2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bebek telsizinde kullanıp memnun olduğunuz bir ürün var mı
Ben uygun yollu birşey olsun diye kiwi marka almıştım. Çok da memnundum. Depremde düşünce kırıldı tekrar almadım. Bu defa odaya duvara takılan tarzda bakıyorum. Gizli öpmeye çalışıp, bişey yedirmeye çalışırlarsa vs çekinirler korkarlar belki yine de telsiz bir yere gittiğinde taşınabilir olduğu için daha çok işe yarıyor. Çok kararsız kaldım

Bazı arkadaşlarımız çatı muayenesinde kültür alındı demiş burada yazan da o mu? Bu haftalarda kesin yapılması gerekiyor diye yazılmış ama sanırım benim doktorum çatı muayenesi tercih etmeyen doktorlardan. Doğum zamanı geldiğinde bakılıyor sanırım. Çatı muayenesi olmaya hevesli de değildim açıkçası ama önceden bilseydim iyi olur mu diyordum şimdi bunu okuyunca iyice içime oturduuu herkese yapılıyor mu bu kültür testi?

Eklentiler

• IMG_4562.png
    157,3 KB · Görüntüleme: 54
Ben perşembe sezaryen olcam yüksek ihtimal canım, sabah akşam oksapar yapıyorum devam dedi doktorum bıraktırmadı ama coraspin de içiyordum ona bugün son dedi son kez içtim bu akşam
Cnm persembe gunu tam olarak kac haftalik oluyorsn.

Benim 37+4 ve çatı muayenesi ve kültür testi yapılmadı. İlk defa duyuyorum böyle bir şey ki çok araştırırım da gebelikle ilgili okuduğum kitaplarda da yok.
Normal görünüyor çatı muayenesi 38-39 gibi yaparız demişti doktorum.

İnternetten baktım 35-40. Haftalar kültür testi yapılır yazanlar da var. Bu cuma doktoruma soracağım bakalım neymiş merak ettim.

Son düzenleme:
Kızlar bir de ilk defa nefes darlığı yaşıyorum. Ne kadar nefes alsam da yetmiyor gibi sanki. Camlar falan da açık havasız değil. Nedeni ne acaba kalp kan pompalamada yetersiz mi kalıyor

Kızlar bir de ilk defa nefes darlığı yaşıyorum. Ne kadar nefes alsam da yetmiyor gibi sanki. Camlar falan da açık havasız değil. Nedeni ne acaba kalp kan pompalamada yetersiz mi kalıyor
Nefes alamayınca insan daha çok panik oluyor, heryer dar geliyor çarpıntı başlıyor. Böyle olunca eşimden rica ediyorum, Bi 10 dk ayağımı ovuyor, bacağa masaj yapıyor rahatlıyorum nefes almak kolaylaşıyor. Biraz masaj iyi gelebilir :) şimdi nasılsın

Sedye zaten yataklar. Sırtları ayarlanmıyor. Yani hepsi yatar konumda. Ayarlanıyorsa da ben bilmiyorum.

Merhaba sizlere danışmak istediğim bir konu var. Bebek için ahşap beşik içerisine nasıl bir uyku seti almalıyız? Uyku seti nasıl olmalı elyaf pamuk yün? Hangisi daha sağlıklı olur bilemedim yardımcı olursanız çok sevinirim

Küvezde falan kalırsa diye şimdiden alayım mı poşet acaba yoksa saklama kabı mı mantıklı karar veremedim
Mutlaka poşet al, eğer kuvözde kalırsa evde çok sık sağım yapıp dondurman gerekecek dondurmakta poşetle oluyor. Bizim yoğun bakım poşetle süt kabul ediyor mesela donmuş bile olmasa poşet dediler. Al evde dursun kafan rahat eder hatta çantana da at bir iki tane ben bilmiyordum tabi çantama koymamıştım

Kızlar 34. Haftamdayim bir haftadır idrar yolu enfeksiyonu çilesi cekiyorum ayrica kaşıntı yanma perisan haldeyim dün gece wc gectim leke geldi ama peçeteye geldi idrarimdan mi yoksa bebekten dolayimi bilmiyorum .3. Dogumum olcak cok relaxim kaygili degildim ama dun geceden beri panik yaptim kendi kendime ne yapacagimi sasirdim sanki acilemi gitsem acaba

Peki canım bebek küveze girerse kıyafet vercez mi ? Ne giydiriyorlar o durumda

canım bende bunların yanı sıra bir de mide yanması vardı. sakız çiğnemeyi denedim bayağı iyi geldi. soda vs içemiyorum. yemekten hemen sonra sakız atınca bir iki saate midem rahatladı.
Mide yanması için bir çay bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat koyup için inanılmaz rahatlatıyor. Bende o konudan muzdaripim

Ben ilkinde çok acı çektiğim için gümüş koruyucu kapak aldım alanlar çok memnun kalmışlar

İdrar yolu enfeksiyonu ile ilgili kullandığınız bir ilaç yok mu peki dünden beri benim de hafif yanma var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…