2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar kabızlık için çözümü olan var mı?3-4 gündür lavaboya çıkamıyorum kasiklarimin ağrısından yürüyemiyorum artık.Sabahtan beri aglamaktan bi hal oldum.Zeytinyagi içtim mısır yiyip.su içti gram faydası olmadı.Esimi eczaneye gönderdim duphalac için onlarda vermemis
Bana bezelye yemegi iyi geliyor. Bir de yaz meyvelerinden genel olarak iyi geliyor. Sabahları ılık su ile de güne başlarsan daha iyi olabilir

Kızlar kabızlık için çözümü olan var mı?3-4 gündür lavaboya çıkamıyorum kasiklarimin ağrısından yürüyemiyorum artık.Sabahtan beri aglamaktan bi hal oldum.Zeytinyagi içtim mısır yiyip.su içti gram faydası olmadı.Esimi eczaneye gönderdim duphalac için onlarda vermemis
Canım geceden kuru kayısıyı suya koy suyuyla iç ve kayısıyı ye.Diğer de zeytinyağı içiyormuşsun ama içine limon sık.Diğer önerimde bulabilirsen mor erik suyu evde anneler yapar böyle komposto gibi bulabilirsen şekerinde yoksa bir dene.Kendim normal zamanda da çok çektiğim için tecrübeliyim Malesef

Sabahları uyanır uyanmaz 1 tatlı kaşığı zeytinyağı üzerine bir çay bardağı ılık suu için ben de çok kabızlık problemi yaşıyorum çoğu zaman ve üzerine de kaysı yiyebilirsiniz

Aa ben ocean marka sandım bu başkaymış ben sağlık ocağında yazdırayım.Gaza iyi geliyorsa
Evet ben faydasınj gördüm hatta bu sadece bu konuya odaklı bi magnezyum gibi geldi acaba başka formlarını da kullansam mı diye düşündğm😂 çünkü magnimore plus vardı bende onu içerken hiç gaz kabızlığa iyi geldiğğni görmemiştim

ay kizlar cok fena oldum ya sormayin uyudum kustum falan bas donmesi bulanti devam ediyor. keci sutlu smoothie yapmistim muz falan o yapti heralde. doktoruma sordum bebek hareketlerini sordu yani karisik seyler vs. hani cok sukur kanama yok sanci yok Allah korusun hepimizi ve bebisleri
Dokunmuş birşey demek ki kusma da yaptıysa :KK43: takip et bakalım nasıl oldun

Kendi doktorum baktı, nst ye girdim ve sonrasında emin olmak için riskli gebelik uzmanı diğer doktor ile görüştürdü bizi. 2 doktorun ortak kararı aslında. Durum şu ki bebeğe besin giden damarlardan birinde direnç var ve kan sulandırıcı kullanmama rağmen yeterli besini alamıyor bebek. Bu durumda takibi yapılıp uygun görülen gelişim zamanında bebeğin alınması gerekiyormuş, bebek zehirlenmesine kadar olumsuz durumlar yaşanabiliyormuş. Basit görünen ama basit olmayan bir süreç aslında ne yazık ki :KK43:
37 çok erken değil çoğunlukla 38de kendiliğinden başlıyor zaten merak etme ciğerlerin gelişmeme ihtimaline karşı da mutlaka tedbirleri vardır🙏🏻🌸

Yaşadığın duruma çok ama çok üzüldüm. Seni en iyi ben anlıyorum hamile olduğumu öğreneli daha çok yeni olmuştu ve birde öğrendimki eşim zaten beni aylardır aldatıyormuş eve geç gelme sebepleride buymuş sürekli işim var işim var der dururdu. Hamile olmama rağmen ilişkisini yürütmeye çalışmış ya kızımı ve beni evde bırakıp sevgilisinin yanına gitmiş. Bi gün sevgilisi bana yazınca ilişkisi olduğunu öğrendim ve onada sürekli bizim evlilik hayatımız yok aylardır ayrı yatıyoruz onu sevmiyorum ona karşı bi hissim yok demiş hamile kaldığımı öğrenincede o gece çok sarhoştum bi kere beraber olduk ondada çocuk oldu demiş. Zaten hamile olduğumu öğrenince hiç sevinmemişti ve en acısıda bana o kadar kızmıştıki neden korunmadın neden hamile kaldın diye meğersem sevgilisinede hep ondan çocuk istediğini söylemiş. Canım o kadar çok yandıki bebeğimi aldıramadımda çünkü kalp atışını duymuştum nasıl kıyabilirdim ki :KK43: hala affetmedim maalesef ki aynı ev içindeyiz belki yapmaz diye düşündüm ama gerçekten bi kere yapan tekrar tekrar yaparmış telefonunda görüyorum başka kadınlarla mesajlaşmasını onlara yazdıklarını ne kadar saklasada ama şuanlık sadece susuyorum ve sabrediyorum. Her şeyin bi zamanı var daha fazla ona dayanamıyorum katlanamıyorum sadece aldatmasıda olmadıki fiziksel ve psikolojik şiddetide çok fazla var. Aptal gibi hep sustum ama kızım için sustum hepsi boşunaymış. Gurbette olduğum içinde yalnızım çaresizim kimseye bir şey diyemiyorumda...
çok üzücü gerçekten umarım bir çıkış yol bulursun çocuklarınla daha sağlıklı bir ortamda olursunuz 🙏🏻

