2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Yaşadığın duruma çok ama çok üzüldüm. Seni en iyi ben anlıyorum hamile olduğumu öğreneli daha çok yeni olmuştu ve birde öğrendimki eşim zaten beni aylardır aldatıyormuş eve geç gelme sebepleride buymuş sürekli işim var işim var der dururdu. Hamile olmama rağmen ilişkisini yürütmeye çalışmış ya kızımı ve beni evde bırakıp sevgilisinin yanına gitmiş. Bi gün sevgilisi bana yazınca ilişkisi olduğunu öğrendim ve onada sürekli bizim evlilik hayatımız yok aylardır ayrı yatıyoruz onu sevmiyorum ona karşı bi hissim yok demiş hamile kaldığımı öğrenincede o gece çok sarhoştum bi kere beraber olduk ondada çocuk oldu demiş. Zaten hamile olduğumu öğrenince hiç sevinmemişti ve en acısıda bana o kadar kızmıştıki neden korunmadın neden hamile kaldın diye meğersem sevgilisinede hep ondan çocuk istediğini söylemiş. Canım o kadar çok yandıki bebeğimi aldıramadımda çünkü kalp atışını duymuştum nasıl kıyabilirdim ki :KK43: hala affetmedim maalesef ki aynı ev içindeyiz belki yapmaz diye düşündüm ama gerçekten bi kere yapan tekrar tekrar yaparmış telefonunda görüyorum başka kadınlarla mesajlaşmasını onlara yazdıklarını ne kadar saklasada ama şuanlık sadece susuyorum ve sabrediyorum. Her şeyin bi zamanı var daha fazla ona dayanamıyorum katlanamıyorum sadece aldatmasıda olmadıki fiziksel ve psikolojik şiddetide çok fazla var. Aptal gibi hep sustum ama kızım için sustum hepsi boşunaymış. Gurbette olduğum içinde yalnızım çaresizim kimseye bir şey diyemiyorumda...
Bu erkekler niye böyle şerefsiz ya vallahi ağzımı bozacağım ha. Sahip çıksaymış şeyine o zaman gebe kalınca da kadın suçlu oluyor öyle mi bunların beynine tüküreyim akılları anca uçkuruğa çalışıyor. Evlilik kumar derler ya aynı öyle. Ah Allah' büyük. Hepte iyi kadınlara böyle kötü bir şans denk geliyor offf Yemin ederim bu mesajı gördükten sonra sinir oldum, Çok üzüldüm.

Son düzenleme:
Benim bir günüm bir günümü tutmuyor kızlar ya ben de bir tuhaflık mı var acaba bu sabah mesela bacak agrilariyla ve bel ağrısıyla uyandım asla bir daha uyuyamadım, moralimi yüksek tutmakta zorlanıyorum artık🥺
Benim de aynı şekilde canim bazen çok iyiyim bazen çok yorgun her yerim ağrıyor oluyor bence normal artık son aylar.
Kahvaltı yaparken benim de şiddetli bir mide bulantim oldu sonra geçti. Hamilelik başlı başına zor iken şu havalarda hamile olmak daha da zor Allah kolaylık versin hepimize😌
Benim de bu ara çok oluyor yemeklerden sonra mide bulantısı anlamadım gitti ama çoğunlukta oluyor belki de sicaklardandir.
Oksaparı sabah akşama çıkardık biz kızlar coraspin de devam. Test sonucum pek parlak gelmemiş anlaşılan
Canim kendininstrese sokma çok iyi.m bir doktora gidiyorsun en iyisini eminim biliyordur ne derse yap her şey yolunda gidecek eminim 🙏🏻
Arkadaşlar merhaba. Ben çok fazla yazamıyorum ama hep takip ediyorum yazılanları. Ben de 30+6 yim simdi. Benim de karnımın sağ üst tarafında çok agri oluyor. Bazen dokununca da ağrıyor. Çok zorluyor beni. Doktora gitsem mi karar veremiyorum. Randevuma var daha.
Benim de bir dönem çok oluyordu mideye doğru sağ üst göğüs kafesi altı yediklerime dikkat edince rahatladığım için gitmemiştim ama yediklerinize dikkat etmenize rağmen geçmiyorsa doktora sormakta fayda var.
Bugün kontrolümüz vardı 32+0 boyu kilosu iyi dedi hatta biraz zayıf ama uzun olabilir dedi 😂 kasılmaları sordum normal dedi. Eğer sürekli 10 dakikada bir ve ağrılıysa evet gel hastaneye ama sabah olup akşam olduysa normal bunlar dedi. 19 kg almışım toplam 😂 1911 gram bebek 😂
Canım benim de öyle bebis ya 32+6 da 2300 olmuş 2 hacta önce gittiğimde 1980 di çok almamış 2 haftada 500-600 alması gerekiyor sanırım ama hoca kilosu iyi dedi bana biraz az geldi bilemedim. Neyse sağlıklı olsunlar da yapacak bise yok. Boylarımız uzun bizim de boyunu sordum ama unuttu en son bakmayı. Ben 11 kilo aldım toplam.

