2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Doğum Çantası
3 adet lohusa pijama takımı
3 adet çorap
2 adet şal ve bone
2 adet penye sabahlık
2 adet emzirme sütyeni
1 adet emzirme atleti
5 ader lohusa külodu yüksek bel
Lohusa seti terlik ve taç
Göğüs ucu kremi
10'lu Depend
1 paket Gece ped
1 paket göğüs pedi
Sezeryan sonrası varis çorabı
lohusa Korse
Göğüs pompası elektrikli
Manuel süt pompası
Philips göğüs kalkanları
Wee baby silikon göğüs koruyucu
Bestlak süt artırıcı damla
Lactamil anne sütü artırıcı bitki çayı
Emzik ve tutacağı
Emzik kutusu
Kaşık biberon
Orta boy cam biberon
5 adet Alt açma bezi
15 adet bebek bezi
Pişik kremi
Tuvalet kağıdı ve havlu kağıt
Küçük havlu
1 paket temizleme pamuğu
İsimli kapı süsü
Süt saklama poşeti 25'li
2 adet ıslak mendil(biri hemşireye biri alt değiştirme için)
1 adet normal ateş ölçer (hemşireye)
Emzirme yastığı c şeklinde
Emzirme örtüsü
Roll-on doğal
Kirli torbası
Kendi numaranızdan büyük terlik
Hastane odası süslemeleri
Kolonya
Çikolata ve magnet
Hastane çıkışı kıyafeti ve ayakkabı
Puset ve puset örtüsü
Maşallah yazılı yaka iğnesi
2 adet penye pike
2 adet müslin kumaş örtü
1 adet isimli nevresim ve yastık(görsel ve takı için)
İsimli yenidoğan hastane çıkışı tulum set (hemşireye) pikesiyle birlikte
1 adet önden açılmalı hastane çıkışı seti
1 adet müslin tulum seti
3 adet ağız mendili

Benim valiz düzenim biraz detaylıca oldu siz ekleyip çıkarabilirsiniz kızlar eğer eksik gördüğünüz ya da önerdiğiniz bişey varsa bana da söyleyin ekleyeyim.

Böyle bebek bezi gibi bir ped verdi turnusollü ped miş ismi. Değiştirdiği renge göre belli oluyormuş. Tak 20 dk sonra gel dedi. 20 dk sonra gittiğimde maviye dönmüştü rengi. Amniyon sıvı bu maviye döndüren idrar olsaydı sarı olurdu dedi. O şekilde anlaşılıyormuş. Yattığın sürece sorun yok dedi ayakta kalırsan sızıntı devam eder dedi.

Ya benimde ıslaktı kendi kendime bu dedim idrar olsa af edersin bu sıcakta kokar. Koku vs yoktu. Kese de çatlak var büyük ihtimalle sızıyor oradan dedi. En az 3 litre su iç ve havuç ve havuç suyu tüket dedi
Vajinal muayne vs yapti mı doktorunuz acaba detaylı anlamak için

Gidecegin yerde kırlent tarzı yastık bulabilirsen o da iş görüyor. Ben salonda yatarken kırlent koyuyorum göbek altına belime sıfır ağrıyla uyuyorum hamile yastığı ile eş değer benim gözümde ☺️ şuanda da ihtiyaç duymuyorsun bence yük etme kendine ama yinede kalbinin sesini dinle canım 🤗
ayh sanki hiiic ihtiyacim olmicakmis gibi ama dunden beri yeni yukleme geldi yan yattigimda haraket hissetmiyodum hic hep sirt ustu yattigimda hissederdim dunden beri yan yatincada patir patir vuruyo 😂 tatilde baska baska seyler olur mu acaba amaaan en kotu ordan alirim

Kızlar hiç nst ye giren oldu mu? 32.haftada nst istiyorum genellikle sancı var mı diye kontrol ediyorum haftaya gel sana da bakalım dedi 🤗

valla bende sadeeeceee umud ediyorum disimdaaan sjsjsjsj icimden kocam bile dokunmasin istiyorum ben bile nasil tutucam onu dusunuyorum esimin yigeni oldu okadar kucuklerki benim kucagima sak diye vermislerdi kitlenmistim bacaklarim titredi haraket edemedim cok korkmustum 6 aylik civariydi anca kucagima alabildim
bebeği doğunca başkasına verebilenlere helal olsun valla ben kıyamaycağım galiba :)

Kızlar yaptırdım zor içtim inşallah sonuçlar iyi çıkar 🥹🤮🙏🏻
1B0ADCA0-8E00-4F85-A243-436C887BC9A8.jpeg

Ben 10lu isimli set yaptıracaktım yaptıracağım satıcı gereksiz olduğunu anı olarak kalacağını bir sonraki çocuğun da kullanamayacağını söyledi. Onun yerine adam tulum şapka eldiven yaptı isimli o şekilde aldım 3lü set harici 10lu normal set aldım
Nerden aldn instagramdan mi. Ya ben battaniye tulum ve sapka istiyorm

X