Kızlar herkese kolaylıklar diliyorum. Sıcaklar , ödemler, ağrılar derken maşallah hepimizin sınavı var. Ben uykusuzluk ve sıcaktan bunalma konusunda çok zorlanıyorum Allah'tan bugün esiyor ama gene de ayak altlarım yanıyor buz torbası üzerine basıyorum o da işte ne kadar işe yararsa. Üstelik ben de yaz çocuğuyum yazı severdim bunalmazdım o yüzden tolere edemiyor vücudum.
31+0 da kontrolümüz vardı 2 gün önce karın çevresi baş çevresi aşırı olmadığı için beğeniyor doktor, boy uzun ama aşırılık yok istediğimiz şey bu diyor. 28den beri baş aşağıdaydı aynı kalmış o yüzden şimdilik normal doğuma uygun gibi görünüyoruz inşallah böyle devam eder🙏🏻
Bende hem boyun hem koltuk altı vs et benleri oldu gıcık oldum yapabileceğim bişi var mı dedim bir kısmı sonra düşer yapabileceğin bişi yok dedi.
Size bişi sormak istiyorum bu et benleri yüzünden jilet kullanmaya korkar oldum jilete takılıyor 😞 bu sıcakta ağda da pek yapamadım zaten ağdacım dükkanı kapattı gitti. Siz nasıl hallediyorsunuz o işleri? Ben lazerli olmama rağmen çok arttı o konuda kendimi kötü hissediyorum ulaşamıyorum göremiyorum halledemiyorum doğumda rezil mi olucam 😞
benim daha önce lazerli olduğu için az çıkıyordu ama çıkanları da önce jiletle alıp sonra evdeki lazer ile tekrar üstünden geçiyordum 1-2 ay idare ediyordu beni. en son yine çıkanları jiletle alayım dedim ama iç tarafa gelmiş kesmişim ve sonrası enfeksiyon(mantar oldu). belki enfeksiyon denk geldi o zamana tamamen bilmiyorum ama hemen ardından başladı. o yüzden çok dikkatli ve ayna ile görerek yapmak lazım. ağda kullanmıyorum hiç fikrim yok

Kızlar ultroson fotoğrafina baktım da bebeğin kafası yani hc yazan 36 hafta ile uyumlu niye bu kadar büyük doktor bir şey demedi ben mi yanlış biliyorum Google hc baş uzunluğu diyor
Genetik canım benim ilk oğlumda böyleydi 4 hafta önden gidiyordu kafası😊 36. haftadan sonra hc bölümü ---- böyle çizgi oldu😄Hesaplanamadı 🤷🏻‍♀️Bebek doğunca baktım kaşık kadar yüzü var şapkasını çıkarınca farkettim kafası birazcık uzundu arkaya doğru normal doğum dusunuyorsan kafası kanala giremeyebilir bilgin olsun

