Bol bol su da içmeyi ihmal etme

Benimkinin idrarında turuncu kalıntılar vardı yetersiz beslendiğinin göstergesiymiş hastanede demişlerdi. Doğduğu 3-4 gün sütün tam yetmediğini öyle anladım bir iki defa gece karnının resmen guruldadığını duydum iç çeke çeke ağlıyordu içgüdüsel zaten hemen anladım göğüslerim bomboştu dokunduğumda gidip mama aldık becerip veremedik çocuk sararmaya başladı yetersiz beslenmekten mesela sonraki günlerde sütüm çoğalmaya başladı idrar yapması normale döndü. Aç olsaydı bence anlarsın ya bizimkiler de bebeği kucakladığında emme refleksi yaptıkça bu çocuk aç diyip duruyor mesela. Bebek rahatlayıp gevşiyorsa memedeyken karnı doymuş sayılıyormuş onu söylemişlerdi.

Canım bazen anne sütü olsa da besleyici olmuyor süt bunu bebeğin yeterli kilo alıp almamasından doktor kontrolü ile anlayabilirsin anca. Belki de hiç böyle bir şey yoktur anne kokusuyla uyumak istiyordur doktor kontrolünde emin olabilirsin buna

Uykuluyken değiştirmeye çalışıyorum o zaman ağlamıyor ama altını silerken hemen çiş yapıyor sonra basıyor çığlığı tükendim iyice bu yüzden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…