2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Dogumhane de uzun zaman kaldılar sormadık öyle şeyler bizde o sebeple ama muhtemelen o an zaten Allah korusun bebeğin kanalda havasız kalması vs durumlarından dolayi panikle düşünmedilerse de yadırgamazdim

Ben de öyle , özellikle öğle yemeği sonrası muhakkak şekerleme yapıyorum, normalde gündüz uyuyamazdım Bebek gelince de o uyuduğunda ben de uyuyabilirim umarım

Dogumhane de uzun zaman kaldılar sormadık öyle şeyler bizde o sebeple ama muhtemelen o an zaten Allah korusun bebeğin kanalda havasız kalması vs durumlarından dolayi panikle düşünmedilerse de yadırgamazdim
Bebek kanalda gidip gelirken de plasentadan oksijen almaya devam ediyo orda daha ciğerleri açılmamış oluyo ama strese falan girmiş ya da kalp atışı düşmüş olabilir tabii ki. Bazen bebek super durumda olsa da anne çok yoruluyomus artık itecek gucu kalmayabiliyomus. O kadar çok değişken var ki sürprizlerle dolu bu doğum işi

Evet tabi gelmediğinde o an çok stresli bi an düşününce sonuçta çıkmayınca 3 saat doğumhanede ıkınacak değil insan bebeğin yerinde ben olsam bende strese girerdim zaten sonunda olacağına varıyor hersey

Ya bilmiyorum tabi ki yurtdışında falan doğurtuyorlar bildiğim kadarıyla, ama mesela benim doktorum başından beri normal doğum taraftarıydı benim de boyum uzun falan sen doğurursun diyordu yine doguramazsin demedi istersen deneriz ama çok zor bir doğum olur dedi ben evhamliyim zaten çekeceğim acidan ziyade bebeği düşünüyorum bir sürü şey geliyor aklıma kötü kötü Allah korusun o sebeple hiç zorlamamakta karar verdim tam tersi kendim için sezeryanden korkuyorum sonrası nasıl olacak iyileşme süreci ameliyat falan çok gözümde büyüyor bakalım ama kısmet böyleymiş. Biz yine de bebeğin kendi geleceği günü seçmesi taraftarıyız doktorum da kaldığı kadar kalsın dedi gün belirlemedik bakalım o nasıl olacak aç olmak falan lazımmış muhtemelen bir süre ağrı çekeceğim sonra sezeryan olacak bakalım göreceğiz sağlıkla gelsin hepsi en önemlisi onların sağlığı

Benimde salı günü çatı muayenesi olucak bende biraz endiselim korkuyorum çünkü normalde de ilişki sırasında muayne olurken ağrı acı hissediyorum bundada ağrılı olucak diye korkuyorum

Canım benim sana şunu söyliyim çok güzel dusunmussun bebisler kendi geleceği günü seçmesi bencede çok doğru bir davranış benim doğum normal diye başlayıp acil sezaryan ile bitti ve ben 2 saat önce oturup yarım hamburger, iki bardak ayran, patates kızartması ve kek falan yemiştim. Son nst öncesi doğum durumu netlesmedigi için doktorum özellikle yemek yemeye göndermişti beni ama acil sezaryana alındım ve yediklerimin hiçbir sorununu görmedim yani herkeste böyle olmaz tabi ama o gözünü o kadar korkutmasın diye diyorum. Birde iyileşme kısmı için eğer aktif bir hamilelik geçirdi isen biraz daha kolay diyebilirim. Sezaryanin olduğu gün (akşam 8 de olduğu için sabaha kadar kapsayan süre için diyorum sadece bunu) bebeği kendim alamadım kucağıma verdiler ama sonraki gün ilk yürüyüş sonrası her ihtiyacına kendim kalkabildim tabi yine çok abartmadan. Şuan her ihtiyacını halledebiliyorum evde. O yüzden sezaryan evet zor ama öyle anlatıldığı gibi öcü değilmiş bizler istersek her zorluğun üstesinden gelebilirz kendine inan

Benimde salı günü çatı muayenesi olucak bende biraz endiselim korkuyorum çünkü normalde de ilişki sırasında muayne olurken ağrı acı hissediyorum bundada ağrılı olucak diye korkuyorum
İlişki sırasında bende ağrı hissederim hala daha 2 yıl geçmesine rağmen ama çatı daha kolay geldi bana önemli olan o an kendini kasma derin nefesler al canım zaten çok kısa sürüyor

Ben de öyle , özellikle öğle yemeği sonrası muhakkak şekerleme yapıyorum, normalde gündüz uyuyamazdım Bebek gelince de o uyuduğunda ben de uyuyabilirim umarım
evet yemek sonrası çok komik artık gülüyorum halime böyle hızlı bir etki olamaz
Ayın bazı günleri gözüm açılmıyor.gündüz uyuklayarak geçiyor.o günler büyüyormuş işte doktor öyle demişti.Büyüme atağı
büyüsün kuzucuklar geceleri de sürekli uyandığım için yeterli gelmiyor herhalde

