2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar dün doğum yaptım çok şükür bebek de iyi ben de iyiyiz. Sezeryan oldu bebis 3.600 doğdu kilosu iyi masallah ama sütüm çok çok az geliyor mama desteğine başladık memenin ordan şırıngayla nasıl artacak çok üzülüyorum.
Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah 😍 benimde sütüm yetmiyordu bebeğim de minik doğdu meme ucumu iyi kavrayamadığı içinde silikon uçla vermeye çalıştım gücü yetmedi tabiki biraz mama takviseyi yaptım kaşık biberonuyla daha sonra bol bol göğsümü pompayla uyardım bol su ve yeşillik tükettim , vakit buldukça sıcak suda göğüslerimi tarakla masaj yaptım yukardan aşağıya doğru devamlı emzirmeye çalıştım pes etmeden şimdi çok şükür yiyiz bol bol uyarmak gerekiyor göğüsleri

Benimkinin idrarında turuncu kalıntılar vardı yetersiz beslendiğinin göstergesiymiş hastanede demişlerdi. Doğduğu 3-4 gün sütün tam yetmediğini öyle anladım bir iki defa gece karnının resmen guruldadığını duydum iç çeke çeke ağlıyordu içgüdüsel zaten hemen anladım göğüslerim bomboştu dokunduğumda gidip mama aldık becerip veremedik çocuk sararmaya başladı yetersiz beslenmekten mesela sonraki günlerde sütüm çoğalmaya başladı idrar yapması normale döndü. Aç olsaydı bence anlarsın ya bizimkiler de bebeği kucakladığında emme refleksi yaptıkça bu çocuk aç diyip duruyor mesela. Bebek rahatlayıp gevşiyorsa memedeyken karnı doymuş sayılıyormuş onu söylemişlerdi.
Salıyor kendini ama yatirinca bazen herseferinde degil ağlamaya başlıyor meme istiyor gibi yapıyor büyükler hemen yetmiyor galiba sütun vs

Kızlar merhaba doğum yapalı 6 gün oldu Sezeryan doğum yaptım 2 gün sonra tamamen sütüm normal olarak geldi Bebek emerken yutkunduğunu duyuyorum elimle sıktığımda sütüm mü görüyorum sütümün yetip yetmediğini nasıl anlarım bazen emdikten sonra uyumuyor kucak temasını istiyor acaba doğum yapan anneler Sizler nasıl ilerlediniz memede uyumayı sevmeye mi başladı anlamadım Bugün de eşimin anneannesi süt yetmiyor galiba dedi biraz kafama takıldı Aslında sıkınca foşur foşur geliyor içerik mi yetersiz anlamadım
Bezinde çiş varsa doyuyordur. Yaşlılar alışmış sütün yaramıyor mu yetmiyor mu demeye. Aldırma. Bezi dolduğu için benim kafam rahat oluyordu. Şükür sıkıntı yaşamamıştım bu konuda. İlk zamanlar da memede uyumayı seviyorlar ama ben çoğu zaman emzirdikçe babasına verdim gazını aldı. Yatağına koyduk. Babaya da alıştı. Bebekler 15 günden sonra bağırsak hareketleri değişir, karın ağrıları olur o yüzden ağlarsa niye ağlıyor doymadı mı bir yeri mi acıyor diye korkma demişti bana dr

Biz de bugün 2320 olmuşuz çok şükür haftaya pazartesi bakalım kaç olacak. Sık sık emzirme alır bence canım ya belki fazla bile olur. Cumartesi bizim 2200 dü
Çok emmiyor ki bugün mesela hep uyuyor uyandırmak imkansıza yakın banyoda bile uyudu

Kızlar 3 gündür bu saatlerde bayağı hareketli ve sağdan özellikle karnımı sertleştiriyor. Ağrıtmaya başladı artık dün doktora söyledim ama bir cevap alamadım. Canımı yakıyor napacağım bilmiyorum

Merhaba kızlar nasip olursa muhtemelen benimde doğum ağustosta yapılacak. Bugün muayeneye gittim 34+3 olduk adet tarihine göre ama doktor 31 haftalık gibi duruyor dedi. Şu gelişim geriliği beslenmeyle alakalı olabilir mi. Doktora sormayı unuttum öyle deyince moralim çok bozuldu bsy konuşamadım bile

Kızlar 3 gündür bu saatlerde bayağı hareketli ve sağdan özellikle karnımı sertleştiriyor. Ağrıtmaya başladı artık dün doktora söyledim ama bir cevap alamadım. Canımı yakıyor napacağım bilmiyorum
Benim de öyle. Bazen gününü beklemicek geliyor mu acaba diye ağrıdan korkuyorum. Bugün kontrolde Dr uma sordum. Ultrason a geç bakalım dedi. Normal, herşey yolunda, toparlanır, iter, ağrıtır, nst de sıkıntı yok artık doğumda görüşelim dedi. 37Haftalık. 3250gr 51cm. Haftaya perşembe doğum olacak inşallah.

Benim de öyle. Bazen gününü beklemicek geliyor mu acaba diye ağrıdan korkuyorum. Bugün kontrolde Dr uma sordum. Ultrason a geç bakalım dedi. Normal, herşey yolunda, toparlanır, iter, ağrıtır, nst de sıkıntı yok artık doğumda görüşelim dedi. 37Haftalık. 3250gr 51cm. Haftaya perşembe doğum olacak inşallah.
Canım maşallah🧿🧿🧿 kilosu çok güzel boyu da🧿🙏🏻 hayırlsııyla al kucağına sağlıkla🙏🏻 ben de merak ediyorm son haftalarda ne kadar kg alıcak diye 35.haftada ne kadardı senin bebiş ?

Şöyle gecelik aldım kızlar diğer rengini falanda alıcam .Çok modern değil ama evde rahat etmek için aldım şimdiden giyiyorum fiyatına göre gayet iyi geldi.Terledikçe değiştiririm diye düşündüm

Eklentiler

• IMG_2993.png
    IMG_2993.png
    366 KB · Görüntüleme: 90
X