2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Herkese merhaba kısmet olursa bende Ağustos annesi olucam uzaktan izledim şimdiye kadar ama 4-5 saattir hafif bir sertleşme gelip gidiyor sizce korkmalimiyim daha küçük bebeğim ve riskli bir hamilelik geçiriyorum serklajli olarak aylardır yatıyorum Rabbim hepimizin evlatlarını sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲

Kızlar aşırı duygusalım iki gündür hele bugün iyice kötüyüm. Yarın doğumum var bebeğimden ayrılacağım diye üzülüyorum. Halbuki kavuşacağız ama niye böyle oldum bilmiyorum. Aşırı ağlamaklı bunalımlı hallerdeyim üzüldükçe göğüslerim sızlamaya başladı hatta. Resmen doğurmak istemiyorum bebeğim içerde dursun istiyorum ağlamaktan helak oldum. Normal mi böyle hissetmem yarın belki hiçbirini yaşamamış gibi olur muyum bebeğimle kavuşunca bilmiyorum.
Ben de senin gibi hissediyorum canım, hep hamileliğimin ilk zamanları fotoğraflarıma bakmaya başladım bikaç gündür o günleri özlüyor gibiyim, doğunca kimse kucağına almasın istiyorum bi kıskançlık aldı gitti beni başa çıkamıyorum bu duyguyla 😶

Kızlar size tavsiyem kendi aileniz de dahil kimseyi çağırmayın yardıma, ablam geldi destek için aşırı panik bebek uyumasa bişe var diyor, çocuğu karanlıkta yatırmaya çalışıyoruz sürekli ışığı açık bırakıyor açık kalsın diyor, başına kuran koyun diyor, al basar falan diyor çıldırdım resmen ya
Sadece annemi istiyorum ama ablamın doğumunda gördüm ordu gibi olunuyor. Akşam erkekler de doluşuyor sinir oluyorum şimdiden. Eşimin ailesi yardım etmeye değil oturmaya gelecek ve hiç istemiyorum

Herkese merhaba kısmet olursa bende Ağustos annesi olucam uzaktan izledim şimdiye kadar ama 4-5 saattir hafif bir sertleşme gelip gidiyor sizce korkmalimiyim daha küçük bebeğim ve riskli bir hamilelik geçiriyorum serklajli olarak aylardır yatıyorum Rabbim hepimizin evlatlarını sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
Benim 2 haftadır var kasilmalarım henüz başlamadı doğum Düzenli olması önemli canım ve kasılma esnasında sancı ve belden ağrı da eşlik etmeli gerçek doğum sancısı için Sadece karnını geren seni rahatsız eden düzensiz kasilmalardan korkma

Yani sürekli kötü doğum hikayeleri dinliyorum günlerdir bunaldım artık söyleyince de küsüyor, ben kapatıyorum gidip odanın ışığını açıyor eşimle ikimiz olsak yetermiş, kaynanam eşime "iyi ki bebeğin oldu elinden düşmüyor" diyor. Off çıldırmalık bir ortamdayım.
Seni o kadar iyi anlıyorum kiii... Hem annem hemde kayınvalidem başımda ve delirme ramak kaldı. Biri yemek biri temizlik yapıyor ama uyuyan ve uyku arasında mirildanan çocuğun başına gidip "annem uyandın mı sen" diye haykırıyor kayınvalidem, annemde sürekli üşüdü üşüdü diyip duruyor. Kalp kırmamak çok zor şu zamanda.... Dayan canım sayılı gün mantığıyla davran ben artık çıkışı öyle buldum

Yani sürekli kötü doğum hikayeleri dinliyorum günlerdir bunaldım artık söyleyince de küsüyor, ben kapatıyorum gidip odanın ışığını açıyor eşimle ikimiz olsak yetermiş, kaynanam eşime "iyi ki bebeğin oldu elinden düşmüyor" diyor. Off çıldırmalık bir ortamdayım.
Ay bu insanlar neyin kafasında tabiki elinden düşmeyecek bebeği mi kıskanıyor.Millet kafayı yemiş

Seni o kadar iyi anlıyorum kiii... Hem annem hemde kayınvalidem başımda ve delirme ramak kaldı. Biri yemek biri temizlik yapıyor ama uyuyan ve uyku arasında mirildanan çocuğun başına gidip "annem uyandın mı sen" diye haykırıyor kayınvalidem, annemde sürekli üşüdü üşüdü diyip duruyor. Kalp kırmamak çok zor şu zamanda.... Dayan canım sayılı gün mantığıyla davran ben artık çıkışı öyle buldum
Evet aynıymışız berbat bir durum, Allah yardım etsin bize

Ay tabi ki düşmeyecek. Kime ne ya? Sinir oluyorum aylarca biz endişelendik biz sevdik ya da yorulduk bebeğimizi karnımızda doğunca hemen kopmamız mı lazım? Ben de bunu anlamıyorum şimdiden bana da yok kucağına alıştırma çok alma aman yanında yatırma tamam da ben daha çocuğu görmedim huyunu bilmiyorum sağlıkla doğsun diye dua ediyorum sadece. Bu yorumlara gıcık oluyorum. Benim de korkum kayınvalidem ve görümcem çok beceriksizler yani bi şey beklemiyorum istemiyorum onlardan ama gelmeseler çok daha mutlu olurum. Tabi ki görsünler sevsinler ama bütün gün oturup kalırlarsa çok sıkılırım. Çünkü bana gelmeye çok meraklılar her gelindiğinde bi bahaneyle hala ev geziliyor şimdi bir de bebeği bahane edip gelip gelip sonra da gitmezler diye korkuyorum bütün gün.

