2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
20. Haftanin icindeyiz gelisimi bi kac gun onden gidiyor. 15. Haftafa hareketlerini hissetmeye basladim ilk gebeligim. Gebeligimin 2. Ayinda karnim cikmaya basladi. O kadar hareketli ki 18. Haftafa doktor ultrasonla bakarken tekmesini hissetti ve o bile sasirdi bu kadar guclu tekmelemesi cok ilginc bu haftalarda hic denk gelmedim dedi. Sagligi gayet yerinde ikili testlerinde 1/104 ihtimalle down sendromu tanisi konuldu fetal dna (nift) testi yaptirdik hic bir kromozomal anomali cikmadi. Ciksaydi da aldirmayi bir an bile aklimdan gecirmedim. Geceleri, otururken beni cok zorluyo surekli kasiklarima tekme yiyorum kiz olacakmis biraz anlamistim zaten cunku esim ne zaman elini karnima koysa sakinlesiyor. Bazen geceleri esim elini karnima koyup benim uyumami bekliyor 🤣

Biz Alpay koyduk cesur yiğit kişi demek türk ismi
Hep türk isimleri baktık biz alper atilla küşat aybars kutluhan bunlarda seçenekti bizim için sanada seçenek olsun❤️
Aybars adinda kuzenim var bende severim turk isimlerini esimle evlenmeden once koyduk cocuklarin isimlerini erkek olursa turan kiz olursa umay. Suanda umay a hamileyim. Hatta isimlerini secerken bir turku var "gel kuralim bir turan kizimizin adi olsun umay "diye 🤗

Benim de favori yatis seklim yuz ustudur, hatta uykum gelmiyorsa ayaklarimi da sallardim. Ay oyle ozledim ki 😅😅
Ben geçen hafta bacak ve kuyruk sokumu ağrısından rahat uyuyamıyodum bu hafta sağa yatınca sağ kaburgam sola yatınca sol kaburgam acıyo bi süre sonra. O yüzden gece döndüm durdum. Bi ara baktım sırt üstü yatıyorum hemen döndüm.

Günaydın kızlar ben tartıldım dün akşam evdeki tartı bozuk olduğu için kayınvalidemde tartiliyorum hep sadece 1 kilo almışım normal mi o 1 kiloyu da alıp alıp geri veriyorum şu an almış görünüyorum karnım çok çıktı belimi zorluyo herkes hamile olduğumu fark ediyo vücudumda ödem de var dün mesela alyansımı takayım dedim parmağımdan zor geçirdim bugün de öyle. Ne zamandır tartilmiyodum 3 4 kilo almışımdır çok büyüdü karnım diye bı çıktım bı kilo sizce bu bı sorun mu çok kilo almak istemiyorum ama bu kadar az olunca da bebek beslenmiyo mu diye düşünmeye başladım

Ben geçen hafta bacak ve kuyruk sokumu ağrısından rahat uyuyamıyodum bu hafta sağa yatınca sağ kaburgam sola yatınca sol kaburgam acıyo bi süre sonra. O yüzden gece döndüm durdum. Bi ara baktım sırt üstü yatıyorum hemen döndüm.
Ben de kalça ağrısından bacak ağrısından uyuyamıyorum yan yatıyorum ya kalcam bacağım kemiklerim deli gibi agriyarak uyanıyorum bir saat sonra falan sonra uykuya dalmam da nerdeyse yarım saati buluyo ağrının azalması gerekiyo sırtüstü yatınca rahatım ama o da bebeğe zararlı diye dönmemek için iki yanıma yastık koyuyorum

Aybars adinda kuzenim var bende severim turk isimlerini esimle evlenmeden once koyduk cocuklarin isimlerini erkek olursa turan kiz olursa umay. Suanda umay a hamileyim. Hatta isimlerini secerken bir turku var "gel kuralim bir turan kizimizin adi olsun umay "diye 🤗
Kız olsaydı bende umay ve tomris düşünüyordum 😍😍😍😍😍

