2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kaçıncı haftadasın? Benim 37+5 oldu ben de aşırı rahattım saatlerce otursam ya da gezsem sorun olmuyordu pek. Ama birkaç gündür aşırı baskı yapıyor aşağılara. Otursam da yatsam da rahat değilim.

Bebek büyüdükçe sanırım böyle oluyor. Çok yorulunca kasık ve bel ağrısı normalmiş doktorum demişti. Oturmak bile yorabiliyor

Bu arada gaz sancısı da olabilir :) benim dün sancım var gibiydi ama gazmış. Biraz esneme hareketleri falan yaptım sonra normale döndüm

Ya doğum sonrası saçlarımız vs dökülmesin diye ne kullanmaya devam edeceğiz doktor verecek mi? Şimdi abandık vitaminlere doğum sonrası hem emzirip hem ilaç almayı bırakırsak kötü olmayacak mı?
Benim baya saçım arttı kızlar o kadar çok yeni çıkan bebek saçım var ki kısa kısa. Gözle görünür derecede arttı. Hamilelikten mi kullandıklarımızdan mı bilmem

Canım uzmanlar 3-4 saatte bir sağmak gerektiğini yazıyor diğer türlü zaten sağmayınca mastit olma ihtimalimiz artar.
Ben 3 saatte bir sağım yapıyorum yani günde 8 kere buzluk süt doldu benim de merak ettiğim bebiş eve gelince emerse o sütleri napıcam mesela? Arada biberonla da mı vermeliyim, o zaman da ya meme reddi olursa.

Benim baya saçım arttı kızlar o kadar çok yeni çıkan bebek saçım var ki kısa kısa. Gözle görünür derecede arttı. Hamilelikten mi kullandıklarımızdan mı bilmem
Ya benim de bebek saçlarım çıktı dökülmem yok çok mutluyum ama işte hep hamilelikte çıkan saçlar emzirirken döküldü diye okudum. Emziren annelerin kullanacağı vitaminleri araştıracağım ya zaten çok kilo aldım bir de saçlarım dökülmesin

U uzakyol
Şu bacak bacak üstüne atmayı denedim. Bacağımı kaldıramadım. Üstüne atmaktan ziyade baya kaldıramadım. Eşim kaldırınca diğerinin üstüne koyabildik ama ben kendi bacağımı kaldıramadım çok enterasan yaaa

Hazırlıklı ol derim canım hastane cantan hazir ve arabada olsun

Hazırlıklı ol derim canım hastane cantan hazir ve arabada olsun
Senin de böyle mi olmuştu. Yani çapraz koyabiliyorum kaldırınca eşim ama ben bacağımı kaldıramıyorum yaa eşime söyleidm yarın arabayı yıkatacak pusemizi bavulumuzu koyacağız artık zaten 37. Haftamdayım hazırım gelebilir çok sıkıldım hahah

En başta sütün gelmesi için sağman lazım. Ama önce bebeği tuttur bebek seni emmek için çabalasın. bebeğin verdiği uyaran sağma makinesinden daha etkili. Başlarda süt gelince bebek az emdiği için doluyor sağmayla çoğaltmadan kaynaklı değil. Süt geldi mi belli bir çoklukta geliyor başlarda bebekte az yediği için mastit ihtimali artıyor. bebek doyduktan sonra her zaman olmasada arada boşaltmakta fayda var mastit olmamak adına. Eğer olacak gibi olursanız sıcak suyla ve sabunla göğsünüze masaj yapın ve devamlı sağın çabuk atlatırsınız ilerleyince dokunamaz hale geliyorsun antibiyotik kullanmadan geçmiyor.

İlginç bir sorule geldim. Arkadaşlar benim bebeğim ters duruyor. Dönse anlar mıyım? Deneyimli annelerden yardım bekliyorum.
Perşembe günü yan yatıyordu ama dün gün içinde döndüğünü anladım eşime dedim hatta pozisyon değişti galiba diye çünkü ayaklarını hissettiğim yer değişmişti az önce de doktorla beraber teyit etmiş oldum gerçekten dönmüş :) ama dönerken hissettiğim bişey değildi, döndükten sonra farkettim
Oturmak beni mahfediyor ben bunu anladım kesinlikle uzanmam gerekiyor aşırı derecede sıkışıyo alt karnım oturunca. Açılmam yokmuş şükür nst dede bi sıkıntı çıkmadı sanırım gaz sancısı yaşıyorum
34+1 im canım, oturunca çok sancım oluyor benim artık karnımı çok sıkıştırıyo uzun süre oturmak. Gaz sancısı olduğunu düşünüyorum bu akşam yaşadığımın, eve geldim sıcak şekerli su içtim daha iyiyim sanki

Ben eşimden yardımla denemedim ama ilk gün ayak kalktı fakat çapraz atacak kadar kalkmadı, ikinci gün daha az kalktı, üçüncü gün daha az ve dördüncü gün sancı var diye doktora sonra doğuma yani benim 3 gün değil ama 4 gün sürdü süreç her gün biraz daha azala azala devam etti bacak santimlik kalkıyordu resmen tabi bı yandan bende tüm tuşlara bastım ama hurma ye mutlaka, merdiven in çık, yer silme pozisyonu ördek yürüyüşünü mutlaka yap canım çatı için gerekli onlarda

Bunların hepsine yarından itibaren başlıyorum bir de ahududu yaprağı çayı demleyeceğim bütün tuşlara basacağım artık

Bunların hepsine yarından itibaren başlıyorum bir de ahududu yaprağı çayı demleyeceğim bütün tuşlara basacağım artık
Ay evet ben aradım bulamadım ahududu yaprağını onun yerine adaçayı ile devam etmiştim. Birde sıcağa yakın duş mutlaka hatta duşta vajen giriş ve göğüslere su tut canım gevşemeyi ve uyarmayi sagliyormus

Sol böbreğim ağrıyor. Bugüne kadar ilk defa böyle bir ağrı. Saatlerdir geçmedi. Burda böbrek ağrısı için yazanlar vardı. Çare buldunuz mu, çok ağrıyor

Sol böbreğim ağrıyor. Bugüne kadar ilk defa böyle bir ağrı. Saatlerdir geçmedi. Burda böbrek ağrısı için yazanlar vardı. Çare buldunuz mu, çok ağrıyor
Böbrek ağrısıyla ilgili hiçbi fikrim yok ama çok geçmiş olsun inşallah bir sıkıntı yoktur iyisindir

Günaydın kızlar dun benim icin cok stresli bol aglamali bir.gun oldu onceki gun gelen leke şüphesiyle acilr gittim sanci cikti daha ust bir seviye ĥastene sevk ettiler vijinal muaneye kan idrar iki saate bir nst derken sanci kesildi şükür... tek tek cevap veremwiyorum halen hastendeyim bugün cikicam inşallah sanci kesildi hepinizden allah razi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…