2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canim 36. Hafta iki güne bir . 37 ve sonrasi için her gün ilişkide bulunmak. Doğum sürecini hızlandırıp kolaylık sagliyo. Hatta 38 den sonra nazik nazik yapılmasa çok daha iyi oluyor filan işte ya 🥰🥰🥰😝😝
Deneyeceğim canım. 2 hafta sonra yani 38+0 sonrası kendi kendine gelsin için her yolu deneyeceğim 😂

Deneyeceğim canım. 2 hafta sonra yani 38+0 sonrası kendi kendine gelsin için her yolu deneyeceğim 😂
Saaalll gitsiiinn kizzz bu haftadan sonra . Allah ne verdiyse. Ben saldım gitti valla. Merdivense merdiven içilecek yenilecek seylerse onlar yürüyüş. Sıcak duş. İlişki. Masaj. Geceye pert oluyorum. Ama gelecek inşallah inanıyorum . Hahah 😁😁 ayyy bir şekilde çıkacak ya alttan ya üstten . Hiç kasmiyorum. Relaaxxx 😁😁

Saaalll gitsiiinn kizzz bu haftadan sonra . Allah ne verdiyse. Ben saldım gitti valla. Merdivense merdiven içilecek yenilecek seylerse onlar yürüyüş. Sıcak duş. İlişki. Masaj. Geceye pert oluyorum. Ama gelecek inşallah inanıyorum . Hahah 😁😁 ayyy bir şekilde çıkacak ya alttan ya üstten . Hiç kasmiyorum. Relaaxxx 😁😁
Doğru bunları yapınca da hemen gelmiyor ki zaten şimdiden anca başlamak lazım 😂

Doğru bunları yapınca da hemen gelmiyor ki zaten şimdiden anca başlamak lazım 😂
Aynen canım. Zaten doğum olayı hemen öyle filmlerde ki gibi pat diye olmuyor. Zaten diğer arkadaşlara da tavsiyem haftası güzelse bebeğinde bir sıkıntı yoksa ne biliyim plesantasinda kordonunda suyunda filan. Sancısını sıkılaşma aralığına göre evde çekip gitmeleri. Hastane ortamı stres seviyesini artttiyo gerçekten ne kadar konfor alanı sağlamsa da. Evde kalıp evin içinde yürüyüş çömelme sıcak oturma banyosu eş desteği vs. Şeyler süreci daha iyi yonettiriyo insana. Kendi adıma en azından öyle yapacağım. Tüm arkadaşlara rabbim güç kuvvet irade versin inşallah 🥰😘

Kizlar sezaryen sonrasi ic camasiri olarak ne almaliyiz. Ne diye geciyor acaba. Dikis olacak ya

Kızlar merhaba mesajlarınızı gördüm ancak herkesi etiketleyemiyorum dün biraz zorlu geçti. çatı muayenesi normal doğum icin uygundu ama meğer boynuna kordon dolanmış ve ben açılmaları desteklemek için pilates topu ile egzersizler yapiyorken bebişin kalp atışları zorlanmaya başladı ve kasılmalarım hiç azalmadı ve geçmedi yani 20 dk bir gibi bir durum yoktu acil sezeryana alındım sezeryanda bile karnıma göğsüme bastırarak bebeği aşağı indirdiler. Neyseki bebiş sağlıklı 🙏🏼 yani demem o ki siz siz olun kasılmaları evde karşılayayim demeyin. Benim doğumum zordu o nedenle sizlere su gibi kolay doğumlar diliyorum 🙏🏼
ultrasonda 3050 gram bebiş 2780 gram doğdu 🙈 36+4 olarak dünyaya geldik gelişim açısından bir hafta önde diyor hala doktorumuz. Sütüm ne yazıkki yok makina bile işe yaramadı şuan mecbur mama desteğine başladık ama ilk doğum ve sezeryanda ilk üç gün süt zaten gelmez diyor doktor o nedenle çok sütü de sorun etmeyin 🌸 kendinize iyi bakın kızlar ama inanın sezeryan zor değil korkulacak birşey değil karnım tok girmeme rağmen zor geçmesine rağmen odada ağrı sızı vs çok çok kolaydı ☺️ şuandaysa yuruyebiliyor ve bebişin ihtiyaçlarıni giderebiliyorum. 🌸 Her biriniz dualarimdasiniz çok daha kolay süreçler diliyorum 🙏🏼
ohhh sukuuur sag salim kavustun bebegine anali babali saglikla buyusun kuzucuk 🥰🧿🙏

İlk hamileliğimde 36 haftadan sonra denemeye başlamistik 😂 birde sıcak suya oturma yap demisti doktorum ama gel gör ki benim ki gelmedi sezeryan oldum 😂 Umarım deneyenlerde faydalı olur 😜😜😜

Kizlar sezaryen sonrasi ic camasiri olarak ne almaliyiz. Ne diye geciyor acaba. Dikis olacak ya
Ben doğumdan sonra depend kullanmıştım sonrasında normal çamaşıra döndüm zaten dikiş yerime bez yapıştırıyorlardı o çıkıncada sürekli krem sürmüştüm onlar vermişti yara çabuk iyileşsin diye