Canım korkma çok hızlı toparlıyor insan merak etme

benim de en korktuğum şey normal başlayıp sezeryan için bekleme süreci ve susuzluktu yaşadığım tecrübeden dolayı. ama benimki farklı bir durummuş bunu doktorumla konuştuk geçen muayenede. ben epidural almışım normal doğum için açılmayı beklediğimiz için. tedbir amaçlı neden su bile içemedim o konuda hiçbir fikrim yok 12 saat bekledim neredeyse. ama bu sefer spinal sezeryan olacak tok olsan bile normal doğum gibi başlasa bile hemen sezeryana alırız sorun olmaz dedi içim rahatladı. senin de bu şekilde olur belki beklemezsin spinalde sorun olmuyormuş. benim ilk tecrübem talihsizlikti bence

Arkadaşlar merhaba bayadır giremiyordum bir kaç gündür yazıları okuyorum. Öncelikle doğum yapan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Sağlıklı huzurlu mutlu yaşları olsun hayırlı evlat olsunlar inşallah. Doğum yapanları görünce üşenip hatırlamadığım hastane çantamı hazırlamaya çalışıyorum 3 gündür önerilerimi söylemek isterim. Pişik kremi lazım olmuyor ilk günler olduğu için. Göğüs pedi henüz sütümüz olmadığı için lazım olmuyor ama bende 4 tane koydum her ihtimale karşı. Sezeryan olacak arkadaşlar benim 3. Gebeliğim ilk gebeliğimde kimse demediği için bilmiyordum. Bazı kişilere belden anestezi etki ediyor tavsiyemdir biran evvel atmak için nescafe klasik tarzında olan kahvelerden bol bol için. Henüz sütünüz olmadığı için bebeğe bir zararı olmaz. Ben başımı ilk gebeliğimde anestezi etkisi geçene kadar kaldıramamıştım. Bol bol sağım yapmaya çalışın. Her sağım ve her emzirme sonrası göğüs uçlarınıza göğüs ucu kremi sürünki yara olup zorluk çekmeyin. Sürmek için yara olmasını beklemeyin hastane çantanıza koyun. Aklıma gelen olursa yazarım. Ben yanıma ekstra kağıt bardak kağıt tabak gibi şeyler aloyorum. Küçük bir kettle veya kahve makinesi alıyorum. Bebeğe önceden kaynatılmış soğutulmuş su götürüyorum şişede. Onu ılıtıp mama hazırlıyorum. Yanımda kalacak kişi için 3ü veya 2si bir arada kahve çay gibi şeyler koyuyorum.

Kızlar dün ailecek pikniğe gittik hiçbi iş yapmadım full oturdum ama oturmak bile beni kötü yaptı uzanamamak yani. Eve geldiğimizde baya kötüydüm kasık ve karın ağrılarından, yürüyemiyodum sol kasık ağrısından gece de zor uydum ağrılardan. Bugün de arkadaşımın nişanı vardı oraya gittik yine oturdum yorucu bişey yapmadım ama nişan bittiğinde feci sancım ve kasılmalarım oldu yürüyemedim yine, ama sancılarım hem alt karnımdaydı hem de mideme kadar vardı gaz sancısı mı ne anlayamadım çünkü afedersiniz biraz gazımı çıkartınca sancılar azalır gibi oldu ama eşim nolur nolmaz gidelim hastaneye dedi. Neyse geldik doktor muayene etti perşembe günü yan yatan bebişim baş aşağı dönmüş biraz aşağıdaymış ama alttan da muayene etti doktor açılma var mı yok mu diye, rahim ağzım 25 mm miş açılma yokmuş şükür bi nst de görelim dedi şu an nst deyim ilk defa girdim. Sancı çıkarsa serum takıcaklarmış. Durumlar böyle

İşte böyle tecrübeli anneler lazım bize kaynatılmış su bana saçma gelmişti ama onu da koyacağım. Sağım olayı benim kafamı karıştırıyor. Çok sağmayın süt çok artar mastit riski var diyen de var. Sağarak sütü artırın diyen de. Nasıl yapacağımı şaşırdım. Önceden bir şeyleri bilmek beni rahatlatacak en azından biliyorum derdim.

Sütü ne sıklıkla sağmak lazım? Diyelim bebek doğdu, süt gelmiyor. Önce sağmak mı gerekiyor? Sonrası peki geldikten sonra mastit olmamak için bebeği emzirdikten sonra göğsü boşaltmak için mi sağmak gerekiyor? Tecrübeli anneler yazsalar çok iyi olur biz de öğrenmiş oluruz

Canım bana da olmuştu. Oturmak sıkıştırıyor sanırım ben artık uzanamadığım yerlere pek gitmiyorum yoksa regl ağrısı gibi ağrılar başlıyor. Açılman yoksa sorun yoktur. Karnına kadar hissetmiyorsan sancıyı sorun yok dedi benim doktorum. Haber verirsin bize de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…