Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Kızlar pıhtılaşma testine ne kadarda bir bakılıyor. Ben en son hamileliğin başında baktırmışım bir daha da bakmamışlar neye göre bakılıyor

Benim hep böyle arada fazladan tuz ekliyorum yemeklere gözüm açılsın diye uykudan zor uyanıyorum çünkü 🤷🏻‍♀️
Aslında doktorum kullandığım osteocare magnezyumda tuz var diye onu bile değiştirecekti tansiyonum yükselmesin diye iyi ki de almamışım diğerini 🤣 bide tuzsuz kullansam ne olcak bilemedim tuzsuz yemek yapan yiyen biri de değilim ama sıcaktan oluyo heralde

Kızlar pıhtılaşma testine ne kadarda bir bakılıyor. Ben en son hamileliğin başında baktırmışım bir daha da bakmamışlar neye göre bakılıyor
Canım belirli bir periyodla bakılmıyor, benim doktorum şüphelendiği için baktı ve haklı çıktı yetmediği konusunda ama çoğu kişinin yeterli geliyor sanırım, benim genetik yatkınlığım var çok

Aynen benimki de haftalardır baş aşağı, 26’dan beri tüm ultrasonlarda baş aşağı. Mesaneme baskı yapıyor midemi rahat bırakıyor , birinden biri rahatsız olacak illa ki 🤣 o his bazen artıyor bazen azalıyor.. geçen hafta mesela tuvaletten çıktığımda sanki yine tuvaletim varmış gibiydi , bol da su içmeye çalışıyorum , geçen hafta tuvalette kamp kurdum resmen 😅😅
Su içmem azaldi mesaneye baskı çok zor gerçekten 1 bardak su içip 4 kere tuvalete gidiyorum çok yoruyor bu durum😃

Su içmem azaldi mesaneye baskı çok zor gerçekten 1 bardak su içip 4 kere tuvalete gidiyorum çok yoruyor bu durum😃
Aman diyim canım suya dikkat.. havalar sıcak gittiği için erken doğumu tetikleyen birşey susuz kalmak. Bebişin sağlığı için düzenli su tuketmeye devam 💦

Senin yine iyiymiş bir tarafını rahat bırakmış 😂 baş aşağı olsa da benim mide de rahat değil ya anlamıyorum 😬😂 gece uykumdan uyanıyorum mide yanmasından çıkarmak üzereyken artık 😬😬
Yaaaaaa :KK43: of of o çok kötü cidden , bana da arada oluyor hah diyorum yukarı çıktı sanırım . Ben yemekten sonra 1 saat hareket edip yatmamaya çalışıyorum ve soğuk süt de işe yarıyor . Ama mesela 2-3 gün benim de çok kötü olmuştu , midemi sıkıştırdı sanırım su bile içemedim canım acıyordu , sonra biraz esneme hareketi vs yaptım düzeldi . Yastığı yükselt vs diyeceğim ama kesin hepsini yapmışsındır.. ben mesaneye baskıya razıyım mide fena :KK43: umarım seninki de geçer bir an önce ..

Ay ne olursa ol suyu bırakma sakın. İdrar yolu enfeksiyonu için de bu haftalarda çok önemli , mesaneye baskı yaptığından tam boşaltım olmuyor , idrar ne kadar uzun kalırsa o kadar enfeksiyon riski oluyor , bol su içmek lazım ki koyu idrar mesanede uzun süre kalmasın .. tuvalete sürekli git gel zor cidden ama yapacak bir şey yok .
Ben suyu az içtiğim o haftada erken doğum riski yaşadım aman diyeyim canım ❤️
Ay buna da mı sebepmiş ya .. aman içmek lazım ihmal etmemeli

Ay buna da mı sebepmiş ya .. aman içmek lazım ihmal etmemeli
Vücudum susuz kaldığı için sancılarım çıktı canım doktorum serum verdi de sancılar öyle geçti 🙏🏼 tabiki tek etken değildir ama etkiliyor kesinlikle. Yaz aylarında vücut susuz kaldığı için erken doğumlar artıyor demişti doktorum.

