2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar aranızda cinsiyet kramozom anomalisi tespit edilen oldu mu? devamında cvs yada amniyosentez filan yapılan? Fetal sonucum pozitif çıktı da. Lütfen bize dua edin. Çok ihtiyacımı var. 🙏
Geçmiş olsun canım. Hangi kromozom pozitif cikti. Amniyosentezmi yapilacak.. hayırlı sonuçlar alirsin insallah.

Kizlar bende 8 kilo aldim şuana kadar😳😳
Kizlar sizde odem basladimi
Benim sanki hafif parmaklarim ve ayaklarim sişmiş gibi ama fazla degil

Kizlar bende 8 kilo aldim şuana kadar😳😳
Kizlar sizde odem basladimi
Benim sanki hafif parmaklarim ve ayaklarim sişmiş gibi ama fazla degil
Ya bende 10 kg dan fazla aldim ama kıtlıktan cikmis gibi cok yiyorum haddinden fazla..odemde oldu ayaklarik falan sisiyor el parmaklarim falan. Kizimda sadece 7 kg almıştım doguma kadar. ne kadar rahattim ya😮‍💨

Ya bende 10 kg dan fazla aldim ama kıtlıktan cikmis gibi cok yiyorum haddinden fazla..odemde oldu ayaklarik falan sisiyor el parmaklarim falan. Kizimda sadece 7 kg almıştım doguma kadar. ne kadar rahattim ya😮‍💨
Bende cok acikiyorum oyuzden yiyorum
Ben cok odemden korkuyorum ilk gebeligimde olmustu gebelik zehirlenmesi oldu
Doguma kadar bakalim kac kilo daha alcaz😞

Günaydın kızlar ben tartıldım dün akşam evdeki tartı bozuk olduğu için kayınvalidemde tartiliyorum hep sadece 1 kilo almışım normal mi o 1 kiloyu da alıp alıp geri veriyorum şu an almış görünüyorum karnım çok çıktı belimi zorluyo herkes hamile olduğumu fark ediyo vücudumda ödem de var dün mesela alyansımı takayım dedim parmağımdan zor geçirdim bugün de öyle. Ne zamandır tartilmiyodum 3 4 kilo almışımdır çok büyüdü karnım diye bı çıktım bı kilo sizce bu bı sorun mu çok kilo almak istemiyorum ama bu kadar az olunca da bebek beslenmiyo mu diye düşünmeye başladım

Bende öyle 1 kilo aldım. Bebek zaten alt tarafı 500 gram şuan. Suyu falan 1 kg olsa siz almamışsınız hiç. Gayet sağlıklı hiç merak etmeyin.

Dengeli beslenmeye dikkat ediyorum abur cubur yemiyorum kahvaltı akşam yemegi kesin yiyorum bazen öğle yemeğini atlıyorum onu da atlamamaya çalışayım o zaman 3 öğün mutlaka yiyim meyve yoğurt süt falan da yemeye çalışıyorum bebeğin gelişimi iyi büyüklük ağırlık olarak önden gidiyo ama plasentam aşağıda işte onun beslenmeyle bı ilgisi var mı bilmiyorum bebek iyi olsun da önemli olan o benim için
Ayrıca 3 öğün yemene gerek yok. Ben diyetisyen desteği alıyorum yanlış beslenmemek adına 2 ana öğün yapıyorum. Önemli olan dengeli beslenmek.

Oy maşallahh 🧿 bunlar da olumlu gelişmeler. Açıkcası insanın içi bir miktar rahatlıyor. Bundan sonraki süreçte neler olacakmış doktor bilgi verdi mi canım?

Geçmiş olsun canım. Hangi kromozom pozitif cikti. Amniyosentezmi yapilacak.. hayırlı sonuçlar alirsin insallah.
Yarın genetik doktoruna gideceğiz bakalım cvs mi amniyosentez mi ona bakılacak.. onunla yorumuna göre bakacağız. Bazı hastalıklarda cvs yeterli sonuç vermiyormuş...

Yarın genetik doktoruna gideceğiz bakalım cvs mi amniyosentez mi ona bakılacak.. onunla yorumuna göre bakacağız. Bazı hastalıklarda cvs yeterli sonuç vermiyormuş...
Anladım canım bizi de haberdar et. İnşallah sağlıkla sıhhatle mutlulukla kolaylıkla güzel haberler alırsın bizde mutlu oluruz. Sen lütfen bu gece kendine çok yüklenme daha çok stres olmasın minikkuş

Bu arada dün öğrendim bir kızım oluyor benim de. Çok şaşkınım. Çevremde yıllardır hiç kız çocuğu olmadı. Öyle ki arkadaşlar kuzenler akrabalar iş çevrem son 3-4 yıldır 1 tane kız bebek görmedik. Herkes kız olsun diye dua ediyordu. 😂😂
Çevremde bayram havası var. Herkes elbiseler tütüler bakmaya başladı bebeğe 😂😂
Gözün aydın canım sağlıkla doğsun prenses 🥰🌸

Bende cok acikiyorum oyuzden yiyorum
Ben cok odemden korkuyorum ilk gebeligimde olmustu gebelik zehirlenmesi oldu
Doguma kadar bakalim kac kilo daha alcaz😞
Bir sen bir ben varız sanırım bu kadar kilo alan 😀😀 ben ilk gebeliğimde de 20 kilo almıştım ve ödemim de çoktu. Şimdi kaçla kapatacağım merak ediyorum. Doktor da çok almışsın diyip moralimi bozmuştu en son 😅

Günaydın kızlar ben tartıldım dün akşam evdeki tartı bozuk olduğu için kayınvalidemde tartiliyorum hep sadece 1 kilo almışım normal mi o 1 kiloyu da alıp alıp geri veriyorum şu an almış görünüyorum karnım çok çıktı belimi zorluyo herkes hamile olduğumu fark ediyo vücudumda ödem de var dün mesela alyansımı takayım dedim parmağımdan zor geçirdim bugün de öyle. Ne zamandır tartilmiyodum 3 4 kilo almışımdır çok büyüdü karnım diye bı çıktım bı kilo sizce bu bı sorun mu çok kilo almak istemiyorum ama bu kadar az olunca da bebek beslenmiyo mu diye düşünmeye başladım
Galiba normal benimde ayni sekilde 4. Ay bitiyor ama 1-2 kilo alip veriyorum surekli ilk zamanlar tedirgindim ama iyi bisey aslinda 6. Aydan sonra cok hizli almaya basliyomussun. Bebegin gelisiminde sorun yoksa anneden besleniyo demek ki bebegin sagligi iyiyse kilo almamak problem degilmis bizim doktorumuz oyle dedi. 6. Aydan sonra kontrolsuz kilo almayiz insallah 🤣

Ben kullanıyorum canım bende ilginç şekilde çok sorun yaratmadı sadece siyah renkte o kadar ne zamandır da kullanıyorum ben başlayalı bir aydan fazla oldu ama doktorum başlarken uyarmıştı rahatsız ederse seni söyle bitkisel olan başka bir takviyeye döneriz diye senin gibi yan etki yaşayan çok kişi var bence sen de doktorunla görüş istersen
Anladim cnm demek alternatif farkli seyler var doktora da daha 2 gün önce gittim bakalim simidlik birakacagim ilaci gidince soyleyecegim. D vitaminini kullanmaya devam edeyim.

X