Yaşadığın duruma çok ama çok üzüldüm. Seni en iyi ben anlıyorum hamile olduğumu öğreneli daha çok yeni olmuştu ve birde öğrendimki eşim zaten beni aylardır aldatıyormuş eve geç gelme sebepleride buymuş sürekli işim var işim var der dururdu. Hamile olmama rağmen ilişkisini yürütmeye çalışmış ya kızımı ve beni evde bırakıp sevgilisinin yanına gitmiş. Bi gün sevgilisi bana yazınca ilişkisi olduğunu öğrendim ve onada sürekli bizim evlilik hayatımız yok aylardır ayrı yatıyoruz onu sevmiyorum ona karşı bi hissim yok demiş hamile kaldığımı öğrenincede o gece çok sarhoştum bi kere beraber olduk ondada çocuk oldu demiş. Zaten hamile olduğumu öğrenince hiç sevinmemişti ve en acısıda bana o kadar kızmıştıki neden korunmadın neden hamile kaldın diye meğersem sevgilisinede hep ondan çocuk istediğini söylemiş. Canım o kadar çok yandıki bebeğimi aldıramadımda çünkü kalp atışını duymuştum nasıl kıyabilirdim ki :KK43: hala affetmedim maalesef ki aynı ev içindeyiz belki yapmaz diye düşündüm ama gerçekten bi kere yapan tekrar tekrar yaparmış telefonunda görüyorum başka kadınlarla mesajlaşmasını onlara yazdıklarını ne kadar saklasada ama şuanlık sadece susuyorum ve sabrediyorum. Her şeyin bi zamanı var daha fazla ona dayanamıyorum katlanamıyorum sadece aldatmasıda olmadıki fiziksel ve psikolojik şiddetide çok fazla var. Aptal gibi hep sustum ama kızım için sustum hepsi boşunaymış. Gurbette olduğum içinde yalnızım çaresizim kimseye bir şey diyemiyorumda...
Canım çok üzgünüm. En azından sen neler olup bittiği hakkında net bilgiye sahipsin. Allah kimsenin aldatılıp da habersiz yasamasına fırsat vermesin. Tek başına olsan çeker giderdin de.. Ama şiddet be hala kadınlarla görüşme telefon kayıtları varsa ispatlarsın ve boşanmada ağır kusurlu nafaka vs hakkın olanını fazlasıyla alırsın. Affetmez insan , görünürde affetse kalbi affetmez. Ben gittiğimde iki kadın vardı biri güzel biri değil, biri yaşça büyük baya. Bir kadının niyetinden emin oldum araştırmalarım sonucu. Ve Prp yaptığı için nerden tanıyorsun kısmı açıkça belli iş yerleri kapı komşusu aynı katta. Ben yalnız yakalasam kesin derdim ama her türlü saçma sapan bir olay. Güvenim zedelendi bir kez . Telefonla aramamış o konuda araştırma yaptım. Aldatılmak ve kabul etmek istemiyorum, affedemem ekonomik olarak kendime yeterim eyvallah diyemem sende aslında ekonomik anlamda zorlanmayacaksan dememelisin. Senin durumunda ekonomik anlamda özgürlüğün varsa veya nafaka mal varlığı sana yetecekse boşansan daha iyi. Olup bitenleri net biliyorsun ve bu adama ömür çürütmeye değmez. Artık gözlerimiz o kadar şey gördü ki.. evi ihmal eden adam kesin olarak başka şeylerin peşine düşmüştür buna emin oldum. Yine de emin olmadan da boşanmak istedim gelmedi ve beklerken araştırdım yavaş yavaş gitmeye karar verdim. Ailen sana destek olmaz mı söylesen bitse daha iyi olmaz mı senin için. Ama kesinlikle ispat delil ne varsa bir e mail adresinde biriktir. Daha ne kadar alçalır bilemezsin ve elindeki kanıtlarla onu dımdızlak bırakabilirsin . Hamile halimizle uğraştığımız şeylere bak. Diyor benimki güya kadının ne yollu olduğunu bilmiyorum kapı komşu geldi oturdu diye . Dışarısı O..pu kaynıyor zaten paranın kokusunu en iyi onlar alır tek bu değil ki. Senin ne tepki verdiğin önemli kapıyı ona bunlara bu saatte açmak zorunda mıydın. Hayır. Ben elin pis adamı kapıma gelse alır mıyım hayır! Neden peki . Neden yani ofise alıyorsun iyi niyetinden olduğunu sanmam . Bundan sonrası önemli . Emin olsam bişey yaşandığına yapamam bırakırım. Hep diyorum öyle kadınlar Aıds taşıyıcısıdır diye hayatımı ve çocuklarımı riske atamazsın. O kadınla nerden tanışıyor eşin ve kadın bir tek eşinle mi görüşüyor, başkaları da var mı yoksa kadının hayatında acaba. Anne babasıyla kalıyorsa onlara da duyurmak lazım bence sen yanacağına onlar yansın

Tek derdim kuvöze gerek kalmasın, kilo dışarıda da alır. Sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah 🤲🏻🌸
Ben de bunu çok kafama takıyorum, erken doğum riskim hep olduğu için doktorum dedi ki 40.haftada da kuvöze girebilir sadece evet haftalar geçtikçe ihtimal azalır dedi ve çok haklı

canm çok dayanamayacak hale geldiysen eczanede lavman yapmak için sıvı satılıyor hemen etki ediyor yapacak birşey yok:KK43: 4 gündür çıkamıyorsan duphalac hemen fayda etmez zaten. tüp bebek sürecinde ben de öyle oldum hiç birşey fayda etmedi ve tutunması için ıkınmamak gerekiyordu bu şekilde çözdüm

Ben de bunu çok kafama takıyorum, erken doğum riskim hep olduğu için doktorum dedi ki 40.haftada da kuvöze girebilir sadece evet haftalar geçtikçe ihtimal azalır dedi ve çok haklı
40. Hafta için neden kuvoz dedi canım? Ciğerler gelistikten sonra tüm organlar geliştikten sonrada mi kuvoz riskimiz var yani?

X