Beni de her hafta çağırınca bi korktum ama normalmiş sanırım, neyse benim de içim daha rahat eder biz gün kararlaştırmadık ama 19-26 arası 38+ oluyor o zamana kadar bekleyeceğiz belki kendi gelmeye karar verir gerçi o nasıl olacak bilmiyorum epiduralde ac olunması istemiyor sanırım ya yemek yedikten hemen sonra su ya da sancı başlarsa bilemiyorum artık Allah’a emanet ya sağlıkla doğsalardı hayırlısıyla 🙏🏻
Amin. Hayırla sağlıkla inşallah. Artık her hafta çağırılması normal. Süper sen de temmuz annesi olacaksın. 38 de herşey yolunda gidecek.. Açlık tokluk vs düşünme Dr un ne yapacağını bilir :)

Bu sayfayi okudukça sanki benimde bebek geri kaldi gibi hissediyorum,sanki kilo almadim,yeterince yemiyorum gibi,cogu kiside ayni sorun var,en son 2 hafta once gittim iyiydi ,simdi haftaicine tekrar randevu alicam,bide bebek hareketi yavaşladi gibi geliyo bi kac gundur
Canım bebeklerin kilolarını asla karşılaştırmamak lazım hepsi birbirinden çok başka bizler de öyle. Bebek büyüdükçe yeri daralıyor ve bazılarında hareketler yavaşlıyor diyorlar☺️

Demir serumunu konuşma şansın oldu mu peki ?
Hiç endişe etme , yeterli gelişime ulaşmış olacaktır 34 hafta sonunda
Tek sebep kordon dolanması mı ?
Demiri çok sallamadı doktor ama hematolojiye git dedi canım, salı sabah ilk hematolojiye randevum var ordan kendi doktoruma geçicem. Sebep evet kordon dolanması aslında bir tane sandığında çok önemsemedi ama üç tür dolandığını fark edince telaşlandı doktor biz de tabi

Kızlar sabahın 5 i uykum kaçtı çünkü hala doktora ve hastaneye karar veremedim :KK43: Gebzede ya da İstanbul Anadolu yakasında sizin tavsiye edeceğiniz yerler doktorlar var mı ? Acilen buna karar vermem gerekiyor

kalacim hazır :) kendim için (not bizim nurda normal doğum 2 gece , sezeryen 3 gece hastanede kalıyor ):

2 gecelik+ 1 pijama+3 iç çamaşırı+2 çorap +sabahlık
Depend+lohusa pedi
1 emzirme sütyeni+göğüs pedi +gümüş kalkan+lamsinoh
Terlik +havlu+ minik şişelerde şampuan +duş jeli+nemlendirici +roll on +diş macunu +diş fırçası
Şarj aleti
Kimlik
Bebiş için
2 tane 5’li hastane çıkışı takım+1 tane 3’lü takım(daha büyükçe bu + 2 Müslin örtü +1 penye+ 1 müslin 1 daha kalın battaniye +5-6 ağız mendili +1 kısa kollu body +1 uzun kollu uzun bacaklı body +2 yedek iç zıbın+1 havlu

10 bebek bezi +1 paket ıslak mendil +pişik kremi +2 tek kullanımlık alt açma bezi

Kaşık biberon , süt sağma makinası, emzik ,

Bunları ayrı ayrı kilitli poşetlere koydum. Ebeye ilk verilecek poşette 1 hasyane çıkışı , bebek bezi , penye battaniye var.

Böyle ben hazırladım kapattım . Eksik görürseniz yazın bana lütfen şu da olsun diye
2-3 gece kalacaksan bezi cogaltmalisin yeni doğan ilk kakasi emdikce yaptığı çişleri çişli bezle durmak istememesi derken cok fazla bez harcamak durumunda kalacaktır bezi coğaltırsan sana faydası olur.

Kızlar sabahın 5 i uykum kaçtı çünkü hala doktora ve hastaneye karar veremedim :KK43: Gebzede ya da İstanbul Anadolu yakasında sizin tavsiye edeceğiniz yerler doktorlar var mı ? Acilen buna karar vermem gerekiyor
Al benden de o kadar keske bulundugum yerdeki devletteki doktorlar beni kabul etse de 1 bucuk 2 saat yol gitmek ve 60 bin lira dökülmek zorunda kalmasam hastane için ya 😮‍💨😩

İlk doğumu olmayan arkadaslar icin konuşuyorum benim de değil fakat ilkim sezeryan ikinci doğumum normal de doğumum su gelişi ile başlayıp suni sancı ile devam etti ancak o şekilde doğum yapabildim Acaba şuanki gebeliğimde de su gelişi olurmu? Ve devlet hastanesine baş vursam suyum gelirse hemen sezeryana almaya çalışırlarmı bilginiz var mı? Ben tekrardan gereksiz yere sezeryan olmak istemiyorum 🥺 devlette beni kabul edermi bilmiyorum eğer ederlerse umarım kendi sancımı birazını evde çekip gidebilecek durumda olurum devlette çok azarladıklarını duydum birazda korkuyorum açıkçası ebelerden. Devlette normal doğum tecrübesi olanlar varsa tecrübelerinize ihtiyacım var.

palm angels palm angels günaydın kusura bakma canım benim doğum yaklaştı ben daha hala tam emin olamamakla birlikte benim kızın ismini söyleyecektim sana tabloya yazarmısın diye umarım değişmez bende ki bu kararsızlıkla kızın adı da son dakka 😅
Zeynep Simay

X