Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Kızlar uzun zamandan sonra yeniden selamlar. Bu süreçte ev taşınması yerleşmesi ile uğraştım buraları ihmal ettim. Nasılsınız? Ben de bu hafta sonu inşallah hastane çantamı hazırlamayı düşünüyorum. Şuan 31+5 olduk. Bu aralar çok hareketli ve hareketleri daha sert hissediyorum 🥰 Zaman yaklaştıkça korku ve heyecan artıyor.
O korku hepimizde var sanırım 🥹🥰

Doktorum net açıklama yapmadı ama bebiş önden gidiyor erken gelme niyeti olabilir sıkı kontrol edelim dedi sadece bana 🙈
Bence öyle olmaz canım merak etme kağan Kocatepe'nin bu konuda videoları var, önden giden bebek gelişimini önden tamamlamıyor sadece iri oluyor

Bence öyle olmaz canım merak etme kağan Kocatepe'nin bu konuda videoları var, önden giden bebek gelişimini önden tamamlamıyor sadece iri oluyor
Evet biliyorum izledim ama doktorumun beyanı bu yönde bebiside bildiği için görüşüne daha çok önem veriyorum. Planlı sezeryan olursa zaten 40 a kadar bekletmiyorlar. Tabi bebiş ne zaman gelmek isterse o zaman gelir 🙏🏼 ne geç ne erken doğru zamanda gelsin yeterli. O nedenle doktorun takibi çok çok önemli. Mesela bizim gelişim önden gidiyor kafa çevresi 3 hafta öndeydi en son ve sancilandigimi duyunca bebeğin erken gelme niyeti varsa ki zaten ileride gidiyoruz takibim şart dedi bana. İki doktora gittim ikiside 40. Haftayı beklemez dedi mesela.

Evet biliyorum izledim ama doktorumun beyanı bu yönde bebiside bildiği için görüşüne daha çok önem veriyorum. Planlı sezeryan olursa zaten 40 a kadar bekletmiyorlar. Tabi bebiş ne zaman gelmek isterse o zaman gelir 🙏🏼 ne geç ne erken doğru zamanda gelsin yeterli. O nedenle doktorun takibi çok çok önemli. Mesela bizim gelişim önden gidiyor kafa çevresi 3 hafta öndeydi en son ve sancilandigimi duyunca bebeğin erken gelme niyeti varsa ki zaten ileride gidioruz takibim şart dedi bana. İki doktora gittim ikiside 40. Haftayı beklemez dedi mesela.
Beklemesin zaten 😄 38 lerde iyidir yahu, benim de 2 hafta öndeydi 40 ı beklememiştik. 4kg doğmuştu. İnşallah bu defa da iyi gider de 38 de hayırla sağlıkla alsın istiyorum. Son haftalar dayanılmaz oluyor

Beklemesin zaten 😄 38 lerde iyidir yahu, benim de 2 hafta öndeydi 40 ı beklememiştik. 4kg doğmuştu. İnşallah bu defa da iyi gider de 38 de hayırla sağlıkla alsın istiyorum. Son haftalar dayanılmaz oluyor
Sezeryan mıydı? Peki bu kadar önden gidip normal doğurmak istesek ne oluyor suni sancı mı :S

Evet biliyorum izledim ama doktorumun beyanı bu yönde bebiside bildiği için görüşüne daha çok önem veriyorum. Planlı sezeryan olursa zaten 40 a kadar bekletmiyorlar. Tabi bebiş ne zaman gelmek isterse o zaman gelir 🙏🏼 ne geç ne erken doğru zamanda gelsin yeterli. O nedenle doktorun takibi çok çok önemli. Mesela bizim gelişim önden gidiyor kafa çevresi 3 hafta öndeydi en son ve sancilandigimi duyunca bebeğin erken gelme niyeti varsa ki zaten ileride gidiyoruz takibim şart dedi bana. İki doktora gittim ikiside 40. Haftayı beklemez dedi mesela.
Tabi ki kendi doktorunun görüşü önemli, zaten 40 ta doğan bebek az, ciğerleri falan tam gelişsin de öyle doğsunlar inşallah 🤲 yoksa sadece kafa göbek bölgesiyle gelişim tamamlanmıyor

Ben şimdiden geceleri uyuyamıyorum 30 lar nasıl olacak bilmiyorum sıcaklar da bastırdı ☺

Sezeryan mıydı? Peki bu kadar önden gidip normal doğurmak istesek ne oluyor suni sancı mı :S
Benim Sezaryandı. Önde olduğu için gelişiminde de problem olmadığı için 40 ı bekleme gereği duymadık.normal için bekleyebilirdim, bebeği riske atmak istemedim. Tüp bebekti. Ablam normal doğurmak için bekledi 41+5 te ne açılma oldu ne suyu geldi. Suni sancı versek de açılma çok olmayacaktı, bebek de bekleye bekleye strese girmiş içeride. Sezeryan ile alalım demişti Dr u. Açılman yoksa suni sancı da vermeyebilir. Önden gitmesi ile pek alakalı olduğunu sanmıyorum.

Benim Sezaryandı. Önde olduğu için gelişiminde de problem olmadığı için 40 ı bekleme gereği duymadık.normal için bekleyebilirdim, bebeği riske atmak istemedim. Tüp bebekti. Ablam normal doğurmak için bekledi 41+5 te ne açılma oldu ne suyu geldi. Suni sancı versek de açılma çok olmayacaktı, bebek de bekleye bekleye strese girmiş içeride. Sezeryan ile alalım demişti Dr u. Açılman yoksa suni sancı da vermeyebilir. Önden gitmesi ile pek alakalı olduğunu sanmıyorum.
Benim ablam da sezeryan olacakken normal doğurdu açılması olunca bu işler kısmet işi belli ki nasıl olacaksa onu yaşayacağız :)

X