Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Benim arkadaşım yaptı orda tek kişilik oda veriyorlar normal doğumsa doktor gelmemiş ebe yaptırmış. Yanındaki refakatçi değişmiyor o gitsin öteki gelsin yapmıyorlar . Baba sadece beş dk alıyorlar içeriye refakatçi bayan kabul ediliyor sadece . Bebeği bile kendileri giydirmişler
anladım canım teşekkür ederim benim ilki sezeryan oldu bu da sezeryan olacak

Kızlar kan ilacım sabah aç karnına. Ben sabah direk yemeğe dalıyorum o yüzden içip hemen üstüne yemek yesem sorun olur mu sizce yoksa bir iki saat beklemem mi gerekiyor
Süt ürünleri çay vb demir alımını azaltıyor canım sabah zorlanıyorsan gece içmeyi denesen daha iyi olur gibi içip yatarsın biley yememiş olursun ben öyle yapıyorum en başından beri

Çok teşekkür ederim, benim maalesef normal üstü bir durumum varmış bütün rahimi kaplamışlar salkım şeklinde doktor biraz onları da temizlemek istediği için ameliyat değil de sonraki ağrım fazla oldu.
Canım bende de 2 tane var malesef büyük ve benimde almaya çalışacak 1 gün yoğun bakımda 4 günde serviste yatacağım galiba

Benim olcumlerimde 200 gr aldığımda bebeğin o sürede 400 gr aldığını gördük ona hiç takılma. Çok kaygiliisn kendini rahatlatmaya çalış canım bebek stresten de etkileniyor 🌸
offf darisi bana insallaaaah panik atagim tuttu ya sona yaklastikca baska geriliyorum ilk zamanlar baskaydi 😢 her turlu kafama takicak bisey buluyorum malesef

Hep bu seviyede seyir etti hiç değişmedi çok yüksek sesti kalp atışları

Bende de tansiyon sıkıntısı var ilk gittim 13 8 dediler sonra bekledim 12.7 dediler en son nst sonrası ölçüm yapıldı 10.6 dediler genelde hep bu şekil (10.6) seyir hali ama doktora gidince çok heyecan yapıyorum elimde olmuyor panik de ayrı tetikliyor doktor inanmadı sonradan değerleri görünce bişey söylemdi arada tansiyon takibi yap dedi bende yapıyoruö hocam hatta evde değil 2 3 akşamda bir hastanede sizin ölçüm yaptığınız cihazlardan yaptırıyorum elektrikli olandan değil dedim peki dedi geçti
155 çok yüksek değil canım bizim 180 bile oldu doktor dikkate almadı. İçin rahat olsun. Muhtemelen cihazın sesini açık birakmislardir

Hepinize ne kadar teşekkür etsem az🩷 çok çok sağolun🙏🏻🙏🏻
Canımm sen iyileşmene odaklan kızın da en kısa sürede yanına gelecek inşallah sütünü de sağarken üzerine kıyafetini indir geldi mi gelmedi mi stresi de adamı zorluyor ben kuru meyveleri kaynatıp suyu içmiştim kuru kayısı kuru incir dut kurusu biraz rezene kaynattım içtim sonra kalanınıda yedim çok güzel sürüm artmıştı kış olsa aslında boza da inanılmaz süt yapıyor