gelismiceni dusundugu anda igne yapar canim ama 37 dusuk bi hafta degil cok sukur tedirgin olma sakın erken dogum araligi degil ben kolay kolay 40 i goreni hiic gormedim
İçimden bir ses bu bebito 40 ı beklemeyecek diyordu 😅🙈 Aşırı hareketli bir oğluş var karnımda ama sürpriz oldu biraz bana

Sıkma canını canım doktor ikiniz için en iyisini bilir ne yapılması gerekiyorsa doktorun biliyordur 37 ye kadar gelişir ya ben 37 de doğum yaptım normal doğumla 37 de bilen gelen bebiş var doğumdan sonra iğne yaparlar yada başka bir şey iyi düşün bebişine erken kavusuyorsun Allah yardımcın olsun 🤲🤲
Çok teşekkür ederim amin inşallah, bir anda söyledi ve 4-4.5 hafta gibi bir zaman dilimi var. Sağlıkla gelsin inşallah 🤲🏻

Canım 1 hafta gerilik çok normal değil mi ? Çoğu doktor tarafından normal kabul edilen 2 hafta gerilik ilerilik olabileceği.. zaten ultrason aletleri net ölçmüyor ya da belki de biraz karın çevresi ince genetik olarak.. benimde bazen karın çevresi haftasından az çıkıyor yani bunun için doktorun 37. de alalım diyeceğini sanmıyorum.. hatta çoğu doktor bebeğin kg alışı azıcık seyretse bile ne kadar dursa iyidir diyor ( tabi tansiyon vb sorunlar da yoksa ) . Acaba farklı bir doktordan da fikir mi alsan
Kendi doktorum baktı, nst ye girdim ve sonrasında emin olmak için riskli gebelik uzmanı diğer doktor ile görüştürdü bizi. 2 doktorun ortak kararı aslında. Durum şu ki bebeğe besin giden damarlardan birinde direnç var ve kan sulandırıcı kullanmama rağmen yeterli besini alamıyor bebek. Bu durumda takibi yapılıp uygun görülen gelişim zamanında bebeğin alınması gerekiyormuş, bebek zehirlenmesine kadar olumsuz durumlar yaşanabiliyormuş. Basit görünen ama basit olmayan bir süreç aslında ne yazık ki :KK43:

Kızlar kabızlık için çözümü olan var mı?3-4 gündür lavaboya çıkamıyorum kasiklarimin ağrısından yürüyemiyorum artık.Sabahtan beri aglamaktan bi hal oldum.Zeytinyagi içtim mısır yiyip.su içti gram faydası olmadı.Esimi eczaneye gönderdim duphalac için onlarda vermemis

Kızlar kabızlık için çözümü olan var mı?3-4 gündür lavaboya çıkamıyorum kasiklarimin ağrısından yürüyemiyorum artık.Sabahtan beri aglamaktan bi hal oldum.Zeytinyagi içtim mısır yiyip.su içti gram faydası olmadı.Esimi eczaneye gönderdim duphalac için onlarda vermemis
Canım ben sidefer kan ilacı alıyorum akşam yatmadan o benim sabah tuvalete gitmemi sağlıyor, başka bi ilaca geçmiştim yine kabız oldum hemen döndüm sidefere bi dene istersen

Canım ben sidefer kan ilacı alıyorum akşam yatmadan o benim sabah tuvalete gitmemi sağlıyor, başka bi ilaca geçmiştim yine kabız oldum hemen döndüm sidefere bi dene istersen
Ayni etkiyi bende magnezyum yapıyordu.Kac gündür o da fayda etmiyor.Olmadi yarın alditip birde onu deniyim.Sagol canim

Mognorm isimli magnezyum var tam bu sorun için , banan doktor yazdı sağlık ocağı doktoru da yazar. Gaz ve kabızlığa çözüm canım bi dene bence

Kabak çorbası çok iyi geliyor eğer yapma imkanın varsa

X