2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
aynisi banada oldu yasli teyze yer verdi dedimki hayir sunun surasinda 5 dakikam var siz oturun yer vermesi gereken siz degilsiniz dedim zorla oturttum icine sinmedi kadincaazin zorla kolumdan cekti oturttu ben dusersem bir can zarar gorur ama sen dusersen 2 dedi okadar uzuldum ki anlatamam
Yaa ne güzel demiş teyze😕sağ salim iznine çıkaydık biran önce😂

Bu arada küçük çocuğı olan güzel anneler bez stoğu yapıyorum da 3 ve 4 numara kaç ay kullanır ya da kaç paket😁
Bimde prima aldım 4 numara 74 tanesi 349 tl tanesi 4,71 çok uygun geldi bana 3 paket aldım🙈

Sağol canım kapı süsü için öyle abartılı bişey istemedim böyle basit bişey yaptırdık :) onun yerine isimli battaniye yastık yaptırdım bitane de hatıra kalsın diye :)
aa ben kapi icin yaptirmadim ben duvarina panel yaptim elcaaazlarimla sjsjsjs o duvara asicam besiginin durcagi duvara yoksa kapiya bende ısıksız yaptiricam soyle bisey

Eklentiler

• Screenshot_20240530_154341_Instagram.jpg
    Screenshot_20240530_154341_Instagram.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 60
insallah yaaa ben suan sadece kara kara sunu dusunuyorum ki bu dusunceden suan cikamiyorum cok yogunum bu konusa baskasina bebegimi nasil dokundurtucam kendi annem dahil esim dahil kimse ellemesin istiyorum tuhaf bi his geldi kiskanclik desen degil korku desen degil ama bi noktoda sanki incinir ama sesini cikaramaz gibi geliyo ayh cok garip delilkk iste
Eşim hariç ben de herkese karşı böyle hissediyorum hiç dokunsunlar istemiyorum hele ki ellerini suratına falan🙈

ayh ben hala baslamadim ya hamile yastigina cok rahatim boyle nedeeen acaba rahat degilimde ben mi oyle saniyorm 28 olcaz nerdeyse su sadece gobek icin olan var ya ben o yastigi aldim bi kere bi yatiyim dedim vallahi sinir oldum attim koseye bi dahada denemedim
Bende ilk zamanlar kullanmadım ama 28 itibari ile olmazsa olmazim oldu sırt bel ağrılarım gitti ama bebiş biraz kilolu belki ondandır 🙈 aman maşallah diyelim valla böyle devam et inşallah canım 🧿

Kızlar yatak ağrılarım çok arttı, sağ tarafa, sol tarafa ya da sırt üstü maksimum yarımşar saat uyuyabiliyorum, sonra ne tarafa yatıyorsam orası berbat ağrıyor ona uyanıyorum. Yataktan mı dedim evdeki bütün yatakları denedim koltuk dahil ama değil
Ben de öyleyim maalesef özellikle bacaklarım kalçam falan çok ağrıyor

Kızlar gittim kardiyolojiye doktor baktı muayene etti bugün ritim bozukluğum çok yoktu her gün aynı siddette olmuyor zaten dedim bi hafta kadar takip edelim
Eğer çok rahatsız olursan tekrar holter takarız dedi ilaç vermek istemiyorum dedi. Kadin doğumcum da takip edelim dedi ilaçsız geçirdik bakalım bu günü.
30+6 bugün kilosu 1936 çıktı biraz fazla mı dedim gecen gittiğimizde 1180 gr di. Biz eşimle ikimiz de uzunuz siz kaç kilo doğmuştunuz dedi eşim 4.5 doğmuş ben de 3 hafta erken doğmama rağmen 3250 doğmuşum normal genetik artım gerisi dedi. Öyle işte ama ben yine de haftaya bir açlık tokluk şekeri baktıracağım. Size de haber vereyim dedim.