Canım ben son 3 kontroldür yani 3 aydır 56 kg çıkıyorum , son 3 ayda sıfır kg aldım . Tuvalete
3-4 kere kalkardım bende şimdi hiç kalkmıyorum ya da 1 kere kalkıyorum . Benim de son kontrolde göbeği 1 hafta geri çıktı ama ben o ara hiç yemek yiyemedim o aşırı sıcakların olduğu zamanlar doktora da söyledim ben yiyemiyorum diye oda sıvı tüketmeye çalış dedi . Şimdi biraz yiyorum ama ilk zamanlardaki gibi değil yine.. bir de şöyle de bir şey var doktorlar her ne kadar sağlıklı beslensin diye protein arttır deselerde asıl kg karbonhidratlar aldırıyor , günde 2 gofret yesek bebek güzel kg alır da bende hiç yok , bebeğin fazla kg alması ciğer gelişimini olumsuz, şeker de beyin gelişimini olumsuz etkilediği için böyle devam 🤓
ayh ayni benim durum ya of insallah yakalar haftaya bi yandanda buyume atagina denk geldikte o yuzden mi gobek geride kaldiki diyorum cunku sicaklardan tatilde bende cok sık yiyemedim ama aclikta hissetmedim okadar sicakti ki yemek yemek eziyetti yani

155 çok yüksek değil canım bizim 180 bile oldu doktor dikkate almadı. İçin rahat olsun. Muhtemelen cihazın sesini açık birakmislardir
Teşekkür ederim bilgi için Allah razı olsun 🌺 🌺 başlarda hiç sıkıntı yaşamadım kusma öğürme tiksine huylanma falan son biraz korkutuyor beni ister istemez ne olacak ne yaşayacağız hele bilmiyorum yaa değişik 🤭

Kızlar kan ilacım sabah aç karnına. Ben sabah direk yemeğe dalıyorum o yüzden içip hemen üstüne yemek yesem sorun olur mu sizce yoksa bir iki saat beklemem mi gerekiyor
yatmadan önci alabilirsin kan ilacını iki saat öncesinden birşey tüketmemen yeterli oluyor doktorum bana öyle söylemişti sabah işe gidiyorum kahvaltı yapmak zorunda oldugum için

Hep bu seviyede seyir etti hiç değişmedi çok yüksek sesti kalp atışları

Bende de tansiyon sıkıntısı var ilk gittim 13 8 dediler sonra bekledim 12.7 dediler en son nst sonrası ölçüm yapıldı 10.6 dediler genelde hep bu şekil (10.6) seyir hali ama doktora gidince çok heyecan yapıyorum elimde olmuyor panik de ayrı tetikliyor doktor inanmadı sonradan değerleri görünce bişey söylemdi arada tansiyon takibi yap dedi bende yapıyoruö hocam hatta evde değil 2 3 akşamda bir hastanede sizin ölçüm yaptığınız cihazlardan yaptırıyorum elektrikli olandan değil dedim peki dedi geçti
Canım 13.8 yüksek tansiyon değil ki doktorun neden öyle demiş anlayamadım benimde arada 13.8 oluyor korkup panik yapınca yükseliyor dahada doktorum 15 üstüne çıkarsa düşmezse tehlikeli gel demişti, geçen gün hastanede 13.9 çıktı dr normal dedi

Canım 13.8 yüksek tansiyon değil ki doktorun neden öyle demiş anlayamadım benimde arada 13.8 oluyor korkup panik yapınca yükseliyor dahada doktorum 15 üstüne çıkarsa düşmezse tehlikeli gel demişti, geçen gün hastanede 13.9 çıktı dr normal dedi
Bi kaç defa bu sıkıntıyı yaşadım özeldeki doktor normal karşılıyor devlet elimi ayağımı dolaştırdı bütçe olarak daha özele gidemeyeceğim sanırım olursa doğumumda devlette olacak içime sindirmeye çalışıyorum ama ben çabalarken onlar sanki uzaklaştırmaya çalışır gibi geliyor bana

Bu bebekler için önceden yapılan her şey bir risk ya. Ben kıbrısta yaşadığımdan burda her ley her an bulunmuyor o yüzden annemler gelirken alayım da getirsinler diye sorayım dedim. Aventin biberon ısıtıcısıyla ilgili de iyi yorumlar yok bir de. Ne yapacağımı şaşırdım☺️
ben iki tane aldim biri annemin evine biri kendi evimde kalsin diye avent annemin evinde kalcak cunku onun derece siniri yok surekli isinmaya devam ediyo kapatman lazim basinda durmalik yani.. evim icinde weweel aldim zaman ayarlayici otomatik kapanmasi var bide dereceyi ayarliyosun o derecede sabit tutuyo gece ve sabahki mamalar icin zaman kurarim diye dusunmudm bana pratik olur

