2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben ikinciyi Kırşehir üniversitesi hastanesinde olmuştum sezeryandi refakatçi kalıyordu kalmaması çok saçma olurdu . Hatta tekli odadaydım özel hastaneden farkı yoktu

Ben ikinciyi Kırşehir üniversitesi hastanesinde olmuştum sezeryandi refakatçi kalıyordu kalmaması çok saçma olurdu . Hatta tekli odadaydım özel hastaneden farkı yoktu
Doğrudur tabi üniversite hastaneleri farklıdır belki. Ben 1 kere denemek için şehir hastanesine gitmiştim orada söylemişlerdi kendim de görmüştüm ve direkt soğudum zaten devlet hastanesinden. Bu arada refakatçi kalıyor zaten erkek kalamıyor onu demek istedim

kan sulandırıcı iğne kullanan var mıydı kızlar? doğum için ne dediler? 35 hafta olduk iğne yüzünden normal doğum riskli mi olur acaba diye korkuyorum randevuma da daha var
Bu konu ihmale gelmez hemen randevun gelince söylemelisin sancı çıkarsa filan az da olsa bırakmalısın belki de Dr daha iyi bilir ama riskli olur bırakılmazsa

Birinde bana taktılar birinde takılmadı ama çok hızlı yapıldığı için insan bişey anlamıyor. Öyle ağrılı bişey değil
Teşekkür ederim bilgi için
Evet devlette hiç bir şekilde eşimi yada annemi ablamı falan kimseyi yanıma almıyorlar doğumda birazda ondan da korkuyorum eşimle konuşup ikna etmem gerekiyor ki özelde bi nebze bende yapmak istiyorum özeldeki doktorum tüp bebek diye çok düşüyor üzerime o ayrı bir güzel
Normal doğum için sen ve bebek uygunsanız devlet iyi. Özel bir durum varsa özel hastanede sezeryan yaparlar o açıdan iyi çünkü devlet hastanelerinde sezeryan karşıtı
Evet devlet normal taraftarı imiş ama ben çok kararsızım aşırı derecede

Kim kalırsa kalsın denmişti annem kaldı ama full uyudu. Seslendim uyanamadı hep horladı ben dalamadım. Bilsem eşi seçerdim ki bu defa öyle olacak mecburen
O zaman üniversite hastanesi iyiymiş, devlet erkek almıyor hiç bir şekilde ne kontrolde girebiliyor yanında ne doğumda

Şartlar bir şekilde mecburen zorlanıyor en doğrusu bizim nerede nasıl rahat edeceğimiz bence, eşin de bunu anlayacaktır. Hem ne güzel doğumda ilk o görecek vakit geçirebilecek bebişle

Şartlar bir şekilde mecburen zorlanıyor en doğrusu bizim nerede nasıl rahat edeceğimiz bence, eşin de bunu anlayacaktır. Hem ne güzel doğumda ilk o görecek vakit geçirebilecek bebişle
Düşüncesi bile çok güzel geçen özelde ilk nst işlemini gördü duydu benimle kontrol odasına girdi yüzünü gösteren kızım doktorun babasına naz yapıyor demesi ile sırtını döndü mesela

kan sulandırıcı iğne kullanan var mıydı kızlar? doğum için ne dediler? 35 hafta olduk iğne yüzünden normal doğum riskli mi olur acaba diye korkuyorum randevuma da daha var
Bende kullanıyorum canım son güne kadar devam dendi bana bakalım 26temmuz gün verdiler hayırlısı artık belki bı gün öncesi keserler 25de yatış dediler çünkü

Kim kalırsa kalsın denmişti annem kaldı ama full uyudu. Seslendim uyanamadı hep horladı ben dalamadım. Bilsem eşi seçerdim ki bu defa öyle olacak mecburen
Benim kist ameliyatımda da sağolsun annem kalmıştı ben gram uyuyamamıştım sürekli hemşireler gir çık yapıyordu. Annem sağolsun sabaha kadar deliksiz uyumuştu o konforsuzlukta

Çok özel anlar ve zamanlar eşlerin de bunlara daha anne karnındayken tanıklık etmesi çok önemli ya inşallah gönlüne göre olur. Benim eşim de en başından beri her kontrole geliyor ilk doğumda da refakatçi kalmıştı bütün zorluğa güzelliklere tanıklık etti. Şimdi konuştuk hatta önümüzdeki hafta kontrol zamanımız çalışma saatlerini ona göre ayarlayacak ya da izin alacak hangi gün gidiyoruz diye soruyor şimdi doğumda bakalım nasıl olacak, oğlumuz da yanımızda olacak inşallah güzel geçer

Çok amin

Ben kullanıyorum canım doktorumla konuşup planlı sezeryan yapmaya karar verdik. Normal doğum düşünürsem iğneyi 37de kesmemi istemişti ilacı kesmezsem ilçede yaşıyorum hastaneye uzağım diye riske atmak istemedim. Hem ilaç kullanıp hem normal doğum yapanlar varmış doktorum bana bırakmıştı biz böyle karar verdik. Coraspin kullanıyodum ayrıca onu 36da bıraktık. İğneyi doğumdan bir gün önce kesip doğumdan sonra tekrar vuracağım on gün kadar.

Ben hem özel hem devlet takipliydim. Devlette aylardır tek sorun yaşamadım her sorumun cevabını aldım her şeyimi yakından takip ettiler . Özel de başta iyiydik ama bir an da durduk yere bebeği alalim kg almıyor dediler . Büyük bir ısrar hemde o gün hastaneden çıkıp devlete gittik dediklerinin tamamen tersi şeyler duydum ve beni haftalardır erken doğum riski var diye korkutmuştu doktorum ama devlette hiçbir şeyin olmadığını her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. Ondan dolayı Devlette doğum yapmayı düşünmeye başladım. Gittiğim hastane kadın doğum hastanesi zaten.

Kontroller de eşim hep girdi benim hatta benden çok soru soruyor . Normal doğum icin anne ve bebek uygunsa onlar için uğraşıyoruz dedi ama ters giden bir şey oldugunda ikisini de tehlikeye atmıyoruz tabiki dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…