2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben de öyle ya arkadaşım ilk bebeğini burda baya ünlü bir hocada azar işite işite doğurdu ikincisini Hollanda’da hiç beklemediği bir şekilde ebelerin tesvikiyle kendi kendine suda doğurdu arada bariz bir fark olduğu ortada. Ama bizde de son yıllarda normal doğum oldukça teşvik ediliyor gördüğüm kadarıyla en azından benim çevremde öyle bi de bizde çok çocuk doğurmanın getirdiği bir ata mirası var sanırım korku dolu annem olsun kayınvalidem olsun asla normal doğurmamı istemediler çok fazla acı çektikleri için onların çok travmatik olduğu için. Biz de ( yani hiç normal doğum düşünmeyenler)içten içe onlardan etkileniyoruz bence. Zamanla gelişiriz diyeceğim ama ülkenin bu koşullarında ileri gitmek yerine geriye gidiyoruz malum. Doktorlarımızı da kaçırıyoruz. Hakkımızda hayırlısı diyelim :)

İlginç bir sorule geldim. Arkadaşlar benim bebeğim ters duruyor. Dönse anlar mıyım? Deneyimli annelerden yardım bekliyorum.
Sen anlamiyorsun sadece dışardan elinle dokundugunda poposumu kafasımı tahmin edebiliyorsun benimde iki hafta önceye kadar tersti iki hafta önce kafası diye seve seve doktora bi gittim meger dönmüş sevdiğim popoymus

Ailedeki hikayelerden etkilendigimize ben de katılıyorum. Benim annem, babam, halalarım, dayılarım, amcalarım hep evde ebeyle ve kolaylikla doğmuş. Ananemin de babaannemin de doğum hikayeleri bana ninni gibi gelirdi küçükken o yüzden de çok merak ediyorum doğumu. Ama mesela annemin doğumu hastaneye gidince durmuş. Hastane ortamının da doğuma etkileri oluyo. Yurt dışındaki şefkatli ebelik kültürünü bizde arttırmak belki bi yol olabilir. Doktorun yükünü azaltıp ebeyle ilerlemek bence doktorların da doğum yapan kadınların da hoşuna gidebilir (benim gider gibi)

Konyadayim canım ben. Doktorumu hamile kalmadan önce araştırdım buldum ebemle beraber. Şehir dışından hastaları da geliyo doğum için. Öyle hamileliğe karar verdim açıkçası sezeryan seçeneğini elemek adına . Tabi yine rabbimin takdiri. Bizim ki tedbir diyelim. Ebem.gecenn hafta yenilip içilecek yapılacak hareketleri verdi onları yapıyorum. İlişki durumu pek olmuyor ama. Hamileliğin başından beri yanma var bende bir türlü gecmiyo ilaç kullanıyorum geciyo 2 hafta sonra tekrar ediyo. Çok terliyorum. Üşütuyorum geceleri ona bağlıyorum. Bende bugün 37+1 oldum en son benim de kafası tam aşağı inmemisti 1cm açılma var demişti. Çarşamba günü randevum. Elimden geleni yapcam dedi doğum için. Doğum ucreti de 56 bin TL ebe desteği 8 bin TL . Ivır zıvır sen de ki 70 bin TL. Ciddi mana da çok pahalı ama napalim . En azından inşallah dogururuz. Bu arada sezeryan.olacakmolursa genel mi yaoiyorlar ben genel olmak istemem açıkçası onu da sorcam doktora

bu hareket tam olarak nasıl yapılıyor? aradım youtube google fln bulamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…