Benim 2 haftadır var kasilmalarım henüz başlamadı doğum Düzenli olması önemli canım ve kasılma esnasında sancı ve belden ağrı da eşlik etmeli gerçek doğum sancısı için Sadece karnını geren seni rahatsız eden düzensiz kasilmalardan korkma
İnşallah canım dediğin gibi olur yoksa çok korkuyorum inanki 😑🌸 kaç gündür çok hareketsiz di dün ondan şikayet edip gidecekken bugün de sabah hareketli olup böyle oldu

Ay tabi ki düşmeyecek. Kime ne ya? Sinir oluyorum aylarca biz endişelendik biz sevdik ya da yorulduk bebeğimizi karnımızda doğunca hemen kopmamız mı lazım? Ben de bunu anlamıyorum şimdiden bana da yok kucağına alıştırma çok alma aman yanında yatırma tamam da ben daha çocuğu görmedim huyunu bilmiyorum sağlıkla doğsun diye dua ediyorum sadece. Bu yorumlara gıcık oluyorum. Benim de korkum kayınvalidem ve görümcem çok beceriksizler yani bi şey beklemiyorum istemiyorum onlardan ama gelmeseler çok daha mutlu olurum. Tabi ki görsünler sevsinler ama bütün gün oturup kalırlarsa çok sıkılırım. Çünkü bana gelmeye çok meraklılar her gelindiğinde bi bahaneyle hala ev geziliyor şimdi bir de bebeği bahane edip gelip gelip sonra da gitmezler diye korkuyorum bütün gün.
Kıskandı canım oğlunu bebekten, eşim çok iyi bir baba oldu hakkını yiyemem ki öyle de olmalı zaten sadece benim çocuğum değil. Ama annesi kıskandı bu durumu, görümcem de parmağını eline veriyır bebeğin sıksın diye yıkadı mı elini bilmiyorum mesela. Keşke tek kalsam ya

Yahu Allah Allah yani ilgilenmese ilgisiz olur, ilgilense başka vallahi rahat bıraksınlar artık minicik bebekleri ve yeni ebeveyn olmaya çalışan bizleri 🙄

Kızlar bebeğin suyu sızıntı halinde geliyorsa nasıl anlarım? Ya fark etmeden idrarımı kaçırıyorum baskıdan ötürü ya da suyum sızıyor. Peçeteye damla damla ıslaklık geliyor. Nasıl anlayabilirim? Daha önce doğum yapanlar nasıl anladı?
Bende de var aynı durum doktor normal demişti. Bir de sıcaktan dolayı terliyorum o da olabilir

kızlar bugün bebeğin odası için boya temizlik falan yaptık çok eğildim,kalktım valla bide üstüne söylemesi ayıptır dürüm yedim acıydı.inşallah doğuma falan gitmem burdan biraz kasıklarım ağrıyor.Hepsi de doğumu tetikliyor bişi olmaz umarım
Bizde geçen bebeğin dolabını kurduk 37.haftamda eğilip kalktım temizledim akşam aynısı oldu herhalde doğuma gideriz dedim dinlendim geçti canım 😊😃

Kızlar bebeğin suyu sızıntı halinde geliyorsa nasıl anlarım? Ya fark etmeden idrarımı kaçırıyorum baskıdan ötürü ya da suyum sızıyor. Peçeteye damla damla ıslaklık geliyor. Nasıl anlayabilirim? Daha önce doğum yapanlar nasıl anladı?
Canım ben bu sebepten kaç kere doktora gittim ıslaklık var diye doktorda bacaklarından akmadigi sürece o akintidir dedi

Kızlar aşırı duygusalım iki gündür hele bugün iyice kötüyüm. Yarın doğumum var bebeğimden ayrılacağım diye üzülüyorum. Halbuki kavuşacağız ama niye böyle oldum bilmiyorum. Aşırı ağlamaklı bunalımlı hallerdeyim üzüldükçe göğüslerim sızlamaya başladı hatta. Resmen doğurmak istemiyorum bebeğim içerde dursun istiyorum ağlamaktan helak oldum. Normal mi böyle hissetmem yarın belki hiçbirini yaşamamış gibi olur muyum bebeğimle kavuşunca bilmiyorum.
Doğumdan önce yasamadim ama doğumdan sonra bebeğim kuveze gidince çok farklı hissettim keşke karnimda kalsaydı diye kendimi yiyip bitiriyorum kendi çocuğum ama daha bir kere bile dokunamadim

Kızlar bebişi küçük doğan ve üzülenler için kendi kızımın fotoğrafını eklemek istiyorum buraya 29+6 haftalık 1500 gr doğmuştu ve çok tecrübesizdim yanımda kimsemde yoktu (hala yok) nasıl yapıcam, bakabilecek miyim diye çok korkuyor ve üzülüyordum ama emin olun küçük bebekler daha çabuk büyüyormuş istedikleri şey bolca ilgi, sevgi, masaj 🥰

860120A0-513D-4B85-9429-33E099FAF1DC.jpeg

İlk fotoda 1 haftalık, birbirimizi ilk görmemiz. Yandakide şimdiki hali 34 aylık 🥰

X