2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben dün demir serumu taktırdım … kızlar demirinizi ihmal etmeyin. Ay hepimize bol şanslar , pozitif enerjiler , dualar 🙏💕⚡⚡💓
Amin. Benim demir 3. 99. Sadece ilacı düzenli kullan dedi serum istemedi
Doğum tarihi alanlar bir şeyi merak ediyorum doktorunuz adet tarihinizimi yoksa bebeğin gelişiminimi baz aldı sezaryen doğum olacaklar özellikle merak ettim
Adet tarihine göre 37 den sonra ne zaman istersek alabiliriz, gelişiminde sıkıntı yoksa 38. Hafta uygun dedi. Şükür bir sıkıntı görmedi. Erken gelmezse bu şekilde tarih seçtik. 8.8.2024.

Amin. Benim demir 3. 99. Sadece ilacı düzenli kullan dedi serum istemedi

Adet tarihine göre 37 den sonra ne zaman istersek alabiliriz, gelişiminde sıkıntı yoksa 38. Hafta uygun dedi. Şükür bir sıkıntı görmedi. Erken gelmezse bu şekilde tarih seçtik. 8.8.2024.
Benim adet tarihi 17 ama bana sürekli senin tarihin bu değil diyorlar bir tarihte vermiyorlar mesela bana inşallah benide 38 de alırlar ya bu iki gündür kötüyum ya

Sürekli değilse normal. 90 lara inse daha rahat olur tabi. Ben ishal olunca 110 120 arası oluyordu. Nefessiz kalıyordum
Ya bu bir hafta olucak hep 90/100/104 çıkıyor ve kalbim de ağrıyor ya sırtıma vuruyor ağrısı kalbim agriyinca erkn randevuda yok 6 gün kaldı randevuma kalbim hızlı atıyor nabzim yükselince inşallah erkn gelmez bebiş ya

Kızlar grupta yazıları okudum da çoğunuz erken doğum.bekliyor bebeklerin kiloları gelişimleri geri gidiyor dogumuza az kalmişken sorunlar üst üste geliyor Allah yardımcımız olsun kızlar sağ salim bebeklerimizi kucaklarimiza alalım kızlar kazasız belasız şu temmuz ayını devirseydik birbirimize dualar edelim 🤲🤲🤲
Aminnnn canım inşallah 🤲🤲🤲

Sağlıkla gelsinler inşallah 🙏🏻 ben normal doğumdan çok korkuyorum ya
Ben de korkuyorum 😂😂 aslında çekeceğim acıdan ziyade çocuk için riskli mi diye korkuyorum orası burası sıkışır mı Allah korusun diye keşke daha önce normal doğum yapan arkadaşlar biraz destek atsa :) valla bi denemek istiyorum ama belki de yapabileceğim çok karışık hislerim hem korkuyorum hem istiyorum biraz doktoruma biraktim kendimi insallah doğru tercihi yapar insallah hepsi sağlıkla gelir önemli olan sağlıklı olmaları doğum şeklinin hiç önemi yok 💜

Sabit benim kasılmalarım muhtemelen susuzluktan oldu 2 şişe serum aldım ve şu içmeyi arttirdim bugün odemim geçti resmen tartıda kilo vermiş görünüyorum. Doktor 3 litreyi kesinlikle geçmelisin dedi. Bence çok önemli bol su içmek lazım içmeye çalış.
bu akşamki mesajlardan sonra 2yi geçmeye çalışacağım ama çok zor ya :KK43: benim de kasılmalarım var ondan mı acaba

Ben de korkuyorum 😂😂 aslında çekeceğim acıdan ziyade çocuk için riskli mi diye korkuyorum orası burası sıkışır mı Allah korusun diye keşke daha önce normal doğum yapan arkadaşlar biraz destek atsa :) valla bi denemek istiyorum ama belki de yapabileceğim çok karışık hislerim hem korkuyorum hem istiyorum biraz doktoruma biraktim kendimi insallah doğru tercihi yapar insallah hepsi sağlıkla gelir önemli olan sağlıklı olmaları doğum şeklinin hiç önemi yok 💜
Ina May'in doğuma hazırlık rehberinde bebeğin omzu takılınca anneyi dört ayak pozisyonuna geçiriyolar ve o zaman çok daha rahat çıkıyo bebekler. Bizim hastanelerde pozisyon konusu nasıl bilmiyorum ama asıl sıkıntı sırt üstü yatarak çocuğu çıkartmaya çalışmak gibi sanki özellikle böyle iri bebeklerde.

