2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Acaba kişiye özel bir durum mu değerlerinin hepsi normal mi? Çünkü ben grip olduğumda doktor günde bir fincan iç fazla içme demişti sadece. Nettende araştırdım biraz hamileliğin son zamanları iyi değilmiş. Kafama takıldı şimdi artık zaten bahar geldi içmemde 😅 Bebeklerimiz sağlıklı olsunda, Allah’a emanetler 🥰
Hiçbir fikrim yok canım düşük tehlikem vardı o zaman belki o yüzden demiştir özellikle kaç kez söyledi değerlerim o zaman normal değildi kan vermiştim enfeksiyonum vardı ama ona kan verdiğimi söylememiştim bile kötü grip oldum ateşim var diyince kontrole çağırmıştı

Hiçbir fikrim yok canım düşük tehlikem vardı o zaman belki o yüzden demiştir özellikle kaç kez söyledi değerlerim o zaman normal değildi kan vermiştim enfeksiyonum vardı ama ona kan verdiğimi söylememiştim bile kötü grip oldum ateşim var diyince kontrole çağırmıştı
Anladım canım belki ondandır şimdi iyisiniz ama değil mi? Değerlerin falan normaldir inşallah

Bende de bek ve sırt ağrısı var ayakta durunca ama bende 15 gündür idrar yolu enfeksiyonu var o zamandan beri başladı.
Enfeksiyondan mi hamilelikten mi anlayamadim
Canım bende de idrar yolu enfeksiyonu var doktorum piyeloseptyl diye bi hap verdi çok iyi geldi bir de bir kerelik toz verdi onlarla rahatladım sende bi doktoruna sor istersen

Selam kızlar ben bugün tetanoz aşımı oldum, ülke genelinde tetenoz aşısında sıkıntı varmış dedi sağlık ocağındaki hemşirem ,o yüzden tek doz olacakmışım, normalde 2 tane olunuyormuş ama 1 tane olacakmışım. bir de doktorum bana söylememişti bu tetanozu ben sordum evet ol dedi bana. şeker yüklemesine hemşire gerek yok dedi benim şekerim iyimiş ailemde de şeker sorunu olan yok çok şükür, sanırım ben yükletmicem.

Canım bende de idrar yolu enfeksiyonu var doktorum piyeloseptyl diye bi hap verdi çok iyi geldi bir de bir kerelik toz verdi onlarla rahatladım sende bi doktoruna sor istersen
Bana kadın doğum o ilacı önerdi ama üroloji o sana yetmez enfeksiyon çok dedi. Enfeksiyon hastalıklarına sevk etti o agumentin verdi. O dönem çok ağrım yoktu ilaçtan birkaç gün sonra tekrar akıntı ve ağrı başladı

Bana kadın doğum o ilacı önerdi ama üroloji o sana yetmez enfeksiyon çok dedi. Enfeksiyon hastalıklarına sevk etti o agumentin verdi. O dönem çok ağrım yoktu ilaçtan birkaç gün sonra tekrar akıntı ve ağrı başladı
Anladım canım Rabbim şifa versin

Benim hafif bir ağrı oluyor ama doktor magnezyum kalsiyum felan içeren bir hap verdi o iyi geliyor sanırım çünkü ağrım çok çok az. Bir de eşim sırtıma masaj yapıyor o da çok iyi geliyor
Valla bendr yaptırıyorum geçiyor sonra yine başlıyor 🤣 ayakta durunca yürüyünce oluyor.

Yarin randevum var cok heyecanliyim
Kizlar aklinizda soru kaldiysa soyleyin bende doktoruma soylerim
Canım sırt üstü yatmak sakıncalı diyorlar artık bu konuda bilginiz varsa benimle dde paylaşırsanız sevinirim sola yatmaktan kalçam parçalanıyor gece kendimi sık sık sırt üstü yatarken buluyorum uyandıkca.

Canım sırt üstü yatmak sakıncalı diyorlar artık bu konuda bilginiz varsa benimle dde paylaşırsanız sevinirim sola yatmaktan kalçam parçalanıyor gece kendimi sık sık sırt üstü yatarken buluyorum uyandıkca.
Bebege giden kan akımının rahat gidebilmesi annenın organlarının rahat işlev görebilmesi için diye biliyorum bebek büyüdükce sırt üstü yatmak bunları zorlaştırıyormuş sol tarafa yatınca bebege giden akış rahatlıyormus ve annenin organlarıda bide tansiyonu normal seviyeye getiriyor o sekilde yatmak kelimeler yanlıs olabilir ama mantık bu 😂

Tabi doktor daha dogru sekilde bilgilendirir❤️

Unutmasam doktora soyliyim
Benimde bildigim kadariyla sakincali diyolar son aylarda

Kızlar bu arada detaylı organ taraması gebeliklerde sadece 1 kez mi yapılıyor yoksa sonraki haftalarda da yaptıracak mıyız ?

Mrb arkadaşlar nasilsnz iyisinidir inşallah ben bugün 20 haftama girdim aşı oldum kol ağrım var ama onu düşünecek halde değilim yoğurt çorbası yaptım bugün kesilmişti bende anlamadan bir kase yedim bilemedim kesilmiş çorba beni ve bebeğimi zehirlemez mi ?? Kendimi geçtim yavruma birşey olmasın yeter

Yarin randevum var cok heyecanliyim
Kizlar aklinizda soru kaldiysa soyleyin bende doktoruma soylerim
İyi aksamlar bebegi asagida olanlar sorun olurmu dusuk tehlikesi varmi yada yukariya cikarmi iza edersen sevinirm cunku benm doktorum hic birsey demedi devlete gittim kalabalik oldugu icinde bakip bakip gecti acikcasi sorma firsatim olmadi sorarsaniz sevinirim

X