Selam hamiş anneler ben 23.02 Te Almanyadan-Bulgaristana uçak ile yolculuk yaptım Almanyada hamile oldugumu ve makineden geçmek istemedigimi söyledim elle kuçuk makine ile baktılar ama bana söyledikleri kuçuk makine daha zararlı dedi Avm lere falan gittiğinizde de makineden geçiyorsunuz dedi bu buyuk olani da onun gibi birşey dedi neyse yolculugum sabah 7 gibi havaalanındaydım saat 10 da uçağimiz kalkti 12 gibi falan iniş yaptim akşam eve ancak 4 te gelebildik ve çok yorucu bir gun oldu benim icin 2 gun kasilmalarim oldu yolculuktan mi anamadim doktora hemen geldim bana kasilmalar icin ilac yazdi 2 gundur kulaniyorum kasilmalarim yok cok sukur bugunde doktor kontrolum var uzun oldu biraz kusura bakmayin 🫶 daha gec nasil gectigini yazarim 😘

Günaydın kızlar ben tartıldım dün akşam evdeki tartı bozuk olduğu için kayınvalidemde tartiliyorum hep sadece 1 kilo almışım normal mi o 1 kiloyu da alıp alıp geri veriyorum şu an almış görünüyorum karnım çok çıktı belimi zorluyo herkes hamile olduğumu fark ediyo vücudumda ödem de var dün mesela alyansımı takayım dedim parmağımdan zor geçirdim bugün de öyle. Ne zamandır tartilmiyodum 3 4 kilo almışımdır çok büyüdü karnım diye bı çıktım bı kilo sizce bu bı sorun mu çok kilo almak istemiyorum ama bu kadar az olunca da bebek beslenmiyo mu diye düşünmeye başladım
Yeterli ve dengeli beslendiğini düşünüyor musun? Kahvaltı öğle yemeği akşam yemeği hepsini tam olarak yapıyor musun? Eğer iyi besleniyosan 2. Trimesterda eski beslenmene ek olarak 1 meyve 1 su bardağı kadar süt ya da yoğurt eklesen yeterli.
Bebekte kolay kolay bi eksiklik olmaz zaten olan senden gider. Eksiklik sende ortaya çıkar. Bebeğin gelisimi de iyiyse sıkıntı yoktur muhtemelen.

Yeterli ve dengeli beslendiğini düşünüyor musun? Kahvaltı öğle yemeği akşam yemeği hepsini tam olarak yapıyor musun? Eğer iyi besleniyosan 2. Trimesterda eski beslenmene ek olarak 1 meyve 1 su bardağı kadar süt ya da yoğurt eklesen yeterli.
Bebekte kolay kolay bi eksiklik olmaz zaten olan senden gider. Eksiklik sende ortaya çıkar. Bebeğin gelisimi de iyiyse sıkıntı yoktur muhtemelen.
Dengeli beslenmeye dikkat ediyorum abur cubur yemiyorum kahvaltı akşam yemegi kesin yiyorum bazen öğle yemeğini atlıyorum onu da atlamamaya çalışayım o zaman 3 öğün mutlaka yiyim meyve yoğurt süt falan da yemeye çalışıyorum bebeğin gelişimi iyi büyüklük ağırlık olarak önden gidiyo ama plasentam aşağıda işte onun beslenmeyle bı ilgisi var mı bilmiyorum bebek iyi olsun da önemli olan o benim için

Canim bence tartida bir sorun olabilir, emin olabilir misin 20. haftana kadar sadece 1 kilo aldigina? seni endiselendirmek istemem ama cok az duruyor, bence ya sen baslangic kilonu yanlis tarttin yani tarti bozuktu, ya da suankinde sorun var. Bu durumu cozunce mutlaka doktoruna danis bence

Kizlar ne yapiyorsunuz kac haftada bir doktora gidiyorsunuz
Ben haftaya yine halter takicam tansiyondan dolayi, doktorum degerlendiricek eger halterde de yuksek tansiyon gorulurse ilac almam gerekebilirmis tansiyon degerini stabilize etmek icin... 23. haftama girdim suan icin bas agrilarim ve ya yuksek tansiyonum olduguna isaret edicek bir belirtim yok ama bakalim.. haftaya bir de seker yuklemesi testim var

X