Bana şu an erken doğum riski olanların çoğu -planlı sezaryenleri saymıyorum- 40'ı görücek gibi geliyo 😆 risk var denip sonunda 38-40'ı geçince suni sancı verilen çok hikaye gördüm. Tabii bu sıcaklarda susuzluk çok etkiliyo da olabilir bilmiyorum 😅
hiç erken doğum riski olmayan kuzenim bile haziranda 37 haftada doğurdu. uzun zamandır çevremde hiç 40 duymadım bakalım burayı merakla bekliyorum 😬 bana da annemler öyle diyor. erken gelecek diye diye 40 olacaksın sen diyorlar ama hadi bakalım 😂😂

Ina May'in doğuma hazırlık rehberinde bebeğin omzu takılınca anneyi dört ayak pozisyonuna geçiriyolar ve o zaman çok daha rahat çıkıyo bebekler. Bizim hastanelerde pozisyon konusu nasıl bilmiyorum ama asıl sıkıntı sırt üstü yatarak çocuğu çıkartmaya çalışmak gibi sanki özellikle böyle iri bebeklerde.
Ben de hoc araştırmadım korkmayayım diye heralde doktorlar bilir insallah sıkıntı olmaz 🙏🏻🙏🏻

İçine elma çilek salatalık falan koy tatlandır bir de şişe takibi yaparsan daha kolay icersin canim iç de nasıl içersen iç susuzluk çok etkiliyor gerçekten.
çok denedim naneli, limonlu vs. öyle aromalı olunca hiç içemiyorum. yarım litrelik şişem var onunla takip ediyorum aynen dediğin gibi. acaba komposto vs su yerine geçmez mi ya illa su mu olması lazım

Ben de youtubedaki videoları izledim sancı arasında epidural oluyorlar ve bayağı rahatliyorlar daha kolay doğum oluyor Ben 10 cm açıklık olana kadar suni sancı ile sancı çekmiştim aralıksız o esnada hiçbirsey durduramaz gibi gelmişti ağrıyı Bebek kanala girmeyince sezeryane alındım Şimdi videolarda görünce iğne sonrası çok rahatliyorlar bir cesaret geldi😊 Denesem mi acaba diyorum çok güzel oluyor şimdi doğumlar epidural ile 🤷🏻‍♀️

jileeet agda yapmak kokten alicagi icin say basa gibi oluyo koku alcak bisey yapmayin dogum sonrasi dokulur geri dokulmezsede kalinan yerden devam edilir benim hamilelik basinda cikti hiic ellemedim geri dokulduler

Benimde öyle çikmadi cnm 10-15 tane anca afedersin..
Ama doğuma girmeden bir kez jilet yapicam sezeryan olucam ama olsun
Dediğin gibi doğumdan sonra devam edicem kısmetse

O zaman belki esneme hareketleri falan rahatlatır biraz daha

Ben dün demir serumu taktırdım … kızlar demirinizi ihmal etmeyin. Ay hepimize bol şanslar , pozitif enerjiler , dualar 🙏💕⚡⚡💓
Yaaa geçmiş olsun size de. Benim de aylardır düzelmeyen demir ve b12 sıkıntım var. Dün bende en son serum takıldım. Ciğer gelistirici iğne de yaptı doktorum. Nst de az sancı çıkınca. Bugün de sabahtandir anlamadığım bir şekilde belim ve catim agriyo bacaklarıma doğru kram girer elektrik çarpar gibi. Sabahtandir çok kötüyüm. Doktora gittim sancı mi arttı diye doğum.sancisi değil acilman da uok evde takip dedi. Acaba serum dan mi oldu
Siz de de var mı ağrı sızı

X