Vücudum susuz kaldığı için sancılarım çıktı canım doktorum serum verdi de sancılar öyle geçti 🙏🏼 tabiki tek etken değildir ama etkiliyor kesinlikle. Yaz aylarında vücut susuz kaldığı için erken doğumlar artıyor demişti doktorum.
Evet kızlar ben de bugün bir doktorun videosuna denk geldim. Yaz aylarında en çok karşılaşılan erken doğum sebebi vücudun susuz kalmasıymış

Ay bu ne 😧😧 benim kayınvalidemin ilk torunu olacak bakalım bizimki nasıl olacak, sana bakarız diyorlar ama ben pek istemiyorum yetebilirim gibi geliyor, eşim zaten çok istekli ve becerikli bu konuda yapar yani her şeyi. Bir ay yıllık iznini kullancak eşim, kv de yemekleri yaparsa süper olur diye düşünüyorum şimdilik ☺ benim annemler gelemicek çünkü idare etcez bi şekilde
Herkesin aynı olmayabilir. İyi düşün iyi olsun :)
Ya bunu duyduğum iyi oldu ilk bebeği olacak birisi olarak tek başıma halledebilir miyim diye düşünüyorum .birkaç gun destek alsam yeterli gibi geliyor eşim evde zaten.
Bir kaç gün ya da göbeği düşene kadar, ya da ilk banyosunu yaptırana kadar:) sonra alışıyorsun
Ohaa neler yasamissin. Canm ya. Ben oglmda annemde kalmistm birkac ay agir hastalik gecirdi oglm. Sagolsunlar onlar sayesinde atlattik. Bu sefer annem 15 gun kalacak kiz kardesinle donusumlu. Yemegimi temizligimi yaprlar ogluma bakarlar. Bebege bakarlar. Yani faydasi olmayacaksa boyle bir zamanda neden gelir ki insanlar ya.
Kendi annende kardeşinde rahat konuşur ister söylersin, seni anlarlar. Diğerleri meraktan geliyor heralde 🥲
Eşinden ve senden Bi kere kan alıp bakıyorlar. Bi daha bakmalarına gerek kalmıyor

kızlar evinde kedisi olan var mı? Bizim bir kedimiz var bebek doğunca biraz uzaklaştırmak gerekir mi acaba? Öyle vurma pati atma huyu yok aşırı korkak. Eve misafir gelince odadan çıkmaz hiç. Bebeğe zarar vermez diye düşünüyorum ama hayvan sonuçta.

Kedisi olanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu hafta kontrolüm olduğunda doktora soracağım bakalım kediyi

kızlar evinde kedisi olan var mı? Bizim bir kedimiz var bebek doğunca biraz uzaklaştırmak gerekir mi acaba? Öyle vurma pati atma huyu yok aşırı korkak. Eve misafir gelince odadan çıkmaz hiç. Bebeğe zarar vermez diye düşünüyorum ama hayvan sonuçta.

Kedisi olanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu hafta kontrolüm olduğunda doktora soracağım bakalım kediyi
Benim iki tane var , bir de köpek . Açıkçası ben uzaklaştırmayı düşünmüyorum , bebeğe zarar vermezler biliyorum ikisi de uysal . Tek çekincem bebeğin yanına yatmaları , beşiği falan kesin sahiplenecekler , ona dikkat etmeye çalışacağım onun haricinde eskisi gibi devam .

Bizim de bir kedimiz var, 10 aylık. Asla evden uzaklaştırmayı düşünmüyorum abi olarak karşılasın kardeşini :) Sizinkinin huyu da bizimkine benziyor ilk 1 hafta koklayıp tetikte olup sonrasında birlikte uyurlar diye hayal ediyorum,umuyorum 😻 Ama doğumdan önce veteriner kontrolüne gidebilirsiniz, bir de günlük tarama temizlik felan daha dikkatli olursak sıkıntı çıkmaz inşallah. Güzel düşünelim güzel olsun, çok iyi anlaşsınlar 🩷

Kedim var ve hiç uzaklaştırmayı düşünmüyorum canım. Tüylü kızımın karakteri çok sakin, o nedenle böyle düşünüyorum ☺️ hatta daha şimdiden bebise ait tüm eşyaları kabullendi anakucaginin şimdiden müdavimi ikisi birlikte kullanacak tüm eşyaları 😍

X