2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Daha once dalinin sivi detarjanini kulanan varmi kokusu nasil elbiseleri sertlestiriyormu bilgisi olan varmi daha once kulananlar yazabilirmi

Daha once dalinin sivi detarjanini kulanan varmi kokusu nasil elbiseleri sertlestiriyormu bilgisi olan varmi daha once kulananlar yazabilirmi
Canım ben kızımda bir kez almıştım çok yoğun parfümlü gibi kokusu. Yenidoğan için uygun değil bence kullanamadım ben. Bunda baby me markasının aldım o kokusuz.

İyi aksamlar bebegi asagida olanlar sorun olurmu dusuk tehlikesi varmi yada yukariya cikarmi iza edersen sevinirm cunku benm doktorum hic birsey demedi devlete gittim kalabalik oldugu icinde bakip bakip gecti acikcasi sorma firsatim olmadi sorarsaniz sevinirim
Benimde bebek asagida beni cok rahatsız ediyo hele mesaneme falan basiyor canim aciyor hareket ederken bebek. Kizima hamileyken hemen yukari cikmisti bu niye boyle.oldu anlamadim bu da kiz bu arada. Bi an önce yukari cikarlar insallah 😮‍💨

Benim de bebeğim göbeğimin çok altında henüz bence normaldir belki daha haftamız vardır yukarı çıkmak için 🌸🫶

Bebege giden kan akımının rahat gidebilmesi annenın organlarının rahat işlev görebilmesi için diye biliyorum bebek büyüdükce sırt üstü yatmak bunları zorlaştırıyormuş sol tarafa yatınca bebege giden akış rahatlıyormus ve annenin organlarıda bide tansiyonu normal seviyeye getiriyor o sekilde yatmak kelimeler yanlıs olabilir ama mantık bu 😂
Teşekkür ederim canım benim 🌸

İyi aksamlar bebegi asagida olanlar sorun olurmu dusuk tehlikesi varmi yada yukariya cikarmi iza edersen sevinirm cunku benm doktorum hic birsey demedi devlete gittim kalabalik oldugu icinde bakip bakip gecti acikcasi sorma firsatim olmadi sorarsaniz sevinirim
Kese aşağıda olsa bunu zaten doktor söylüyor canımsın. Söylememezlik yapmaz çünkü ilişki falan yadak oluyor o süreçte ben öyle biliyorum.

Benim de bebeğim göbeğimin çok altında henüz bence normaldir belki daha haftamız vardır yukarı çıkmak için 🌸🫶
Ben sordum onu benimde bebeğim bazen yukarıda bazen aşağıda ama çok aşağıda durmayı sevdiği zamanlar oluyo ve can yakıcı oluyo dayanınca alt karına doktorum çok normal dedi bunlara hiç takılma dedi.

Tamm sorarim canim

Canım sırt üstü yatmak sakıncalı diyorlar artık bu konuda bilginiz varsa benimle dde paylaşırsanız sevinirim sola yatmaktan kalçam parçalanıyor gece kendimi sık sık sırt üstü yatarken buluyorum uyandıkca.
Canim sordum doktora 6 aydan sonra sende rahat edemesin dedi sirt ustu uzanirken yada yatarken
Gebelik haftasi buyuyunce bebek baski yapar omurganin ana damarina onermiyoruz dedi
Sol yan yatiş yatarsan bebegin kan dolasimi icin ve senin icinde rahat olursun dedi

Canim bebegin aşada olmasi sorun degilmiş onemli olan plesantinanin aşagida olmasi
O erken dogum yelken aciyor
Bide bu zamanla yukari cikabiliyormuş icin rahat olsun

20230309_111621.jpg

Kizlar
23 haftalik olmusum kilosu 570 gram olmuş
Kan ve idrar tahlili verdim ogleden sonra cikcakmiş
Şeker testi icin bana erken dedi 23 marta randevu verdi ozamanda ramazanin başlangici galiba
Sizce şeker testi yapmalimiyim?

Eki Görüntüle 3215063
Kizlar
Şeker testi icin bana erken dedi 23 marta randevu verdi ozamanda ramazanin başlangici galiba
Ben yaptırmayı düşünmüyorum canım açlık ve tokluk şekerimi kontrol edicek hemşire ama ara ara gidicem kontrole bir de yememe diklat edersem sıkıntı olmaz dedi ama kişisel bir karat tabi biz de şeker sorunu ailede yok çok şükür ve açlık şekerim iyi geldi sonuçlarım.

Ben yaptırmayı düşünmüyorum canım açlık ve tokluk şekerimi kontrol edicek hemşire ama ara ara gidicem kontrole bir de yememe diklat edersem sıkıntı olmaz dedi ama kişisel bir karat tabi biz de şeker sorunu ailede yok çok şükür ve açlık şekerim iyi geldi sonuçlarım.
Bende kararsiz kaldim acikcasi
Ramazandan dolayi
Oruclarimi tutmak istiyorum allah nasip ederse

Merhaba kızlar. 24.haftaya girdim bugün itibariyle çok şükür. Bebeğimin hareketlerinin hala bir standartı olduğunu düşünmüyorum, günden güne değişiklik gösteriyor. Siz bebek hareketlerini saymaya başladınız mı? Erken sanki henüz bunun için

Bende kararsiz kaldim acikcasi
Ramazandan dolayi
Oruclarimi tutmak istiyorum allah nasip ederse
25 haftalık olduğum da yapıcam ben seker yüklemesi doktorun önerdi anlattı bence gayet yapılması gerekiyor geldi bana tabiki her anne kendi bilir 🫶 oruc içinde illede tutucam diyorsan seker yüklemesi yaptırırsan o gün tutmazsın sonucta normal zamanda bi adet oluyoruz bi hafta on gün oruc tutmuyoruz bi günden bisey olmaz tabi yine sen bilirsin 🙃 oruc ben her gün tutmam diye düşünüyorum doktorunmla görüsünce karar vercem ❤️

Eki Görüntüle 3215063
Kizlar
24 Mart'ta oruçlu olacağız.
Bende şeker yüklemesinde kararsızım ama bütün doktorlar kilolu hamilesin yaptır diyor

Merhaba kızlar. 24.haftaya girdim bugün itibariyle çok şükür. Bebeğimin hareketlerinin hala bir standartı olduğunu düşünmüyorum, günden güne değişiklik gösteriyor. Siz bebek hareketlerini saymaya başladınız mı? Erken sanki henüz bunun için
Saymak için erken bence de ben saymıyorum

Kızlar karnınızın yumuşak mı sert mi benim ki bir kaç gündür fazla sert neden acaba

X