2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Günaydın teyzoşlarrrrr 🤩🤩🤩🤩🤩
Screenshot_2024-07-14-00-41-37-87_380ee66ce8529d8f29c75d0bc68d3f3a.jpg

Kızlar biberonlar ve emzik ilk seferde nasıl dezenfekte edilecek bi de temizleme yapınca klipsli buzdolabı poşetine mi koyalım??

Kızlar biberonlar ve emzik ilk seferde nasıl dezenfekte edilecek bi de temizleme yapınca klipsli buzdolabı poşetine mi koyalım??
Canım ben geniş bir tencereye su koyup kaynattım, kaynayan suyun içine biberon emzik falan ne varsa attım bir fokurdatıp çıkardım. Temiz bir bezin üstüne dizdim kuruması için. Sonra da kilitli buzdolabı poşetlerine yerleştirip çantaya koydum

Demek yalnız değilmişim. Kabusum oldu nst 😔 her hafta gircem bide doğuma kadar. 2 defa üst üste düşünemiyorum iyi dayanmışsınız
Clarkkent Clarkkent bir dahaki sefere sırtınızın yükseltilmesini talep edin bence duz yatmak zaten sağlıksız bizim için hemşireler nasıl bilmiyor anlamıyorum. Tansiyonum düşüyor deyin. Valla ben her gün girmek istiyorum bebeğin kalp atışını duymak hareketlerinin normal olduğunu öğrenmek iyi hissettiriyor ben heralde erken doğum riski olduğundan beri 10-15 kere girdim ki kısa da sürmüyor benimkiler 40 dk falan sürüyor. Kesinlikle sırtı yükseltmeliler.

Peki canım bebek küveze girerse kıyafet vercez mi ? Ne giydiriyorlar o durumda
Yok kuzucum kıyafet giymiyor, bizden bez islak mendil ve mama istemişlerdi çünkü ilk gün dolu dolu sütüm gelmedi. Kuvözün içi onların vücut sıcaklıklarına göre ayarlı☺️

Yok kuzucum kıyafet giymiyor, bizden bez islak mendil ve mama istemişlerdi çünkü ilk gün dolu dolu sütüm gelmedi. Kuvözün içi onların vücut sıcaklıklarına göre ayarlı☺️
Ay çok teşekkür ederim sana cevapladın her sorumu, son soru hangi mamayı aldın canım bi de biberon falan verdin mi hemşirelere iki tane yeter mi acaba?

Ben hem özel hem devlet takipliydim. Devlette aylardır tek sorun yaşamadım her sorumun cevabını aldım her şeyimi yakından takip ettiler . Özel de başta iyiydik ama bir an da durduk yere bebeği alalim kg almıyor dediler . Büyük bir ısrar hemde o gün hastaneden çıkıp devlete gittik dediklerinin tamamen tersi şeyler duydum ve beni haftalardır erken doğum riski var diye korkutmuştu doktorum ama devlette hiçbir şeyin olmadığını her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. Ondan dolayı Devlette doğum yapmayı düşünmeye başladım. Gittiğim hastane kadın doğum hastanesi zaten. 🌸
Anladım canım hakkımızda hayırlısı olsun
Kontroller de eşim hep girdi benim hatta benden çok soru soruyor . Normal doğum icin anne ve bebek uygunsa onlar için uğraşıyoruz dedi ama ters giden bir şey oldugunda ikisini de tehlikeye atmıyoruz tabiki dedi.

Günaydınn, aramızda 6 gün varmış 😊
Yaaaa 😍😍😍

Devlette ssvd yaptirmiyorlar ki canim. Sen suyunda gelse acilman da olsa sezeryan derler. Özelde bile her doktor tamam demiyo riskleri var diye. Ve gerçekten fiyatlar inanılmaz pahalı . Ben de ebe desteği ve doğum ücreti dahil 60 bin vercem 🙄 en azından verdiğimizde normal doğum etsek bari
Benim ikinci ssvdm olcak yok ümidimi kestim zaten devletten gidip olcam 60 bine paşa paşa 😅 napim versinler parasını da yapcak bişey yok