Biz korkmadan kendileri korkutuyor zaten belki özen göstermek için yapıyorlar ama benim tüp bebek ve devlet bi tık daha şey yapıyor daha çok çırpınıyorum sanki
Bende korkuyorum hatta tansiyon takıntısı oluştu bende bunun için doktorum son gittiğimde kızdı beni korkutuyorlar diye sürekli ölçüyordum sürekli ölçüp korkunca yüksek çıkıyordu kafaya takmayıp rahat olunca düşük çıkıyor gerçekten hamilelik bitsin rahat edecek gibi hissediyorum sürekli bişeyleri kontrol altında tutmaya çalışmak kendini dinlemek çok yorucu 🥺

Bende korkuyorum hatta tansiyon takıntısı oluştu bende bunun için doktorum son gittiğimde kızdı beni korkutuyorlar diye sürekli ölçüyordum sürekli ölçüp korkunca yüksek çıkıyordu kafaya takmayıp rahat olunca düşük çıkıyor gerçekten hamilelik bitsin rahat edecek gibi hissediyorum sürekli bişeyleri kontrol altında tutmaya çalışmak kendini dinlemek çok yorucu 🥺
Kesinlikle ben durmam sürekli ölçüm yaparım diye eve ne tansiyon aleti aldım ne şeker ölçüm anneme gidince deli dana gibi ikisnide elime alıp dolaşıyordum nasıl çıkacak nasıl olacak diye o yüzden sadece sabah akşam sadece tansiyon için git gel yaptım hastaneye ve o zaman çok çok iyi çıktı değerlerim mesela

Havalar çok sıcak terle atıyoruz artık suyun bir kısmını o yüzden tuvalete az gidiyorsunuz. Bizde de durum aynı:) ayrıca sizin kilo aliminizla bebeğin alakası yok. Kimi doğuma 5 kilo alıp gidiyor kimi 20 kilo alıyor hepsi ortalama 3 kilo çocuk doğuruyor. Daha önce de yazdım benim iki cocugum da zayıf doğdu karın çevresi 2 hafta geriden geliyordu oğlumun hep. 2500 gr doğdu ama şuan 11 yaşında ve kilosu fazla olduğu için hergun kavga ediyoruz paketli gıda yeme diye :) doğduğunda da çok saglikliydi direk emmeye başladı, akşam 8de doğmuştu sabahına da eve gelmiştik. Başka şeyler eşlik etmiyorsa 2-3 hafta gerilik tombik degil de zayıf bebis olacağını gösterir doğduğunda alir o kiloları merak etmeyin lütfen.
ayh amiiiinnn cok zor zamanlardan gelince buralara kafamda hep en kotuleri beliriyo panik oluyorum

Herkese Merhaba ben 31 Haftalık hamileyim.

18-19 haftalarda akıntım vardı su geliyor gibiydi ve sarı akintiydi. Mantar vardı ozaman bende fitil kullandım geçti. Sonra bu durum tekrardan yaşandı. Fakat şu gibi gelen akıntım şuan çok arttı. Gene fitil kullandim hala akıntım var aslında. Doktora geçen hafta cuma gittim herşey yolunda dedi. Nst yaptık çünkü karnımda garip sertlik hissediyordum nst sonucu iyi çıktı. Bana 2 hafta sonra gelirsin dedi 25-35 arasında çıktı NST. Şuan ben biraz endişeliyim ilk gebeliğim regl ağrısı gibi ağrım oluyor bazen . Bebek bazen çok sert hareketler yapıyor canım acıyor bilmiyorum bunlar normal şeyler mi?

X