2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
gerçekten bu 40 haftada doğacak bebekler kim merak ediyorum. bu zamanda sanki hiç 40ta 41de doğan bebek yok. sıcağın ve susuzluğun etkisi düşündüğümden fazla sanırım :/ işin kötüsü ben 2 litreden fazla su içemiyorum kızlar bu 3-4 litre sular hepimiz için sabit mi ben 57 kiloyum belki ordan yırtar mıyım

Doğum tarihi alanlar bir şeyi merak ediyorum doktorunuz adet tarihinizimi yoksa bebeğin gelişiminimi baz aldı sezaryen doğum olacaklar özellikle merak ettim
benimki son adeti baz aldı ama tüp bebek yani döllenme tarihi embriyonun 5.gün embriyo olması vs herşey etkiliyor bence son adete göre haftam uyumsuz zaten 1 hafta önden geldi hep. şuan 35+4 ultrasona göre 36+4. en son konuştuğumuzda 1-5 ağustos arası planlarız demişti. tek korkum planladığımız tarihten önce normal doğumun başlaması çünkü oğlumda çok zorlanmıştım normal başlayıp sezeryan bekleyince. planlı gitsin hazırlıklı olayım istiyorum

Benim suyum az minimum 5 litre içiyorum mecbur çoğu gün 5i de geçiyor. İçtikçe insanın içesi geliyor 10 dk içmesem dilim damağım kuruyor

Benim suyum az minimum 5 litre içiyorum mecbur çoğu gün 5i de geçiyor. İçtikçe insanın içesi geliyor 10 dk içmesem dilim damağım kuruyor
hay maşallah yani ihtiyaç duyuyorsanız ne güzel zaten ama benim midem almıyor, bulanıyor zorla su içtiğimde. yazın bile 2 lt.yi geçemiyorum :/

Benim son adet ve bebek uyumsuz acaba doğum tarihimi kaç vericek ya adete göre şuan 33+4 ama hep gittiğimde bir hafta önde kafası karnı başka şeyleri önde çıkıyor şu günüm verilir inşallah bu hafta

Doğum tarihi alanlar bir şeyi merak ediyorum doktorunuz adet tarihinizimi yoksa bebeğin gelişiminimi baz aldı sezaryen doğum olacaklar özellikle merak ettim
Riskli gebe olduğum için hep riskler göz önüne alındı prematüre sınırını geçip 37 ye ulaşmak bir hayaldi bizim için o yüzden şükür ediyorum canım hamileliğim günleri saymakla geçti gebelik bitince hiç gün saymıcam inşallah takvim görmek istemiyorum o derece

Sabit benim kasılmalarım muhtemelen susuzluktan oldu 2 şişe serum aldım ve şu içmeyi arttirdim bugün odemim geçti resmen tartıda kilo vermiş görünüyorum. Doktor 3 litreyi kesinlikle geçmelisin dedi. Bence çok önemli bol su içmek lazım içmeye çalış.

Canım sen sezaryen mi olacaksın normal doğumu mu bekliyorsun?

Canım sen sezaryen mi olacaksın normal doğumu mu bekliyorsun?
Normal doğum deneyeceğiz canim kesin değil tabi ki doktorum seni çok zorlamam eğer her şey yolundaysa deneriz çok zorlanırsam sezeryana alırız dedi. Yani her halükarda kendisinin gelmesini bekleyeceğiz gibi duruyor.

Sağlıkla gelsinler inşallah ben normal doğumdan çok korkuyorum ya

Bana şu an erken doğum riski olanların çoğu -planlı sezaryenleri saymıyorum- 40'ı görücek gibi geliyo risk var denip sonunda 38-40'ı geçince suni sancı verilen çok hikaye gördüm. Tabii bu sıcaklarda susuzluk çok etkiliyo da olabilir bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…