Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
ben dışarı çıkınca tansiyonum çok düşüyor ayaklarım şişiyor evdeyim hep bu sıralar zorunlu olmadıkça

ben de oğlumla yeterince ilgilenmiyorum, oyun oynayamıyorum üzülüyorum:KK43: dün arkadaşını çağırdım ama her zaman o da olmuyor
Yürüdüm ya zorla da olsa 45 dakika kadar, kendime geldim biraz üstüne ılık duş alınca da yoksa iyice hantallaşıcam kilo almamam lazım

ben dışarı çıkınca tansiyonum çok düşüyor ayaklarım şişiyor evdeyim hep bu sıralar zorunlu olmadıkça

ben de oğlumla yeterince ilgilenmiyorum, oyun oynayamıyorum üzülüyorum:KK43: dün arkadaşını çağırdım ama her zaman o da olmuyor
Valla ben annemlere geldim. Sanırım doğumumu burda yapacam. Havalar antalyaya göre bin kat daha iyi birde Annem çalıştığı halde iş dönüşü saolsun ilgileniyor dışarı filan çıkarıyor işe gitmeden kahvaltı ve yemeği hazırlıyor. Haftaya da bebeğe alışverişe çıkcaz yoksa imkanı yoktu tek başıma yapamazdım çocuklarla.

Kaç haftalıksın canım ? Ben 36 ya girdim ve azalma oldu birden , bugün nst ye girdim doktor sorun yok dedi gönderdi ultrasonla da bakmadı, haftaya tekrar çağırdı. Özellkle hareketinde azalma oldugunu söyledim doktora günde en az 10 kere sayıyosan leke geçmeyen ağrı yoksa sorun yok dedi. Ama tabii gönül hep hareketli olmasından yana böyle içiö rahat değil ya :KK43:
32nin içindeyim bende evet çok aklım takıldı bugün bi kaç kez hareket etti sanki o kadar

Herkese Merhaba ben 31 Haftalık hamileyim.

18-19 haftalarda akıntım vardı su geliyor gibiydi ve sarı akintiydi. Mantar vardı ozaman bende fitil kullandım geçti. Sonra bu durum tekrardan yaşandı. Fakat şu gibi gelen akıntım şuan çok arttı. Gene fitil kullandim hala akıntım var aslında. Doktora geçen hafta cuma gittim herşey yolunda dedi. Nst yaptık çünkü karnımda garip sertlik hissediyordum nst sonucu iyi çıktı. Bana 2 hafta sonra gelirsin dedi 25-35 arasında çıktı NST. Şuan ben biraz endişeliyim ilk gebeliğim regl ağrısı gibi ağrım oluyor bazen . Bebek bazen çok sert hareketler yapıyor canım acıyor bilmiyorum bunlar normal şeyler mi?
Ben de 31+1 im şu an benim de bu aralar regl ağrısı bel ağrım oluyor hissetmeye başladığımdan beri de sert hareketler yapıyor acıtıyor dönüyor. Doktora çok hissettiğimi söyledim geçen kontrolümde hatta ve o da plesentan arkada göbeğinle bebek arasında bir şey olmadığı için çok net hissediyorsun demişti. Normal şeyler yani kısaca ☺️

Selam, ferritin değerleriniz kaç çıktı en son ? Benim 10 çıktı takviyeye rağmen ve serum takılması gerek çünkü deponu takviyeyle dolduramazsın dediler . Sizin ferritin değeriniz nedir ?
Canım benim hep yerlerde 6 idi en son, ama benim doktorum ferritini çok önemsemiyor ayrıca 10 iyi bir değer bence

23 ün ferritin olduğuna emin misin canım?? Hgb olmasın o hiç o kadar yüksek ferritin değeri duymadım ☺
1000015513.jpg

Bu değer olmuyor mu

Selam, ferritin değerleriniz kaç çıktı en son ? Benim 10 çıktı takviyeye rağmen ve serum takılması gerek çünkü deponu takviyeyle dolduramazsın dediler . Sizin ferritin değeriniz nedir ?
Benim 11 ve kanım da düşüyor salaklık edip ilaç kullanmadığım için.Şimdi kansızlık çarpıntı yapıyor.bende demir serum taktırmak istiyorum ama kimse önemsemedi dahiliye mi verdi size yoksa kadın doğum mu?

Ooo canım sen bağışçı falan ol ☺☺ hayatım boyunca 10 üstü ferritin değerim olmadı ondan şaşırdım, neyle besleniyorsun kız ☺
Hahahaha kanım bordo mavi akıyor sadece 🤣 kan değeri çok önemli hamilelikte aslında kan kaybı olduğu için bi daha baktırın isterseniz zaman varken

Benim 11 ve kanım da düşüyor salaklık edip ilaç kullanmadığım için.Şimdi kansızlık çarpıntı yapıyor.bende demir serum taktırmak istiyorum ama kimse önemsemedi dahiliye mi verdi size yoksa kadın doğum mu?
Çarpıntı bende de sıklaşmaya başladı, endokrin gördü önce , sonra kadın Doğum doktorum ile konuştu , ikisi de serum takalım depolarını dolduramazsın çünkü takviyeye rağmen azalmış dediler ..
Ben hamileliğin 3. Ayında santafer fort kullandım 8. Ayda gyno ferro sanol yazdı doktorum
Ben 23. Haftada başladım kullanmaya şimdi 31. Haftadayım .. devlette yapmıyorlar sanırım özelde yaptıracağım sanki. Dip not ben yurt dışındayım , Türkiye’de devlette yapabilirler belki

X