2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
kan sulandırıcı iğne kullanan var mıydı kızlar? doğum için ne dediler? 35 hafta olduk iğne yüzünden normal doğum riskli mi olur acaba diye korkuyorum randevuma da daha var
Ben perşembe sezaryen olcam yüksek ihtimal canım, sabah akşam oksapar yapıyorum devam dedi doktorum bıraktırmadı ama coraspin de içiyordum ona bugün son dedi son kez içtim bu akşam

Dışarıda da kullanmak istesem pilleri ne kadar süre gidiyor canim
Bebeğin yanında duran ayıcık prize takılıyor hiç hatırlamıyorum pille çalışıyormuydu diye 3 yıldır prizde kullanıyorum. Bizde kalan el telsizi de şarjlı 2 gün falan gidiyordur sanırım inan dışarda hiç kullanmadım canım yanlış yönlendirmek istemem ama öyle hemen bitmiyor şarjı 3 yıldır bizimle aktif olarak

Kim kalırsa kalsın denmişti annem kaldı ama full uyudu. Seslendim uyanamadı hep horladı ben dalamadım. Bilsem eşi seçerdim ki bu defa öyle olacak mecburen
Benim de annem kaldı eşim de biraz kaldı ama baktık yapamıyor bebeğin emmesi filan lazım beceremiyordu bebeği tutamıyordu bile 😆 annemi çağırdık değiş tokuş oldu eşim diğer kızımın yanına gitti. annem de gece uyuyordu ama seslendiğim'de uyanırdı. Bebek kusuyordu mesela anne karnında yuttuğu pis şeyler çıkıyormuş annem müdahale ediyordu ağzından çıkarıyordu eşim yapamazdı mesela bunları. Ben zaten yerimden kıpırdayamıyordum ilk saatlerde.

Arkadaşlar merhaba bugun 35+1deyim.kontrollerini vandaki doktorumda oldum hep. Boyun uzun normal doğum olur gibi demişti. Bebeğin kafası yukarıda ama büyük ihtimal döner demişti. Yaz tatilinde olduğumuz için ailemin yanında doğum kararı aldık ve 2 hafta önce Nazilli'de bir doktora göründük. Bebeğin hala kafasının yukarıda olduğunu ve artık yerinin dar olmasından dolayı dönmesinin çok zor olduğunu söyledi. Direk sezeryan dedi. Sizce döner mi? Kendimi hep normal doğuma göre hazırlıyordum. Cevaplarınız için teşekkür ederim

Ben baby me poşetlerinden kullanmıştım memnundum şimdi poşetin yanında ekstra bir de yine baby me min süt saklama kaplarından da aldım çok kullanışlı görünüyor onlar da
Küvezde falan kalırsa diye şimdiden alayım mı poşet acaba yoksa saklama kabı mı mantıklı karar veremedim

Küvezde falan kalırsa diye şimdiden alayım mı poşet acaba yoksa saklama kabı mı mantıklı karar veremedim
Şimdiden poşet al ne olur ne olmaz ben 35+4 te doğum yaptım hazırdı makinam ve poşetim hep sağarak poşetle götürdük sütü 1 hafta boyunca

Tamam aynen öyle yapayım o zaman çok sağol. Makinem hazır da dezenfekte etcem yarın poşeti de alayım madem
Evet poşetle daha rahat olur kap geri gelmeme ihtimali çok yüksek hatta istemeyebilirler de o şekilde uğraşmamak için. Hem çok sık götürüyorsun sağdıkça (süt az geldiği için ilk zamanlar) kap yetiştiremezsin. Ben de bir önceki acil erken doğum olduğu için şimdi hazırlıklıyım her şeye.

İlki ve ikinci de aynı hastanede oldu canım ama ilki genel anestezidi. Diğeri spinaldi. İkinci doğumum özel hastanede olmuşum gibi oldu o kadar ilgililerdi ki servis odam bile ayrıydı. Şans işi bence ya. Bakalım bu sefer nasıl olcak çünkü bu sefer başka şehirde başka hastanede olacağım. 🥲
İnşallah bu defa da güzel geçer. Asla unutulmuyor :)

Arkadaşlar merhaba bugun 35+1deyim.kontrollerini vandaki doktorumda oldum hep. Boyun uzun normal doğum olur gibi demişti. Bebeğin kafası yukarıda ama büyük ihtimal döner demişti. Yaz tatilinde olduğumuz için ailemin yanında doğum kararı aldık ve 2 hafta önce Nazilli'de bir doktora göründük. Bebeğin hala kafasının yukarıda olduğunu ve artık yerinin dar olmasından dolayı dönmesinin çok zor olduğunu söyledi. Direk sezeryan dedi. Sizce döner mi? Kendimi hep normal doğuma göre hazırlıyordum. Cevaplarınız için teşekkür ederim
Ayni sorunu yasiyorum, 28. haftada dogum pozisyonundaydi, 32'de bir baktik balik gibi ters donmus oturuyor. 36'ya kadar donmezse sezeryan dediler bana da. En son 36'da bakip karar veririz dedi doktorum. Insallah donerler.

Tamam aynen öyle yapayım o zaman çok sağol. Makinem hazır da dezenfekte etcem yarın poşeti de alayım madem
Poşeti hastanede kullanmasan bile ileriki zamanda illaki kullanıyorsun. Isıtırkende bembari usulü ısındığı için 3 4 dk da ısınıyor. Sonra biberona aktarıyorsun :)

Kızlar bebek telsizinde kullanıp memnun olduğunuz bir ürün var mı
Oğlumu ve kızımı bunda büyüttüm şimdi kısmetse kardeşi kullanacak çok memnun kaldık

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-14-00-26-24-048_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-07-14-00-26-24-048_com.android.chrome.jpg
    35,8 KB · Görüntüleme: 66
Ayni sorunu yasiyorum, 28. haftada dogum pozisyonundaydi, 32'de bir baktik balik gibi ters donmus oturuyor. 36'ya kadar donmezse sezeryan dediler bana da. En son 36'da bakip karar veririz dedi doktorum. Insallah donerler.
Youtubedan videolar buldum onları yapacağım, biraz riskli hareketler gibi geldi ama bilemedim. Umarım dönerler bebişlerimiz

Benim de annem kaldı eşim de biraz kaldı ama baktık yapamıyor bebeğin emmesi filan lazım beceremiyordu bebeği tutamıyordu bile 😆 annemi çağırdık değiş tokuş oldu eşim diğer kızımın yanına gitti. annem de gece uyuyordu ama seslendiğim'de uyanırdı. Bebek kusuyordu mesela anne karnında yuttuğu pis şeyler çıkıyormuş annem müdahale ediyordu ağzından çıkarıyordu eşim yapamazdı mesela bunları. Ben zaten yerimden kıpırdayamıyordum ilk saatlerde.
İlkin maalesef bebeğe yetemiyoruz desteksiz olmaz. Erkeklerin çoğu da bu konuda beceriksiz ama benimki annemlerde çocuktan bi haber gibi yani eş ile anne arasında fark yok o_O

Kizlar sezaryen sonrasi ic camasiri olarak ne almaliyiz. Ne diye geciyor acaba. Dikis olacak ya
Ben hamile çamaşırı kullanıyorum canım, dependler elimde patladı bir kere kullanmadım hava alması için önermedi hastane. Şuanda gece pedleri ile hamile çamaşırı üzerinden devam ediyorum

X