Benim bayram 31 haftaya denk geliyor yaklaşık 32de yıllık izne çıkıyorum 20 25 gün iznim vardı izinlerimi kullanacağım 34-35 gibide çalışamaz raporu verip temelli ayrılış :KK70: çok bile dayandım
Doğum sonrası izinleri kullanmayacak mısın? Bende bir gün harcamak istemiyorum doğumdan sonra kullanicam diye 🙈 benimde bayramdan önceki hafta 32 bayram yanmasın diye çalışicam sonrasında çıkarım diyorum ama bakalım nasip 🙈

Bazılarını da bilinmezlik korkutur. Sana iyi geldiyse izle tabi 😅 ben izlememiştim ama etrafımdan çok anı dinledim, başından geçenleri vs. Mesela kesilirken hissedenler vardı daha narkoz etkilenmeden kesmiş iki Dr başında beklemedin diye tartışmış. Doğumhanede ben de kesmeyin hala hissediyorum bakın ayağım havada diye bağırıyordum😅 Etkilenmem dedim çevremde başından geçenleri de dinledim ama etkilenmiştim.
Korktum şuan 🙈😅 peki ayağın havada mıymış 🙈😅😅

Doğum sonrası izinleri kullanmayacak mısın? Bende bir gün harcamak istemiyorum doğumdan sonra kullanicam diye 🙈 benimde bayramdan önceki hafta 32 bayram yanmasın diye çalışicam sonrasında çıkarım diyorum ama bakalım nasip 🙈
Ayyy ben de yıllık izinlerimi gözüm gibi saklıyorum. Tatilide bayrama ayarladık :dondurma:

Bayram sonrasında yıllık izne çıkacağım bitiminde de doğum iznim başlamış olacak 35.haftaya kadar çalışıyor gibi gözükeceğim yıllık izinde. Doğum sonrası zaten 1 yıla kadar devam etmeyeceğimi ilettiğim için o kadar önemli değil benim için öncesi sonrası :) doğum izni bittikten sonra yıllık iznimde vardı vs vs anlatmaya çalışmak daha yorucu geldi bana. 35.haftada çalışamaz raporunu iletip devam edicem :KK70:

Yaa ne güzel demiş teyze😕sağ salim iznine çıkaydık biran önce😂

Bu arada küçük çocuğı olan güzel anneler bez stoğu yapıyorum da 3 ve 4 numara kaç ay kullanır ya da kaç paket😁
Bimde prima aldım 4 numara 74 tanesi 349 tl tanesi 4,71 çok uygun geldi bana 3 paket aldım🙈
Canım çok iyiymiş fiyatı ne zaman aldın

Kızlar iki gündür karnım çok sık sertleşmeye başladı, bebek bi yerde toplanıyor gibi ama sıklaştı bu durum, doktora yazdım normal dedi sizde var mı böyle bir şey?

Bayram sonrasında yıllık izne çıkacağım bitiminde de doğum iznim başlamış olacak 35.haftaya kadar çalışıyor gibi gözükeceğim yıllık izinde. Doğum sonrası zaten 1 yıla kadar devam etmeyeceğimi ilettiğim için o kadar önemli değil benim için öncesi sonrası :) doğum izni bittikten sonra yıllık iznimde vardı vs vs anlatmaya çalışmak daha yorucu geldi bana. 35.haftada çalışamaz raporunu iletip devam edicem :KK70:
Doğumdan sonra hemen işe donmeyeceksen haklısın canım gayet güzel planlamissin☺️. Benim ücretsiz kullanma şansımda yok 😞 doğum izninde bile gidip gelicem gibi duruyor işe o derece. Oyuzden bir gün bile o kadar değerli ki 🙈

Doğumdan sonra hemen işe donmeyeceksen haklısın canım gayet güzel planlamissin☺️. Benim ücretsiz kullanma şansımda yok 😞 doğum izninde bile gidip gelicem gibi duruyor işe o derece. Oyuzden bir gün bile o kadar değerli ki 🙈
Valla sektöre yeterince katkı sağladığımı düşünüyorum :KK70: 7 seneye yakındır çalışıyorum. Firmamla da görüştüm 6 ay ücretsiz izin yerine bana iş bitimi çıkış gösterin bende işssizlik maaşı alayım eğer ücretsiz izin sonrasında çağırırsanız bebeğim yaşına yaklaşmış oluyor gelirim dedim. Kabul ettiler sağolsunlar

X