Kızlar 34. Haftamdayim bir haftadır idrar yolu enfeksiyonu çilesi cekiyorum ayrica kaşıntı yanma perisan haldeyim dün gece wc gectim leke geldi ama peçeteye geldi idrarimdan mi yoksa bebekten dolayimi bilmiyorum .3. Dogumum olcak cok relaxim kaygili degildim ama dun geceden beri panik yaptim kendi kendime ne yapacagimi sasirdim sanki acilemi gitsem acaba
Çok geçmiş olsun. İdrar yolu enfeksiyonu ilerleyince kanama yapabiliyor. Benim 17.haftamda olmuştu, çok telaşlanmıştık ama doktor enfeksiyon kaynaklı olabileceğini söylemişti. Gerçekten enfeksiyon geçince sıkıntı olmadı bi daha. Doktorunuza danışın bence mutlaka, ileri haftalar olduğu için ne yapılıyordur o söyleyecektir ama geçmesi için bol bol su için, kefir için ve cranberry (turna yemişi) tüketin. Bana en çok bunlar iyi gelmişti.
İdrar yolu enfeksiyonu ile ilgili kullandığınız bir ilaç yok mu peki dünden beri benim de hafif yanma var
Çok geçmiş olsun size de. Bana doktor monurol saşe vermişti bir kerelik kullanılıyor. İşe yaramıştı. Doktorunuza bi danışın isterseniz.

İdrar yolu enfeksiyonu ile ilgili kullandığınız bir ilaç yok mu peki dünden beri benim de hafif yanma var
Bir haftadir ilac kullanıyordum zaten az once hastaneye gittik acile duzenli sanci cikti acil yatis verdi bulunduğum yerde yoğun bakim felan yok bizde acil hazırlanıyoruz suan memlekete gidiyrouz ne olucaksa orda olsun dedik bakalim 4 saat yolculuk direk acile gidicem

Kızlar selam bugün 35. Hafta olduk, cuma günü kontrole gittiğimde kaşıntılarımdan bahsettim, gebelik kolestazı için dün sabah aç karnına kan verdim. Sonuçlar salı günü çıkacak stresliyim ya internette kötü şeyler yazıyor, suan kaşıntılarım sadece iç bacak ve ayaklarımda umarım normal çıkar değerim 🥹 gebelik kolestazı yaşayan var mı

Mutlaka poşet al, eğer kuvözde kalırsa evde çok sık sağım yapıp dondurman gerekecek dondurmakta poşetle oluyor. Bizim yoğun bakım poşetle süt kabul ediyor mesela donmuş bile olmasa poşet dediler. Al evde dursun kafan rahat eder hatta çantana da at bir iki tane ben bilmiyordum tabi çantama koymamıştım
Canım sen sütü evde mi sağıyorsun hangi makineyi kullanıyorsun ve memnun musun ?

Kızlar selam bugün 35. Hafta olduk, cuma günü kontrole gittiğimde kaşıntılarımdan bahsettim, gebelik kolestazı için dün sabah aç karnına kan verdim. Sonuçlar salı günü çıkacak stresliyim ya internette kötü şeyler yazıyor, suan kaşıntılarım sadece iç bacak ve ayaklarımda umarım normal çıkar değerim 🥹 gebelik kolestazı yaşayan var mı
Zaten 35. Haftadasın kolestaz çıksa bile seni yada bebeği çok etkilemez 37. Haftada kan değerlerine göre tabi sezaryen olur en fazla değerlerin düşük çıkarsa bekletir dr yani korkma haftan iyi

Zaten 35. Haftadasın kolestaz çıksa bile seni yada bebeği çok etkilemez 37. Haftada kan değerlerine göre tabi sezaryen olur en fazla değerlerin düşük çıkarsa bekletir dr yani korkma haftan iyi
Evet o da öyle söyledi çıkarsa erken alırız dedi çok ciddi ve panik havasında değildi zaten ama ben sonradan çok tedirgin oldum ya erken sezeryana girme konusunda değil, bebeğe bişey olur mu konusunda salı günü çok mu geç, bir haftadır çekiyorum kaşıntıyı geç mi kaldım diyorum söylemek için doktora

X