2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım sen belden mi uyuştun yoksa tamamen mi? Belden yapamicam galiba hem bebeği göremezsem tedirgin olurum hem de ferritin çok düşük diye bayılmak istiyorum, sence hangisini yapmalıyım??
Beni belden uyuşturdular, bence sen de belden ol hem bebişini görürsün hem de hep kendinde oluyorsun☺️ benim biraz tansiyonum düşer gibi olmuştu söyledim sezeryan sırasında kendimi tuhaf hissediyorum falan diye hemen bir şey verdiler zaten damar yolun açık ve serum takılı hemen müdahale ediyorlar hiç merak etme endişe etme başında hemşireler var anestezi uzmanı var

Kızlar eğer her şeyiniz hazırsa bavul 10 dakikalık iş ama artık hazır edin çok da son dakikaya bırakmayın kolay zaten hazırlaması 😂
Benim her şeyim hazır valize güzelce yerleştiricem bugün valiz içi organizerlerim geldi onlara yerleştiricem 😂

Kızlar selamm, bugün kontrolüm vardı 34+4 haftam bebeğim 2615 gr olmuş ancak plasentam yaşlanmaya başlamış haftalık takibe başlıyoruz artık. Daha önce yaşayan var mı bu durumu? Erken doğuma sebep olur mu? :KK43:(

Kızlar selamm, bugün kontrolüm vardı 34+4 haftam bebeğim 2615 gr olmuş ancak plasentam yaşlanmaya başlamış haftalık takibe başlıyoruz artık. Daha önce yaşayan var mı bu durumu? Erken doğuma sebep olur mu? :KK43:(
Canım benim bebiş az kilo alınca doktor öncelikle plesanta durumuna baktı. Plesanta yaşlanmasında bebeğe yeterli miktarda besin gidemeyebiliyormuş. O yüzden haftalık takibe döndürüp kontrol edecek sürekli, bebeğin strese girmesin diye yapıyorlar. İçini ferah tut, iyi düşün iyi olsun. Benim bebişin kilo alması durmuştu neredeyse, son 2 hafta tekrar almaya başladı. Olumsuz bir durum olsa doktorun söylerdi zaten merak etme, ayrıca kilosu da düşük değil için rahat olsun ♥️🤲🏻

Kızlar lohusa pedi ve regl zamanı yoğun günlerde kullandığımız uzun gece pedi arasında bi fark var mı 😅 hangisini alcaz ya ben ped işlerini baya bi unuttum da 😅 bi paket depend aldım ama gerisini ne almalıyım doğumdan sonra gelen kan nasıl ne yoğunlukta bi kan bilmiyorum ki
Benim sezeryandı iki doğumum da ve Hastanede ilk gün acayip kanama oluyo ya ped kessinlikle yetmez tek başına depend hem giyilmesi kolay külot gibi hem asla sızdırmıyor. Ama ben uzun lohusa pedinden almışım bu sefer ya umarım sorun yaşamam. Eve geçince de yani üçüncü gün uzun ped kullanıma geçmiştim. Kişiden kişiye kanama boyutu değişir tabi. Ben kırk gün boyunca ped taktım.

Kızlar bu arada linç yemeyeceksem bir şey söylemek istiyorum 😂 benim bi kızım daha var ve onun için bi hediye aldım ama hastaneye beni görmeye geldiği zaman kardeşinin sana hediyesi diye vermek istiyorum buradaki amacım aslında onu mutlu etmek birden eve yeni gelen bebeği görünce kendini kötü hissetmesin diye 🥹

Kızlar bu arada linç yemeyeceksem bir şey söylemek istiyorum 😂 benim bi kızım daha var ve onun için bi hediye aldım ama hastaneye beni görmeye geldiği zaman kardeşinin sana hediyesi diye vermek istiyorum buradaki amacım aslında onu mutlu etmek birden eve yeni gelen bebeği görünce kendini kötü hissetmesin diye 🥹
Kız neden linç yiyeceksin ki tek isteğimiz zaten aralarında kıskançlık olmaması kızın kaç yaşında :) İkinci kızımı doğurduğumda ablası iki yaşındaydı pek anlamadı ama şöyle iki buçuk yaşına girince acayip kıskançlıklar başlamıştı. Çıngırak vs aldığımızda koşarak elinden alıyordu. Konuşarak anlatıyorduk şöyle böyle hala da aynı oyuncakları paylaşmak istemez. Ama kardeşi ağladığı zaman koşup başını okşuyor seviyor da 😄 kardeşlik çok acayip bişi. Şimdi bu bebek doğunca ikisinin tepkisi nasıl olucak ben de bilmiyorum inşallah bu benim kardeşim kavgası olmaz 🥲

Oh maşallah 😊 artık dinlenme zamanıı bebişler gelince daha yorucu geçecek çünkü 😂🥲
Evet yaaa ev temizliği konusunda çok sıkıntıdaydım sağolsun ablacım geldi yardım etti hallettik bitti hamd olsun şimdi gerçekten keyif zamanı benim için
Evet ama sadece hastanede doktor evde giyme dedi, hastanede çok rahat ettirdi beni
Canım sen nasılsın hiç konuşamadık durumun nasıl bebeğin nasıl
Son haftalar çok ağırlaştığım valla yerimden kalkamıyorum ve iki bebe ile perttt 😂 sen nasılsın kuzum
Evet yaaa bende kendimi çok ağır hissediyorum zaten kendi kilom vardı şimdii kilo alımı daha çok oluyor diye dikkat etmeye çalışıyorum ne kadar dikkatli olabilirsem o kadar iyi diyorum bakalım

X